۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۳دیدگاه

دهسال و ۲۴ ساعت

تاریخ  نشر سه شنبه ۴ میزان ۱۳۹۶ –  ۲۶  سپتامبر ۲۰۱۷–  هالند

دهسال و ۲۴ ساعت

محترم استاد نصیرمهرین

   پیامی برای دوستان ارجمند،  مهدی بشیر و قیوم بشیر هروی

هر ماه و سال گسترۀ قلم وسخن را فراختر می یابیم. قلمزنان و ارائه کننده گان نظریات را هم روبه فزونی. اما نباید انکار ورزید که مواردی، همین حوزۀ فراخدامن، حکایتگر بدنگاری، زشت سرایی و سرانجام یأس و دلسردی تعدادی از خواننده گان را فراهم نموده است.

آنانی که بدون توجه به قواعد نگارشی دست به سوی قلم می برند ویا بدون توجه به پاکیزه گی ونیازهای قلم و سخن با لباس عفت، قلم وسخن را به سوی فحاشی و  دشنام دهی می رانند ویا خیانت وجنایت را پنهان میدارند، خواننده یی را می رنجانند که با صد امید چشم به سوی رسانۀ گشوده است تا کم ویا بیش از آن بیاموزد.

هنگامی که این نمونه های دل آزار را داریم، اما نشریات با سطح، با تحمل، فراخ اندیش، بی تعصب و صریح را هم می نگریم، امیدها بر یأس ونا امیدی چیره می شود . آنگاه میتوان خوانندۀ متأثر شده و شکوه سرا را دعوت نمود که به سوی  رسانه های سالم ومطلوب مراجعه نماید.

پس از این سخنان میخواهم بگویم که برحق، تارنمای عزیز ۲۴ ساعت از نمونه هایی است که احترام وتحسین بر می انگیزد.

در کنار توجه به این ویژه گی های ۲۴ ساعت سزاوار یادآوری است که زحمات وتلاشهای خستگی ناپذیر گردانندۀ آن را نیز بیابیم. جناب مهدی بشیر که در کنار برادرگرامی اش قیوم بشیر هروی ،میراث بردار تلاشهای فرهنگی یک تن از بهترین های جامعۀ فرهنگی، شادروان علی اصغربشیرهروی نیز است، طی دهسال بار زحمات انتشار ۲۴ ساعت را بر دوش دارد.

این نویسندۀ ارجمند در پهلوی ورق گردانی، مطالعۀ پیهم، روابط فرهنگی خویش را با فرهنگیان کشور تداوم بخشیده و فراورده های ایشان را انتشار داده است.

من، دهمین سال نشراتی تارنمای ۲۴ ساعت عزیر را برای  ناشر گرامی آن از تۀ دل شادباش می گویم. آرزو دارم بازهم موفقیت ها ودستاوردهای بیشتر نصیب ایشان شود. به همکاران و اعضای خانوادۀ ایشان نیز عرض احترام دارم، زیرا بدون همیاری و همدردی اعضای خانواده به ویژه همسرمحترم ایشان چنان مأمولی برآورده نمیشود.

دهسال با ۲۴ ساعت بودن، سزاوار احترام است وشما دوست ارجمند، مهدی بشیر شایستۀ نکو داشت از سوی فرهنگیانی استید که قلم شان صدای نیازهای انسان دردمند افغانستانی را به گوش ها نیز میرساند.

نصیرمهرین

 

 

۳ پاسخ به “دهسال و ۲۴ ساعت”

 1. admin گفت:

  استاد محترم و دانشمند گرامی جناب آقای محمد نصیر مهرین ، ضمن عرض سلام وادب دهمین سالروز سایت ۲۴ ساعت را بشما وفرهنگیان گرامی تبریک عرض میکنم .
  من صد در صد با شما همنوا هستم. تشکر از پیام زیبا وراهنمایی های عالی تان . واقعآ همسر گرامی ام که سالها در افغانستان که شب وروز در مطبوعات مصروف خدمت بودم این کار شاقه را تعمل میکرد و اکنون هم دهسال است که در غربت با وجود که صحتم چندان خوب نیست ، روز ها از ساعت هفت صبح به قصد وظیفه از خانه میبرایم و ساعت حدود پنج و سی عصر پس بخانه میرسم و بعد از یکی دوساعت مصروف نوشته های دوستان و سایت ۲۴ ساعت میشوم که همسر عزیزم همیشه با وجود یکه گاهی از کارم خسته میشود بازهم مرا یاری میکند. به آرزوی همکاری های بیشتر ، صحت وسلامتی شما و صلح وامنیت بدون تفرقه وتعصب در کشور . موفق باشید. مهدی بشیر

 2. قیوم بشیر «هروی» گفت:

  استاد گرانمایه و فرزانه ام جناب مهرین عزیز ! با سلام ودرود متقابل از پیام زیبای تان اظهار سپاس و امتنان نموده منهم آغاز دهمین سال نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت را خدمت شما و تمامی خوانندگان محترم و بخصوص برادر گرامی ام مهدی جان بشیر و خانوادهء محترم شان صمیمانه تبریک وتهنیت گفته ، امیدوارم از مطالب زیبا و خواندنی شما همچنان فیض ببریم. مؤفق و مؤید باشید.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر «هروی»

 3. نصیرمهرین گفت:

  همراه با سلام. سپاسگزار تبصرۀ لطف آمیز وصمیمانۀ شما.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما