۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۲دیدگاه

سیزدهمین بهار نشراتی سایت  وزین …

تاریخ نشر  شنبه  پنجم  میزان  ۱۳۹۹ –  ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ هالند

جای بسا مسرت است که امروز از سیزدهمین بهار نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت تجلیل بعمل می آید ، سایتی که در این آشفته بازار سیاست که خیلی از فرهنگیان مهر سکوت بر لب زده و بسیاری بخاطر شادی اربابان زر و زور و تزویر گوشه عزلت گزیده و از دور نظاره گر اوضاع نابسامان جهان ، بخصوص سرزمین بخون غنودهء ما می باشند، بدون آنکه اندک توجهی بر وضعیت جاری کشور نمایند، ندای حق طلبانه مردم ستمدیده و رنج کشیده ما را فریاد می زند تا بگوش جهانیان برساند که در وطن ما چه می گذرد .

آری ! محترم مهدی بشیر، فرزند برومند زنده یاد استاد علی اصغر بشیر هروی ، با وجود همه مشکلاتی که دارد هیچگاه از زیر بار مسئولیت شانه خالی ننموده و همواره از دردهای هموطنانش با صراحت تمام سخن گفته و قلم بدست به بیان حقایق عینی جامعه پرداخته و هرگز بخاطر شادی این وآن ،  چشم بر روی واقعیت ها نبسته است ، بخصوص در شرایط فعلی که حاکمان بی کفایت کابل به پابوسی طالبان ، این جنایتکاران تاریخ بشری به شهر دوحه قطررفته اند وبه اصطلاح خود شان درمذاکرات صلح بین الافغانی شرکت جسته اند.  آنچه مبرهن و هویداست ، کرسی نشینان کابل با رهایی هزاران تن از زندانیان طالب که دستان شان بخون تعداد کثیری از هموطنان ما آلوده است به شهادت تاریخ ثابت نمودند که ماندن در ارگ و سپیدار با ارزش تر از خونهای بناحق ریخته شده مردمانی است که همواره قربانی حملات وحشیانهِ نیرو های تروریستی طالب شده اند.

بدون شک نتیجه این مذاکرات هرچه باشد در حال حاضر کسانی از آن نفع می برند که آرزوی ماندن در کاخ سفید را در سر می پرورانند، وگرنه همه شاهدیم که در همین شب و روز هاییکه مذاکرات صلح باصطلاح (بین الافغانی) بدور از افغانستان جریان دارد ، حملات دهشت افگنان طالب بیشتر از پیش شدت یافته و روزی نیست که به جمع قربانیان هموطن ما افزوده نشود.

فرض کنیم که پیمان صلح با معامله خون های پاک هموطنان ما امضأ شد و جنایتکاران لنگی بسر و پیراهن تنبان بتن شریک قدرت شده و وارد ارگ شدند ( چیزی که دور از انتظار نخواهد بود) ، اما تکلیف این همه جنایت ، قتل ، تجاوز، دربدری ، آواره گی و هزاران هزار بدبختی دیگر را که با ورود نا میمون گروه تروریستی و خود فروش طالبان به صحنه سیاست بر مردم عزیز ما تحمیل شد ، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟!!!

این سؤالی است که بآسانی نمی توان پاسخی برایش دست وپا کرد، زیرا آنهاییکه می بایست از حیثیت و آبروی این سرزمین دفاع کنند وبرای احقاق حقوق حقه مردم ما آستین بالا زنند ، بیشتر بفکر ماندن ترامپ در کاخ سفید و قطع نشدن جیره خلیل زاد از سوی سیا میباشند تا بفکر مردم بیچاره هموطن ما.

آری درچنین شرایطی سایت وزین ۲۴ ساعت ودر رأس آن مدیرمدبرآن وظیفه خود می داند تا ندای حق طلبانه هموطنانش را فریاد زند.

مهدی بشیر را خیلی خوب می شناسم ، زیرا حد اقل بیست سال نخست زندگی ام را با او و در زیر سایه پرمهر پدری سپری نموده ایم که هرگز از حق نگذشته و هیچگاهی قلم به مدح و ثنا اربابان زور وتزویر بدست نگرفته بود.

کارهای فرهنگی مهدی بشیر بر کسی پوشیده نیست و بخصوص اهل فرهنگ و مطبوعات با نام و کارکرد های او که از جریده وزین ترجمان آغاز و تا کار در روزنامه های انیس ، هیواد ، سرباز ، سالنامه افغانستان و بخصوص مجله د کمکیانو انیس یا مجله اطفال ادامه یافت و همچنین در جراید و روزنامه های غیردولتی نیز کار و فعالیت نمود و تجارب قابل وصفی را کمایی کرد.

در اخیر لازم می بینم تا سیزدهمین بهار نشراتی سایت پرطرفدار و محبوب ۲۴ ساعت را به مؤسس آن محترم محمد مهدی بشیر، همکاران محترم ایشان و همه فرهنگیان کشور تبریک و تهنیت گفته ، از زحمات قابل قدر مدیر مدبر آن تقدیر بعمل آورده و با آرزوی صحتمندی ، مؤفقیت و بهروزی ایشان را تمنا نمایم.

باعرض حرمت

قیوم بشیر هروی

ملبورن – آسترالیا

 سپتامبر ۲۰۲۰

 

۲ پاسخ به “سیزدهمین بهار نشراتی سایت  وزین …”

  1. admin گفت:

    ممنون از پیام زیبا تان جناب  قیوم جان بشیر هروی عزیز . مهدی بشیر

  2. قیوم بشیر هروی گفت:

    تشکر مهدی جان عزیز از زحمات همیشگی تان ، جا دارد یکبار دیگر این مؤفقیت را خدمت شما وهمه همکاران قلمی سایت وزین ۲۴ ساعت تبریک وتهنیت عرض نمایم .
    باعرض حرمت
    قیوم بشیر هروی

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما