۲۴ ساعت

13 سپتامبر
۲دیدگاه

کلید سعادت و خوشبختی !

تاریخ نشر یکشنبه ۲۳ سنبله  ۱۳۹۹ – ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۰ هالند

آی عزیز !  این دنیا ؛  تحفه  الله سبحانه  و تعالی  برای بشریت است !  بیا ؛  برای عمران ،  آبادی، زندگی سالم و سعادتمند  توام با  صلح و آرامش ، خلوص نیت و اعمال صالح  برای خیر و سعادت و خوشبختی ، جد و جهد کنیم .

آی عزیز ! این دنیا ؛  برای « تربیت ، پرورش ، عباد و رستگاری »  است !  بیا ؛  قلب  خویش را  که جایگاه انوار الهی است ؛ بخاطر کسب و جابجا ساختن  « رحمت و هدایت کسبی »  رب العزت ، آماده وعیار سازیم .

آی عزیز ! عمر کوتاه  و ما همه با هم ؛ مهمان این  دنیای فانی ، هستیم .

بیا ؛ «  خیر و سلم »  را برای خوشبختی  و سعادت بشریت ،  تقویت بخشیم . بیا ؛  برای کمال و تربیت « جسمی  و روحی » خود ؛  با خلوص نیت سعی  و تلاش نمایم . بیا ؛  صبر ، حوصله ، گذشت ، تفاهم  و محبت را  برای خیر و فلاح ، انتخاب کنیم .

آی عزیز :  رب العالمین :  ازلی ، قدیم و ابدی  است و ما همه با هم ؛ با دستان  خالی  در این  دنیا  آفریده شدیم  و با دستان خالی ، به دادگاه الهی  در آخرت حاضر میشویم .

بنآ ؛  مال و منال ، مقام و منزلت با کسی  وفا نکرده و نه هم  باقی و جاویدانی است ! در آخرت؛ نه مال و منال ،  نه هم مقام  و منزلت و نه هم  وساطت بدرد  میخورد ، آنچه انسان را نجات  میدهد:  

ــ عقیده  و باور راسخ  به  وحدانیت ذات مقدس و یکتا ؛ است .

ــ عبادت خالصانه رب العالمین ؛ به وجه حسن توام با خضوع و خشوع ؛ است. 

ــ اخلاق حمیده و نیکوه ؛ برای خوشبختی،سعادت و رستگاری خود و بشریت ؛ است . ــ  معاملات منطقی ؛ برای تحکیم  روابط  و انجام اعمال صالح ، خیرخواه  و سعادت است.

آی عزیز !

بیا ؛ برای خوشبختی ، سعادت و رستگاری خود و دیگران ! به  قلب صفا و صمیمت ، با تفکر سالم، حسن تفاهم ، خلوص نیت و اخلاق حمیده ؛  مجاهدت نمایم .

بیا ؛  با عقیده  راسخ ، با اعمال صالح و خیرخواهانه ؛  برای کسب «  نعمت  و انوار الهی »  تلاش و زندگی  کنیم  تا در این دنیا  خوشبخت و رستگار شویم  و در روز محشر و حساب ؛  رحمت و کلید سعادت را بدست بیاوریم .

****

برهان الدین  « سعیدی»

سپتامبر  ۲۰۲۰  ــ  المان

 

۲ پاسخ به “کلید سعادت و خوشبختی !”

  1. admin گفت:

    الهی همیشه خوشبخت باشید. خیلی زیبا و عالی ، درود به دوست محترم برهان الدین « سعیدی» مهدی بشیر

  2. برهان الدین سعیدی گفت:

    دوست بزرگوار و دانشمند بشیر صاحب !
    سپاسگزارم از زحمت و محبت شما ؛ با با فامیل محترم صحت ، خوش و در حفظ و پناه رب العالمین باشید. سعیدی

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما