۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۳دیدگاه

دهمین سالگرد نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت

تاریخ  نشر سه شنبه ۴ میزان ۱۳۹۶ –  ۲۶  سپتامبر ۲۰۱۷–  هالند

دهمین سالگرد نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت مبارک باد !

محترم پوهنوال داکتراسدلله حیدری

۲۴ سـاعت بشـد، ده ساله با خیـر

مبارک باد سـالروز، نـازنیـنـشِ

شـود صد سـالـه از لـطف الهی

که با کارهای فرهنگی، متینش

…..

یکی راد مرد فرهنگ، مهدی بشیر

نموده، ده سـال خدمت چـون دبیـر

مهـدی جان ازمهد فرهنگ هرات

ازپـدر بـودست وی، روشن ضمیر

…..

حیـدری” دارد بـلـنــد دسـت دعــا

کای خدا ازلطفت خاصت کـن بجـا

هرکه خـدمـت میکـنــد مُلک و وطن

در پـنــاهــت دار و حــاجــاتــش، روا

سپتامبر ۲۰۱۷،سدنی

برادرفرهنکی وبسیار زحمتکش و گرامی آقای محمد مهدی بشیر!

با درودهای فراوان وصمیمانه خدمت شما،همکاران فرهنگی تان وهمه خوانندگان و علاقمندان سایت وزین۲۴ساعت، فرا رسیدن دهمین سالگرد فعالیتهای نشراتی این سایت محبوب را تبریک عرض داشته و ازخداوند منّان توفیقات هر چه بیشتراز پیشتر تان را استدعا دارم.

سجایا وخوبی ها این سایت بسیارزیاد است، فقط برای بهتر شدن آن باکمال معذرت از شما وهمه همکاران عزیز تان نکات چند را خدمت تقدیم میدارم که خداکند مورد قبول شما وهمکاران گرامی شما واقع گردد:

الف- مطلبی را که درشروع صفحه به نشر می رسانید، اگر برای مدت طولانی باشد،یک سؤتفاهم بوجود می آورد. زیرا هرکس که صفحه را باز کند وهمان مطلب را ببیند فکر میکند که چیزی تازه به نشر نرسیده است.

ب- دوستانیکه اکثراً یک رباعی یا دوبیتی را غرض نشرارسال میدارند، بهترخواهد بودکه قدری صبر نموده وچند رباعی یا دوبیتی خود رایکجا ارسال دارند.زیرا شما باید برای هررباعی جداگانه دیزانی بنمائید که در نتیجه این کاروقت شما را بیشتر صرف می نماید.

ج- اگر امکانش میسر باشد شما هم مثل بعضی سایتهای دیگرکتابهای همکاران خود را بصورت ” پ دی اف ” بنشر بسپارید.

د- برای درست خواندن اشعاروبعضی کلمات اگرازطرف مؤلفین محترم اعراب گذاری شود بهترخواهد بود. بصورت مثال یکی از اشعارم عنوان ” شِکوَهء بلبلان” را داشت، من خودم شنیده بودم که بعضی از دوستان آنرا ” شکُوه بلبلان ” میخواندند.

ناگفته نماند که این کارغیرمعمول نمیباشد. با درود فراوان ،

پوهنوال داکتراسدلله حیدری

سپتامبر۲۰۱۷ ،سدنی آسترالیا

 

 

۳ پاسخ به “دهمین سالگرد نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت”

 1. admin گفت:

  برادر بزرگوار و همکار عزیز سایت ۲۴ ساعت جناب پوهنوال داکتراسدلله حیدری جهانی سپاس از سروده زیبا ، پیام عالی ، نظریات و پیشنهادات جالب تان .
  ****
  در پاسخ پیشنهاد اول تان ( الف- ) باید به عرض برسانم که بعضی مطالب مهم مانند اطلاعیه دهمین سالگرد سایت و یا بعضی مناسبت ها که همکاران مقالات و اشعار ی را میفرستند ونشر میشود و مسؤول سایت هم میخواهد که مطلبی را یا به اصطلاح سرمقاله بنویسد و آن مطلب برای مدتی در سر صفحه است تا موضوع جدیدی که اکثرآ در باره آن مینویسند و مدیر مسؤول مطلب جدیدی را جاگزین آن مینماید. و طی دهسال گذشته به آن عادت کردند و میدانند که مطلب دومی جدید است.
  ****
  در مورد پیشنهاد دوم تان ( ب- ) باید به عرض برسانم که شاعر گرامی یک رباعی و یا دوبیتی را فرستاده و دو سه هفته بعد یک رباعی و یا دوبیتی دیگر را میفرستد و اگر رباعی و یا دوبیتی شانرا دوسه هفته نشر نکنم ودر بین مطالبی که در این مدت میرسد گم میشود و اگر خود شاعر گرامی چند رباعی و دو بیتی را یکبار بفرستد کار خوبیست و برای منهم آسان است.
  ****
  در پاسخ پیشنهاد سوم تان ( ج- ) باید به عرض برسانم که سایت ۲۴ ساعت بشکلی برنامه ریزی شده که از نشر کتاب ها و مقالاتی که بصورت ( پ دی اف ) است معذرت میخواهد . سایتهای است که تمام مطالب شان ( پ دی اف ) میباشد . میتوانند به آن سایتها بفرستند.
  ****
  در مورد پیشنهاد چهارم تان ( د- ) من از شاعران و نویسنده گان تقاضا میکنم که پیشنهاد شما را مطالعه نمایند . زنده وسلامت باشید . مهدی بشیر

 2. قیوم بشیر «هروی» گفت:

  محترم داکتر صاحب حیدری عزیز با سپاس از پیام زیبای شما بمناسبت دهمین بهار نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت منهم این بهار نشراتی را خدمت شما و همه خوانندگان محترم ۲۴ ساعت تبریک گفته سعادتمندی شما و مدیریت محترم سایت ۲۴ ساعت از درگاه احدیت استدعا دارم.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر «هروی»

 3. برادرم ،قیوم جان بشیر!
  جهان سپاس از مطالعه وحسن نظرتان دربارهء دیدگاه ارسالی ام. بشیرین عزیز بشارت باد شمارا نیک نامی خدمات فرهنگی درکشور عزیزما افغانستان .بادرود فراوان داکتر حیدری

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما