۲۴ ساعت

04 نوامبر
۲دیدگاه

جلو سقوط نظام را سد شوید

تاریخ  نشر جمعه  ۱۴  عقرب   ۱۳۹۵ – چهارم  نوامبر   ۲۰۱۶ – هالند

جلو سقوط نظام را سد شوید

سید حسیب مصلح

در دل شب بیدارم ساختند و از من خواستند با اصل رعایت امانت داری سخنان آن ملت گرایانی میهن دوستی استقلال طلب را به قلم کشم و به اطلاع سران رژیم ع و غ و کافه ی ملت رنج دیده افغانستان برسانم.

آنچه در داخل قوسین است متن سخنان یک تن از سران برجسته و برحال نظامی افغانستان از کابل است که خدمت شما پیشکش می شود و من مسؤول آن نیستم:

” اخطار به سرکار اشرف غنی احمدزی و داکتر عبدالله عبدالله

هم ملت، هم شخصیت ها، احزاب و جناح های سیاسی مستقل، ملتگرا و میهندوست افغانستان از وضعیت رقتبار کنونی به سطوح آمده اند و از بیم تجزیه شدن افغانستان کمر همت بسته اند و خواهان نجات افغانستان از این ورطه ی سقوط به دام جنگ های قومی رهبری شده توسط شورای امنیت ملی رژیم شما هستند.

اطلاع کامل یافتیم که برنامه کوچی سازی حوزه های شمال غرب، شمال شرق، جنوب غرب و مرکزی افغانستان خطر تجزیه افغانستان را بیشتر کرده است و کارد قبیله گرایی به استخوان ملتگرایان خورده است. اکنون افسران مجرب چه در داخل ارتش و نیروه های امنیت داخلی و چه آنان که حق شان ضایع شده و به ناحق از ارتش و دیگر نهاد های امنیتی عمداً کنارزده شده اند دیگر بیش از این تحمل این اوضاعی تحمیلی و موقف رژیم پوشالی شما را قبول ندارند و خریطه نظامی مورد نظر را تکمیل و آماده اجرا ساخته اند.

اطلاعات موثق از کابل می رساند که حامد کرزی و حامیانش در داخل ارگ و نهاد های رژیم تان همیشه در تلاش بیش از پیش ضعیف ساختن رژیم تان هستند تا زمینه را برای دایر کردن یک جرگه قومی کلان به نفع اهداف خاص خود رقم زنند.

اگر شما به زودی حنیف اتمر رییس شورای امنیت ملی، معصوم ستانکزی رییس ریاست امنیت ملی، سلام رحیمی رییس اداره‌ی امور و دفتر ریاست جمهوری و عبدالله حبیبی وزیر دفاع افغانستان را از مقام های نصب شده پس نکنید؛ برنامه کوچی سازی و انتقال و اسکان کوچی ها را در سرتاسر شمال و غرب کشور توقف ندهید؛عاملین قتل های زنجیریی شخصیت های بزرگ افغانستان را به چنگ قانون نسپارید تا به سزای اعمال ننگین خویش برسند؛ ارسال اسلحه و مهمات به دهشت افگنان را متوقف نکنید؛ و از ساختن ارتش خاص مورد نظر جنایتکاران جنگی افغانستان به سرکردگی شهنواز تنی اجتناب نکنید در کل مسؤولین سرنگونی رژیم موجود و هرگونه کشت و خون و ویرانی در افغانستان خود شما هستید. طرح تغییر رژیم شما از طریق نظامی جهت فراهم شدن زمینه ی تطبیق انتخابات براساس قانون اساسی آماده ی اجرا است.

افسران و تعداد زیادی از افراد کلیدی احزاب خاص جهادی و ملی و سیاسیون مستقل و نیک نام کشور برای نجات نظام، کشور، ملت و مردم سالاری از شر سیاست های خام، غیر ملی، نامشروع و ملت تباه کن شما دو تن سرکار و رییس اجراییه رژیم موجود تصمیم قاطع گرفته اند و هرگونه غفلت شما موجب اجرایی شدن طرح آنان خواهد شد.

شما اگر در مورد موضوعات یاد شده در ظرف هفته های آینده کوتاهی کنید خود تان جنایتکار و خاین ملی محسوب شده و مسؤول عواقب این جنایت و خیانت بزرگ ملی شمرده می شوید.
خریطه کودتای نظامی علیه رژیم بالای میز چهل و هشت افسر عالی رتبه نظامیی برحال که مربوط به همه اقوام افغانستان هستند قرار دارد و چندین کشور خارجی هم در جریان این امر مهم قرار دارند و شرط قبولی این حرکت آن است که اگر شما دو تن مسؤولین درجه اول رژیم خویش افراد مخل امنیت و ثبات ملی افغانستان را از وظایف شان سبکدوش نکنید و به چنگ قانون جهت محاکمه کردن تسلیم نکنید و خواست های دیگری یاد شده در این اخطارنامه را عملی و اجرایی نکیند خود مسؤول پیامد های این عمل ننگین تاریخی خویش قلمداد می شوید.

 افسران مسلمان، ملتگرا و میهن دوست ما اکنون آماده نجات افغانستان از شرّ لوث وجود همه تمامیتخواهان قبیله گرا و انحصارطلبان قدرت هستند.”

اصلاح نظام یک امر ضروری است. تطبیق قانون اساسی و اجرایی کردن مواد مندرج در توافقنامه ی رژیم وحدت ملی هم باید به زود ترین فرصت انجام شود. رژیم باید افراد مستقل، لایق، شایسته، بادرایت و نیکنام را که در هیچ جنایت جنگی و خیانت ملی دست نداشتند و به هیچ کشور بیگانه یا نهاد و سازمان جاسوسی خارجی وابسته نبوده و نباشند در راس امور کشوری و لشکری مقرر گرداند.

احترام به سه نهاد نظام و نجات نظام یک اصل مهم است. اجرایی کردن شرط های یاد شده جهت نجات نظام یک عمل بخردانه و عقلانی است. اما چنان که از شیوه کار سرکار اشرف غنی احمدزی و داکترعبدالله عبدالله آشکار است این دو فرد از سواد کافی سیاسی و دانش و تجربه مدیریت کلان نظام در همه عرصه ها برخوردار و موفق نیستند. هم غنی و هم عبدالله بدون اتکا به بیگانگان نمی توانند دو هفته هم بر اریکه قدرت تکیه زنند. اگر این دو شخص خواهان خدمت به افغانستان هستند باید شخصیت های سالم مکتبی- مسلکی و ملی را در راس امور مقرر کنند و نظام را اصلاح سازند و درست بر محور منافع ملی افغانستان مدیریت کنند و اگر چنین کار نیکی را انجام نمی دهند یا از عهده عملی ساختن آن برآمده نمی توانند بهتر است که زود کنار روند و مانع خونریزی های در آینده گردند و بگذارند که زمینه ی دایر شدن یک انتخابات شفاف و عادلانه جهت تعیین سرنوشت نظام انجام شود.

اما ما باورمند هستیم که غنی و عبدالله جرئت اخلاقی، شجاعت، بزرگی و درایت چنین اقدام های بزرگ را دارا نیستند و آنان با کمال وابستگی و بی درایتی با زبان بازی و سفسطه گرایی بدون اجازه امریکا به خصوص جان کری حتی نفس کشیده نمی توانند.

سید حسیب مصلح

 

۲ پاسخ به “جلو سقوط نظام را سد شوید”

  1. admin گفت:

    تشکر از استاد گرامی جناب آقای سید حسیب مصلح ، مقاله زیبا و عالیست. باید به عرض برسانم که کسی که به دولت فاسد و بی غیرت وحشت ملی غین الله و غین الله دروغگو ، متقلب و بی کفایت و با دار ودسه های خایین ، وطنفروش ، متعصب ، تفرقه انداز و نوکر ان و چاکر ان سعودی وهابی آدمخور و چتلستان دالخور و حشی با برادران جنایتکار کرزی خایین و غنی بی کفایت اخطار داده است که جلو سقوط نظام را بگیرند و اقعآ اشتباه نموده است . این ها و دار ودسته های چپاولگر ها و وطنفروش ها لیاقت این کشور و مردم را ندارند . و امیدوارم هر چه زود تر همۀ آنها نیست و نابود شوند تا مردم ما از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب بدون هر نوع تفرقه و تعصبات مذهبی ، زبانی ، قومی ، منطقوی و نژادی در یک فضای صلح و امنیت باهم برادروار و متحدانه زندگی کنند . به این جانی های وطنفروش لعنت و نفرین بفرستند. موفق وسلامت باشید ، امیدوارم در آینده نوشته های تان را به این ایمیل mehdibashir@gmail.com آدرسم بفرستید و نظر و دیدگاه تان را در سایت در بحش دیدگاهها ی ما بنویسید تا همیشه محفوظ باشد . با عرض حرمت مهدی بشیر

  2. سید حسیب مصلح گفت:

    برادر محترم آقای بشیر سلام.
    نظام باید از شر افراد نادرست و نامطلوب نجات یابد، اصلاح شود و بهبود یابد. ما مخالف جنگ و مخالف کشتن انسان هستیم. ملت ازجنگ بیزار است. نه باید اختلافات را از طریق جنگ حل کرد. انسان شهری متمئن راه حل مشکلات را در گفتمان و اقدامات نیک مدنی حستجو می کند. عزیز برادر ایران هم جنایت و خیانت بزرگ بر وطن و ملت ما انجام می دهد. هشتاد درصد طالبان حوزه شمال غرب و جنوب غرب توسط ایران تمویل می شوند. ۴۷ هزار تن از ولایات مرکزی و جنوبی کشور برای حمله بالای عربستان سعودی به فرمان ایران زیر نام گردان فاطمیون آماده شده اند. این جنگ ها جنایت علیه بشریت است و ما باید علیه این جنگ ها موقف بگیریم. برای ما بین ایران و سعودی هیچ فرق نیست. ما باید بر اساس منافع ملی افغانستان علیه همه مداخلات، اشغالگری ها، تجاوزات و جنگ ها موقف ملی بگیریم. اما ما نه باید به کسی اجازه دهیم که نظام را ساقط کند. بلی، رژیم باید تغییر کند وی نظام باید اصلاح گردد و از جنگ در افغانستان ممانعت صورت گیرد. تشکر از پیام تان عزیز برادر. مصلح

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما