۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۳۶دیدگاه

آغاز سیزدهمین سال تاسیس  سایت ۲۴ ساعت

تاریخ نشر  شنبه  پنجم  میزان  ۱۳۹۹ –  ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ هالند

دوستان محترم  و همکاران عزیز سلام !

امروز شنبه پنجم  میزان ۱۳۹۹ برابر است به ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی و مصادف است به سیزدهمین  سال تآسیس سایت ۲۴ ساعت.

بدینوسیله بهترین تبریکات و تمنیات صمیمانه خود را بشما هم میهنان عزیز ، خواننده گان محترم ، همکاران گرامی ودوستان عزیز فیسبوک تقدیم میکنم . امیدوارم به کمک و راهنمایی های شما عزیزان سایت ۲۴ ساعت بتواند سهم خود را در شگوفایی فرهنگی ادا نماید و برای میهن و هم میهنانش مصدر خدمتی گردد.

عزیزانم ، ۲۴ ساعت سیزده  سال قبل در اولین روز نشراتی خود در خط مشی تعین شده اش  مختصرآ چنین نوشته بود .

بیاد داشته باشید که :

۲۴ساعت نشریه اینترنتی مستقل بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، مذهبی ، قومی ، منطقوی و نژادی، در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت.

و اکنون هم  قرار تعهد و پالیسی نشراتی که اعلام کرده بود  به آن ادامه داده و میدهد.

دوستان عزیز و گرامی !

بنده نیمی از عمرم را در کار های فرهنگی در جریده ترجمان و بعضی نشریه های غیر دولتی دیگر  ، روز نامه های انیس ، هیواد ، سرباز ، سالنامه افغانستان و مجله دکمکیانو انیس یا انیس اطفال در کشور سپری نمودم و نظر به علاقۀ که به کار های فرهنگی داشتم ودارم در سال ۱۳۸۶ خورشیدی یا ۲۰۰۷ میلادی یعنی سیزده سال قبل در غربت تصمیم گرفتم که سایت اینترنتی ۲۴ ساعت را در افق مطبوعات کشور و آزادی بیان در سراسر جهان به اهتزازدر آورم  و تقدیم عزیزانیکه تشنه چنین سایت و نشریه آزاد و بیرون مرزی بودند  نمایم.

 خوشبختانه  اکنون بیشتر از بیست و دو هزار مطالب محتلف از استادان ، نویسنده گان ، شاعران و قلم بدستان محترم از سراسر جهان نشر نموده و مینماید و اکنون صدها همکار و هزاران خواننده دارد.

هموطنان محترم !

۲۴ ساعت امسال در شرایطی از  سالروز تاسیسش تجلیل میکند که متاسفانه هنوز هم  در افغانستان عزیز ما همچنان بی امنیتی ، جنگ ، خونریزی ، حملات انتحاری ، چپاول ، فساد اداری، خشونت علیه زنان و دختران ، آدم ربایی و تجاوز جنسی ادامه دارد و از طرف دیگر آزادی اضافه از پنج هزار طالب  دزد ، آدمکش ، جنایتکار و غیره وغیره  به اساس توافقنامه صلح آمریکا با طالبان از زندانهای کشور.

با آزادی این جانی های وحشی وضع امنیتی سراسر کشور در حالیکه چندان خوب نبود بدتر شده است و حدود دوهفته از آغاز مذاکرات به اصطلاح صلح افغانستان میان ارگنشینان و طالبان وحشی در دوحه قطر گذشته است اما تاکنون  دو طرف نتوانستند درباره طرزالعمل مذاکرات به توافق کامل برسند چی رسد به دیگر مسایل .

 از طرف دیگر پس از آغاز گفتگوها که باید خشونت ها کاهش میافت بر عکس در اکثر ولایات کشور همچنان  خشونت‌ها نیز افزایش یافته است و تعداد زیادی از هموطنان مظلوم ما به شهادت رسیدند ، مکاتب ویران شده و ادارات دولتی چور و چپاول شده  که مسؤولیت اکثر این جنایات نا بخشودنی را  گروه طالبان و یا برادر سکه شان به اصطلاح داعش وحشی به عهده گرفته است .

در اطلاعیۀ که به مناسبت آغاز سیزدهمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت بنشر رسیده بود واز عزیزان محترم خواسته بودم که نظریات ، پیشنهادات و انتقادات سالم و مفید خود را ارسال نمایند ولی طوریکه دیدم نظر همۀ دوستان مثبت بود و انتقادی وجود نداشت وتنها جناب پوهنوال داکتر اسدالله حیدری لطف نمودند و در مورد دیدگاهها چنین نوشتند :

۲۴ ساعت برعلاوهءمطالب مختلف نظمی ونثری که برای مطالعهء علاقمندان موجوداست،یک مزیت دیگری که دارد،آنست که هرخواننده میتواند مطابق ذوق خود چیزی بیابد ومیتواند دیدگاه خودرا راجع به مطلب که مطالعه نموده است ارائه نماید.

باکمال تأسف که ازاین مزیت وامکانات کمتراستفاده میشود.

بسیاربهترومناسبترخواهد بود تاهرمطلبی راکه شخصی مطالعه میدارد ،ازخوبی ها ویا از کاستی های آن ابرازنظرنماید.

من با جناب آقای حیدری موافق هستم و باید به عرض برسانم که در این مورد چندین بار از خواننده گان محترم و همکاران عزیز تقاضا نمودم که علاوه از فیسبوک در سایت هم دیدگاه خود را بنویسند، اکنون هم از موقع استفاده نموده از تمام دوستان وهمکاران گرامی میخواهم که فرهنگ نقد و انتقاد پذیری سالم را رایج دهند .

در اخیر از آنعده عزیزان محترمیکه لطف نمودند و به تقاضای بنده لبیک گفتند و با نوشتن پیام های زیبا ولوبا یک سطر، ارسال کارت ها و گل های مقبول و تیلفونی آغاز سیزدهمین  بهار نشراتی  سایت ۲۴ ساعت را از سراسر جهان  تبریک گفته اند تشکر مینمایم  وسیزدهمین  سال تاسیس ساست ۲۴ ساعت را به تک تک شان تبریک عرض نموده، موفقیت وسلامتی شانرا خواهانم .

همچنان لازم است در اینجا از همسر عزیزم بتول بشیر که همیشه  کار های شاقه فرهنگی ام را تحمل و مرا ی یاری نموده تشکر کنم .

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰

 

۳۶ پاسخ به “آغاز سیزدهمین سال تاسیس  سایت ۲۴ ساعت”

 1. admin گفت:

  سیزدهمین  سال تاسیس ساست ۲۴ ساعت را به تک تک هموطنان عزیز ، خواننده گان گرامی و همکاران محترم تبریک عرض نموده، موفقیت وسلامتی همه را خواهانم . مهدی بشیر

 2. سلام و ارادت دوباره مرا بپذیرید . خوشحالم که در جمع عزیزان و دوستان و هموطنانم در بزرگداشت سیزدهمین سال تاسیس سایت محترم و وزین ۲۴ ساعت قرار دارم . یکبار دیگر این روز بزرگ را به شما برادر عزیزم محمد مهدی جان گرانقدر تبریک و تهنیت میگویم ارزوی بهروزی ها و موفقیت ها و صحتمندی برایتان دارم

 3. عزیزه عنایت گفت:

  سلام به شما برادر گرامی جناب محمد مهدی بشیر مدیر مسوول سایت وزین و مردمی ۲۴ ساعت و همۀ فرهنگیان عزیز تقدیم است
  این روز خجسته را به شما و همۀ دست اندرکاران سایت همه گانی تبریک میگویم و باید علاوه کنم دراین مدت سیزده سال دراثر تلاشها و زحمات شباروزی شما که با نشر مطالب جالب ، اشعار شاعران ، مسایل بسیار معلوماتی دیگر این سایت وزین به سایت جهانی تبدیل شده که همۀ هموطنان مان در هرکجای این جهان پهناور که قرار داردند میتواند ازمطالب آموزنده و معلوماتی آن مستفید شوند که این موفقیت را به شما گرامی بازهم تبریک گفته از خداوند موفقیت های بیشتراز پیش را برای تان ارزو دارم .

 4. پروین مشتعل گفت:

  سلام برای شما و ودست اندرکاران ومشترکین این سایت ۲۴ ساعت تک تک عزیزان تقدیم میدارم

 5. ظفرخان اهتمام گفت:

  سلام و تبریکی را برای شما و دست اندرکاران و همهءعلاقمندان و مشترکین سایت زیبای ۲۴ ساعت دات کام تقدیم میدارم

 6. الهه احرار گفت:

  حاصل زحمات چندین ساله ادبی و فرهنگی تان مبارک تان باد!
  مشعل ادبستان تان برای همیش فروزان باد!

 7. حلیم نظر گفت:

  ۲۴ ساعت از ۲۴ سایت قدردانی میکنم از فرهنگ خودمان برای خود مان .ما را آگاهی داده اید دعا میکنیم همیشه چلچراغ شما درخشان باد.

 8. نذیر ظفر گفت:

  بنام خداوند جهان
  با یک جهان مسرت آغاز سیزده همین سال نشراتی وبسایت وزین ٢۴ ساعت را خدمت جناب محترم مهدی جان بشیر هروی مدیر مسؤول و دست اندرکاران این وبسایت و سایر نویسنده گان و اهل قلم تبریک عرض نموده از خدای لوح و قلم تداوم کار این مشعل رخشان فرهنگی را تمنا نموده و تو فیقات بیکران برای سرور فرهنگی مهدی جان بشیر هروی که با زحمات بیکران این راه احیای فرهنگ را میپیمایند ارزو میکنم

 9. صالحه محک یادگار گفت:

  درود! خجسته باد. واقعآ سایت بینهایت عالی زحمات شما قابل قدر و تقدیر است.
  موفقیت روز افزون شما را خواهانم

 10. عزیزالله ذکی گفت:

  ډېر ډېر مبارک شه جناب مهدی صیب ستاسې خدمات د قدر وړ دی

 11. همایون عالمی گفت:

  سیزدهمین بهار نشراتی سایت زیبا و وزین ۲۴ ساعت را به مدیر معزز این سایت جناب مهدی بشیر و تمام دوستداران این سایت صمیمانه مبارک گفته و موفقیتهای بیشتری هریک شما عزیزان را آرزو مینمایم شاد و موفق و سرفراز باشید

 12. ذهره صابر هروی گفت:

  برادر اندیشمند و صاحب کلام جناب مهدی جان بشیر !
  سیزدهمین سالگرد تاسیس سایت وزین و پربار (۲۴ ساعت ) را که تجمع شاعران ِوارسته و نخبگان فرهیخته است و‌روزنه ی امید فرهنگیان به شما و پیش‌کسوتان علم و دانش مبارک باد عرض داشته طول عمر با سعادت با موفقیت های روزافزون برای شما و ادیبان عزیز از خدای بیچون خواستارم !

 13. سید جلال علی یار گفت:

  جناب محترم آقای بشیر خوشوقتم که سیزده بهار لنگر خانۀ ادب، فرهنگ و شعر ( ۲۴ ساعت ) به نیک نامی و با بهای فوق‌العاده با ارزش فرهنگی سپری شد و امروز نه تنها من بل زیاده از هزاران خواننده و بیننده این سایت وزین با کمال احترام و خوشی از آن نام می‌برند این عمل خود به خودی جریان پیدا نکرده بلی شخصیت والا گوهری چون مهدی بشیر به صفت مدیر مسوول مسوولیت این برگه را دارد که من منحیث خواننده و یکی از دوستدارنش این موفقیت و سیزدهمین سال روز تاسیس این سایت وزین و مطلوب را برای برادر محترم و سرور گرامی آقای مهدی بشیر تبریک و تهنیت عرض نموده از خداوند منان آرزومندم که صحت و سلامتی شانرا حفظ داشته و موفقیت بیشتر نصیب شان گرداند. با احترام

 14. رحیم الله جرمی گفت:

  صفحه ی انترنتی ۲۴ ساعت از پایگاه های انترنتی سابقه دار، پر خواننده و با اعتبار افغانستان به شمار می آید، که بوسیله ی آقای محمد مهدی جان، بشیر مطبوعاتی با تجربه ی کشور مان تاسیس و مدیریت می شود.
  این ساحه ی انترنیتی وزین در طول ۱۳ سال موجودیت خود کار های اطلاعاتی و روشنگرانه ی کلان و دشواری، را در عرصه های ملی و جهانی انجام داده است، که بیشترین بخش موفقیت های آن به تلاش های خستگی ناپذیر جناب آقای بشیر بر میگردند.
  راه اندازی و زنده نگهداری چنین یک کار مطبوعاتی، در دوران پر چالش آواره گی، کار ساده ی نیست که به آسانی بتوان به تعمیل آن قادر گشت. بر عکس، این کار مستلزم سعی و تلاش خستگی ناپذیر و قبول زحمت های فراوان نیز می باشد.
  راه روشن برای سایت ۲۴ ساعت و نیروی زیاد کاری برای مهدی جان، جهت انجام امور باقیمانده آرزو میکنم.
  با درود و ارزوی پیروزیهای مزید، از ره ی دور!

 15. زرغونه ولی گفت:

  سیزدهمین سالروز این ویبسایت وزین به هموطنان و حامیان این سایت مبارک بخصوص به شما که رضا کارانه کارروشنگرى و اطلاع رسانى مى نماید موفقیت بیشتر تان. ا ارزو دار

 16. عصمت رسا گفت:

  برادر بزرگوارم جناب محترم محمد مهدی بشیر!
  سیزدهمین سالگرد با شکوه سایت مردم افغانستان- سایت ٢۴ ساعت را به شما، به همکاران قلمی و به همه ای فرهنگیان کشور از صمیم قلب تبریک می گویم.
  امروز سایت وزین ٢۴ ساعت جا و مقام شایسته ای خود را در میان نشرات انترنیتی تثبیت نموده است.
  این موفقیت ناشی از زحمات خستگی ناپذیر شما ، همسر فرهیخته تان بانو بتول بشیر و همکاران عزیز شماست!
  دوست فرزانه ام ؛ جناب محترم م .م . بشیر !
  برای شما صحت و موفقیت های مزید تر ارزو میدارم.

 17. نورالدین همسنگر گفت:

  سیزدهمین سالگرد پرمیمنت آغاز نشرات سایت ۲۴ساعت فرخنده باد

 18. Ali Ahmad Fayez گفت:

  درود بر شما بشیر گرانمایه و‌ارجمند!
  ازینکه بی هیچ پاداش و چشم داشتی بهترین و‌ا رزشمند ترین کار فرهنگی را انجام داده و میدهید هیچ شکی نیست و من بیشتر ازین برای تان توانمندی و پشتکار آرزو میکنم و موفقیت های تانرا تبریک میگویم.
  شاد و سرمست از باده دانش وفرهنگ باشید

 19. نورالله پروانی گفت:

  سیزدهمین سالروز تاسیس سایت ۲۴ ساعت را به شخص شما بشیر صاحب بزرگوار وتمام علاقه مندان عزیزان تان تبریک گفته و موفقیت های بیشتر تانرا دراین عرصه فرهنگی و هنری از خداوند منان تمنادارم ???❤️

 20. Homa Yousufi گفت:

  برای شما گرامی عزیز ، همسر نازنین شما و همگان مبارک .موفقیت های بیشتر تان را آرزومندم.

 21. نریمان نوین ختک گفت:

  محترم مهدى جان بشیر هروى،
  مبارک بشما و اندرکاران سایت ٢۴ ساعت وزین و مردمى .
  اولا قدر دانى منیمایم از کاکاى محترم و بزرگوارم استاد سر شناس ، فرهیخته محترم بشیر هروى که با زحمات شباروزى خود مصدر خدمات زیاد با جریده ترجمان شدند و شما فرزند همان انسان والا و پر احساس با دانش فوق العاده زیاد هستید که شما خود زحمات زیادى ارزنده با جریده ترجمان و سایر رسانه ها نموده اید که تاریخ شاهد این حال است.
  از خداوند توانا در این راه خدمت صحت و سلامتى و خوشبختى شما ها را ارزومندم.???

 22. عبدالجبار توکل گفت:

  دوست ارجمند وگرامی جناب محمد مهدی بشیر !
  سیزدهمین سالگرد پیشبرد سایت وزین ۲۴ ساعت را برای شما و همسرمهربان شما بتول خانم وسایر مشتاقین و علاقمندان صممیمانه تبریک وتهنیت میگویم و آرزومندم که این نشریۀ پر محتوا با مدریت شمایان صد ساله شود و از گزند حسودان و فرهنگ ستیزان در امان بماند ، زحمات شباروزی شما وهمسر شما که با یقین بدون غرض به مقصد ارتقا وروشن نگاه داشتن مشعل فرهنگ است در خور ستایش است .
  وجود هر دوی شما سالم عمر شما دراز ودلهای شما شاد باد . با درود ومهر

 23. محمد جان مهجور گفت:

  برای همه عزیزان خصوصاً برای شما بزرگوار و تمام دست اندر کاران مبارک باد

 24. ن سلیمی گفت:

  برای شما شخصیت ادبی و علمی کشور سیزدهمین سالگرد نشریه سایت ” ۲۴ ساعت ” را تبریک و تهنیت عرض نموده و موفیت های مزید و متعالی را هم برای شما و همچنان نشریه وزین تان آرزو می برم .
  با احترامات
  فائقه

 25. محمد ابراهیم میرزاد گفت:

  برادرعزیزو گرامى جناب محترم محمد مهدى بشیر مدیرمسؤول و گرداننده سایت وزین ٢۴ساعت،
  مؤفق ومؤید باشید .
  من ضمن تقدیر و تشکراز زحماتخستگى ناپذیر،حوصلمندى، تحمل و پشت کارتان درعرصه نشر و اشاعه مطالب فوق العاده ناب، متنوع و بدرد خورازطریق سایت٢۴ساعت، آغاز سیزدهمین سالروز تأسیس این سایت وزین علمى، فرهنگى، سیاسى،مردمى آموزشى و آزاد را به شما دوست عزیز، همکاران قلمى،خوانندگان محترم ودرکل مطبوعات کشور تبریک و تهنیت میگویم.
  امیدوارم نشرات شما پیوسته به گذشته آزادى و استقلال خود را حفظ کند، چه مهمترین رکن سایت ٢۴ساعت درآزاد بودن آن است .
  آزاد یعنى غیر وابسته و بدون انحصار، وسیله انعکاس افکار و آرایى مردم .
  من خیلى خرسندم که از نظر آزادى بیان جایگاه خود را در این سایت میابم.
  به آرزوى مؤفقیت هاى مزید و روزافزون شمادوست عزیز اقاى بشیىر
  ومن الله التوفیق

 26. نذیر احمد مشفق گفت:

  جناب بشیر گرامی درود ها نثار شما باد زحمات شما قابل قدر و ستایش است.
  از صمیم قلب برای شما آرزوی صحتمندی و توانایی بیشتر را دارم و تبریک عرض میکنم

 27. هیله خان گفت:

  برای شما بزرگوار و همسر گل تان و برای تمام دست اندر کاران مبارک باشد و موفقیت های بیشتر تانرا دراین عرصه فرهنگی و هنری از خداوند متعال خواهانم سر افراز باشید.

 28. عبدالله هروی گفت:

  برادر محترم آقای محمد مهدی بشیر !
  آغاز سیزدهمین سال تاسیس سایت وزین ۲۴ ساعت را بشما ، هموطنان عزیز وهمکاران گرامی تان صمیمانه تبریک عرض میکنم ، امیدوارم روزی هموطنان ما صدمین سال تاسیس آنرا تجلیل نمایند .

 29. قیوم بشیر هروی گفت:

  برادر گرانقدر و عزیزالقدرم مهدی جان گرامی !
  جای بس خوشی و مسرت است که امروز از سیزدهمین بهار نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت تجلیل بعمل می آید.
  بدینوسیله ضمن قدردانی از زحمات قابل قدرتان ، این روز خجسته را به شما ، خانوادهء معزز تان ، همکاران قلمی ، خوانندگان محترم و همه هموطنان گرامی ما بخصوص خانوادهء مطبوعات تبریک وتهنیت عرض نموده ، ضمن آرزوی صحتمندی جناب شما ، سعادتمندی و مؤفقیت مزید تانرا را تمنا دارم.
  باعرض حرمت
  قیوم بشیر هروی
  ملبورن – آسترالیا

 30. خالد عزیز گفت:

  باعرض سلام و احترام استاد عالقیدر و دوست عزیزم جناب محمد مهدی بشیر!
  سیزدهمین سالروز تاسیس سایت وزین ۲۴ ساعت را بشما و از طریق شما به خانواده و فامیل محترم تان، دوستان ، همکاران و فرهنگیان عزیز و علاقه مندان سایت تبریک و تهنیت گفته از بارگاه خالق توانا موفقیت مزید برایتان ارزودارم افتخارما هستید.

 31. محمد علی فرحتیار گفت:

  جناب مهدى جان بشیر را عرض سلام، ادب و اخلاص
  سیزدهمین سال مبارزات پیگیر ، دشمن ستیز ، عالمانه و عاقلانه ى شما را در را ه افشاى دشمنان، ظالمان، زور گویان و غاضبان میهن به خون خفته ى ما تبریک میگویم.
  براى شما و فامیل محترم شما صحت و سعادت و پیروزیهاى بیشتر در راه تحقق ارمانهاى ملت شریف ما از خداوند ج استدعا میدارم.

 32. امان کبیری گفت:

  برای دوست گرامی جناب مهدی بشیر موفقیت و تجلیل از سیزدهمین سال تاسیس سایت ۲۴ را تبریک و تهنیت عرض می نمایم. درود

 33. د مبارکۍ پیغام
  د سایت ۲۴ ساعت د با ارزشه پاڼې چلونکی او مسئول معزز ورور مهدی بشیر زما د زړه د کومې احترامات او نیکې هیلې ومنئ ۰د هر څه دمخه تاسو ته د ستاسو با ارزشه پاڼې د دیارلسیزې کلیزی مبارکی وایم۰
  په ریښتیا هم د هیواد په جنګزپلی حالت کې تاسو هغه خدمات چې د هیواد د ادب په برخه کې او همدارنګه د هیواد شاعران او لیکولان په معرفت کې تر سره کړی او دهغو لیکنې او اشعار مو په ښکلی ډیزائن او ثقافت خپلې ښکلې پاڼې ته د هیوادوالو سره د شریکولو په هیله پورته کړی ستاسو نه د لیکوالانو ،شاعرانو او ستاسو د لوستونکو په استازیتوب د زړه د کومې مننه وکړم۰
  دا رښتیا او جوته خبر ده چې د هیواپه اوسنی جنګزپلی حالاتو کې زمونږ هیواد وال یووالی او همغږی ته اړتیا لری چې پدې برخه کې ستاسو کار او زحمات د یادونې او مننې وړ دی ۰
  تاسو ته په دې لار کې د لا بریاوو تر څنک روغتیا او د اوږد ژوند هیله کوم ۰ ومن الله التوفیق
  سمیع الدین افغانی

 34. برادر نهایت عزیز وگرامی آقای محمد مهدی بشیر !
  آغاز سیزدهمین سال نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت به همه
  مبارک باد ! داکتر حیدری

 35. صالحه واهب واصل گفت:

  برادر بزرگوار و دوست نهایت عزیزم جناب مهدی بشیر درود بر شما
  صمیمانه ترین تبریکاتم را به مناسبت سیزدهمین سالگرد ایجاد این کلبه ء همدلی فرهنگی، برای شما و همه قلم به دستان همکار با شما و باقی دوستان علاقه مند به وبسیایت ۲۴ ساعت میرسانم و آرزو میکنم نخست صحت و سلامت کامل به شما که خدمتگار مردم و ادب و فرهنگ ما هستید و برای پیشبرد این وبسایت وزین و پر محتوا وقت و انرژی تان به مصرف میرسانید و ثانیاً پایداری و وحدت همکاران این کلبهء با صفا را که سالها به همین منوال و بیشتر و بهتر ازین به پیش برود و مثل همیشه یک منبع معلوماتی جامع و پر محتوا و قابل استفاده برای فرهنگ دوستان و ادب دوستان باقی بماند

 36. نصرالدین سلجوقی گفت:

  مراتب تبریکات صمیمانه مرا نسبت به سیزدهمین سالروز تاسیس سایت وزین ۲۴ ساعته بپذیرید. موفقیت مزید جناب شما و همه همکاران را از خداوند متعال استدعا دارم.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما