۲۴ ساعت

15 اکتبر
۲دیدگاه

بنازم غرور افغانی ات را ای زن

تاریخ نشر چهار شنبه ۱۵ اکتوبر ۲۰۱۴ هالند

محترمه خانم  ماریا یوسفزی

محترمه خانم ماریا یوسفزی

بنازم غرور افغانی ات را ای زن

بنازم غرور افغانی ات را ای زن

بنازم همت والا ی ات را ای زن

بنازم دیده وسیع ات را ای زن

بنازم صبر وقارت ات را ای زن

ماریا یوسفزی فعال جامعه ی مدنی ، سویدن

زن افغان در طول تاریخ بشر امتحان خود را داده که چقدر تمام رنج ها و مشقت  ها را با صبر و شکیبایی سپری کرده و اولاد نیرومند و قهرمان به دنیا آورده که افتخارات زیاد را به کشور خود کسب کرده است . با وجود یکه  کشور ما در این سه دهه جنگ به  سوی تاریکی رفت و همۀ دستآورد های خود را از دست داده است با آن هم ما زنان افغان همت خود را هیچوقت از دست ندادیم و نمیدهیم.

اما بعضی مردم که خود را فروخته اند و اولاد های خود را هم به خون فروخته شده خود به دنیا آورده ، آینده شان وخیم است . در این شرایط که افغانستان هم از نظر سیاسی و اقتصادی و امنیتی با بحران روبرو شده است ، بدبختی ها وحشت دیگری هم رخ داد که تمام مردم چه زن و چه مرد را تکان داد . واقعآ درد ناکتر از همه فاجعه یی بود که پدری چندین سال شهوت کثیف اش را بالای دختراش پیاده کرد و دختر قربانی شهوت  این فرد حیوان صفت  شد و چندین بار، بار دار و چندین بار سقط جنین را انجام داد. یک طفل چهار ساله هم دارد و یک طفل دیگر هم در بطن دارد.

این خبر های تکان دهنده اثبات می کند که زن بی دفاع در بیداد گری دولت مافیای نا بکار میسوزد و ضربه زیاد را دیده بازهم ساکت نیستند و مبارزه علیه این ظلم را ادامه داده تا حق خود را بگیرد و این وحشت را به پایان برسانند.

ماریا یوسفزی فعال جامعه ی مدنی ، سویدن

 

۲ پاسخ به “بنازم غرور افغانی ات را ای زن”

  1. admin گفت:

    خواهر گرامی خانم یوسفزی عزیز ،نوشته تان و اقعآ تکان دهنده است . از خواندن آن متاثر شدم و لعنت وبه چنین پدر بی وجدانی که به دخترش هم رحم نکرد. موضوع دیگری را باید علاوه کنم که نوشته تان عکس بود و من مجبور شدم آنرا از سر تایپ کنم. لطفا در آینده اکر نوشته های تان از طرق Word نباشد و باز هم مانند این نوشته تان عکس باشد از نشر آن معذرت میخواهم. با عرض حرمت زنده و سلامت باشید . مهدی بشیر

  2. marya گفت:

    درود و سلام به شما محترم ! از چاپ مضمون که من نوشته بودم یک دنیا تشکر از این به بعد همان طوریکه شما فرمودید .شما با من نیرو دادید .marya

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما