۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۲دیدگاه

به مناسبت دوازدهمین سالگرد نشراتی …

تاریخ نشر پنجشنبه ۴ میزان  ۱۳۹۸ –  ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۹ هالند
به مناسبت دوازدهمین سالگرد نشراتی سایت ۲۴ ساعت:
دوازدهمین سالگرد نشراتی سایت ۲۴ ساعت را به مسئول سایت دانشمند گرامی جناب مهدی جان بشیر هروی و سایر همکاران قلمی آن شادباش میگویم.
باید گفت که سایت ۲۴ ساعت به مثابه‌ی گنجینه‌ی فرهنگی در بیرون از وطن نشرات داشته و پالیسی نشراتی آن بدون در نظرداشت سمت، مسایل قومی، زبانی، بدون تبعیض و تعصب با حوصله مندی مضامین همکاران قلمی خود اعم از نظم و نثر را همه روزه با دیزاین مقبول پیشکش خوانده گان و بینندگان گرامی خود می نماید که قابل تحسین و احترام فراوان میباشد. 
من این موفقیت را به دوست گرامی نویسنده پرتلاش جناب محترم مهدی جان هروی که با او و نوشته هایش از سالیان متمادی آشنایی دارم و از آشنایی با او افتخار میکنم، مبارکباد میگویم.
او فرزند برومند شخصیت بزرگ فرهنگی و علمی، شاعر و نویسنده و منجم بزرگ کشور محترم مرحوم استاد علی اصغر بشیر هروی است که او از آوان خوردی از پدر بزرگوار خود آموخته که امروز خود نویسنده‌ی توانا شده است. خوشبختانه نصایح نیک پدر را در گوش دارد.
باید اذعان نمود یکی از خصوصیات برازنده‌ی این سایت کلیشه های زیبایست که هر روز مطابق به نوشته و شعر هر نویسنده و شاعر به صفحه آمده و با ابراز نظر جناب مهدی جان بشیر هروی آذین می بندد که این ابتکار این نشریه نیز قابل تمجید است. 
من همچنان ادامه نشر حکایات ادبی… را انتظار می برم.
در پایان یکبار دیگر دوازدهمین سالگرد نشرات سایت ۲۴ ساعت را به دوست دیرینم جناب مهدی بشیر و تمام همکاران قلمی آن توام با صحت و سلامتی به اعضای فامیل و برادر همکار شان جناب قیوم بشیر هروی شاعر خوش قریحه و با استعداد تبریک گفته دوام نشرات این سایت را برای سالیان متمادی از خداوند آرزومندم.
با احترام
محمد اسحاق ثنا
ونکوور – کانادا
 

۲ پاسخ به “به مناسبت دوازدهمین سالگرد نشراتی …”

 1. admin گفت:

  ممنون دوست گرامی جناب محترم استاد محمد اسحاق ثنا ، جهانی سپاس از پیام عالی و  لطف تان . منهم سالروز تاسیس سایت ۲۴ ساعت را بشما و تمام همکاران عزیز و خواننده گان محترم تبریک عرض میکنم. در مورد ادامه نشرات هزار و یک حکایت ادبی و تاریخی با قیوم جان تماس میگرم که در صورت وقت داشتند آنرا تایپ نموده برای نشر بفرستد . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 2. قیوم بشیر هروی گفت:

  استاد گرانقدر جناب ثنا با درود و مهر از دید ژرف و زیبای تان ،متقابلآ دوزادهمین سالروز تأسیس سایت وزین ۲۴ ساعت را خدمت شما نیز تبریک وتهنیت گفته ، آرزومندم از سروده های زیبای تان همواره از طریق این سایت وزین بهره مند شویم.
  در مورد هزار و یک حکایت ادبی و تاریخی باید بعرض برسانم که نزد من تنها جلد اول آن موجود است که تنها چند حکایت دیگر باقی مانده که نشر شود ، انشاالله کوشش میکنم ازین پس هفته یکی از آنها را تایپ و جهت نشر برای مهدی جان عزیز بفرستم.
  گرچه این اثر دو جلد دیگر هم دارد که با تأسف بچاپ نرسیده و پدر مرحوم ما همراه با چندین اثر خطی دیگر شان به آرشیف ملی افغانستان در کابل هدیه دادند که در آنجا بایگانی شده است . هرچند سال ۲۰۰۳ زمانی که محترم سید مخدوم رهین وزیر اطلاعات وقت بودند ، بنده طی سفری که بکابل داشتم به دیدار ایشان در وزارت رفته و درخواست یک کاپی از آثار مرحوم پدر ما را نمودم تا بچاپ برسانم ، اما جناب رهین برایم وعده سپردند که همه آن آثار از طرف وزارت اطلاعات و فرهنگ به چاپ میرسد ، اما با گذشت تقریبا ۱۶ سال از آن هنوز که هنوز است خبری از نشر آنها نرسیده است.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر هروی

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما