۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۲۱دیدگاه

دهمین سالروز بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت

تاریخ  نشر سه شنبه ۴ میزان ۱۳۹۶ –  ۲۶  سپتامبر ۲۰۱۷–  هالند

دهمین سالروز بهار  نشراتی سایت ۲۴ ساعت

به تمام  عزیزان  مبارکباد

***********

۲۴ ساعت همیشه به کمک شما هموطنان عزیز و قلم بدستان گرامی در مقابل اشخاص فاسد ، بی کفایت ، بی غیرت ، وطنفروش مبارزه نموده و به پیش قدم برداشته است .

******************

گلبیدین راکت انداز که دهها هزار نفر را شهید و زخمی کرد

و کابل را ویران نمود کسی چیزی نگفت

********************

ولی یک جوان قهرمان هراتی با پرتاب بوت به دهن گلبیدین

به پاسخ سخنان فتنه انگیزش او را لت و کوب

و زندانی مینمایند . کجاشد عدالت ؟

یک خبر خوش و تازه

جوان قهرمانی که در شهر هرات

به سوی حکمتیار کفش پرتاب کرد، از زندان

آزاد شد

********

محمد مهدی بشیر

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷ هالند

عرض  سلام و ادب  به هموطنان محترم  ، خواننده گان عزیز ،  همکاران گرامی سایت  فرهنگی  ۲۴ ساعت  و دوستان محترم فیسبوک های آن  !

اولا  فرارسیدن دهمین بهار نشراتی  سایت ۲۴ ساعت را به تمام دوستان ، علاقمندان و فرهنگیان گرامی از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض نموده ، امیدوارم که به همکاری و رهنمایی شما قلم بدستان بتوانم در مقابل جنگ و خونریزی ، تفرقه وتعصب ، چور و چپاول ، داعش و طالب ، فساد اداری و بی بندباری  و برادران نا خلف وحشی ها و آدمکشها و ارگنشینان وطنفروشان مبارزه کنم .

هموطنان محترم ، همکاران عزیز و خواننده گان گرامی !

ده سال از نشر و تاسیس سایت شما میگذرد. طی این مدت ۲۴ ساعت همیشه به کمک شما هموطنان عزیز و قلم بدستان گرامی در مقابل اشخاص فاسد ، بی کفایت ، بی غیرت ، وطنفروش مبارزه نموده و به پیش قدم برداشته است .

طی این دهسال یعنی از آغاز نشر این سایت ما و شما شاهد جنایات مختلف از قبیل حملات انتحاری ، تجاوز به زنان و کودکان ، ترورو آدم ربایی اشخاص مظلوم و بیگناه ، چور و چپاول اموال دولتی وشخصی ،دامن زدن به تفرقه وتعصب و مردم را باهم دشمن ساختن ، طالب های وحشی وداعش های جانی را برادر گفتن و توسط آنها هزاران هموطن ما را به شهادت رساندند و هزاران هموطن ما را مجبور به ترک وطن کردن که تعداد زیادی آز آنها در آبهای یونان غرق شدند ، زنان و مردان  بی شوهرو بی خانم شدند  ، بچه ها بی پدر و بی مادرشدند هست وبود شانرا گرفتند.

اما بدبختانه در این سه سال اخیر که دولت فاسد و بی غیرت وحشت ملی به سردمداری غنی و عبدالله با تقلب و فریب رویکار آمد تعداد حملات انتحاری توسط برادران و حشی طالبان هم از کرزی ، غنی ، گلبیدین اتمر و تعداد ارگنشینان متعصب و تفرقه انداز  روز بروز افزایش یافته و غنی فاسد به همکاری بادران خود یکی از آدمکشان و جنایتکاران مشهور کشور ما که دستانش بخون هزاران هموطن ما آلوده است و با راکت هزاران انسان بیگناه را به شهادت رساند و خانه هایشان را ویران نمود ه است با صد ها تن افراد مسلح اش بنام معاهده صلح به افغانستان آورد و برایش قصر پادشاهی ساخت و افراد مسلح اش را در اطرافش جابجا نموده است و روزانه ملیونها افغانی مصارف شکم آنها میشود در حالیکه ۹۵ فیصد از هموطنان ما در سراسر کشور نان خشک ندارند که بخورند و این جانی ها شب وروز خوراکشان پلو و کباب بره است و اکنون پشت برادان دیگر وحشی خود یعنی طالب ها اند تا آنها را هم در کنار برادر جنایتکار بزرگشان گلبیدین راکت انداز مسلح جابجا نمایند ولی طبق خبری که به تازه گی در بی بی سی  نشر شده است این برادران کرزی ، غنی ، گلبیدین ، اتمر وغیره دشمنان مردم افغانستان اند و این وحشی ها  ۵۴ مرکز صحی را در ارزگان تعطیل نموده اند و مردم بیچاره ارزگان را از خدمات صحی  محروم ساختند .

کجاستید غنی  ،کرزی ، راکت انداز ، اتمر و دیگر ارگنشینان و برادران این وحشی های که از آنها حمایت میکنید و دعوتشان مینمایید ، هدف تان چیست ؟.

دولت وحشت ملی یا رهبران آنها غنی فاسد و عبدالله بی غیرت باید پاسخ بدهند که وقتی گلبیدین  جنایتکار با افرادش وارد کشور شدند  چرا دستور خلح سلاح آنها را صادر نکردند  و دشمن مردم را با سلاح وارد کشور نمودند  و متوجه باشند که این جانی سر آنها را خواهد خورد . بهتر است که خودشان  سر او را بخورند . زیرا پشیمانی سودی ندارد.

موضوع دیگری را میخواهم از غنی وعبدالله ودیگر ارگنشینان بپرسم که بگویند که گلبیدین راکت انداز داعشی و طالبی چکاره است که سفری به هرات میکند و در مسجد جامع هرات با افراد مسلح دزد و آدمکش خود ، مردم را  دعوت مینماید وبرایشان  بیانیه میدهد و حرفهای بزرگتر ار دهانش میگوید ولی با پرتاپ بوت یکی از جوانان قهرمان به دهنش پاسخ سخنان فته انگیزانه خود را میگیرد ولی افراد خاین مربوط به گلبیدین جنایتکار وریاست امنیت هرات این جوان را لت و کوب نموده با خود میبرند . غنی فاسد و عبدالله بی غیرت باید  متوجه اشتباه مسؤولین امنیت هرات شده باشند که گرفتاری این جوان به نفع شان نیست . گلبیدین  راکت انداز که دهها هزار نفر را شهید و زخمی کرد و کابل را ویران نمود کسی چیزی نگفت و برایش قصر ساختند و این جوان که با لنگ کفشش بروی این جانی زد باید دستگیر و زندانی شود ؟ پاسخ این سوال را باید غنی بدهد و امر آزادی این جوان را هر چه زود تر صادر نماید . به برادر جانی اش گلبیدین فلاکتبار هم بگوید که در مکانی که  به اختیارش گذاشته شده است ساکت بنشید و صدایش را نکشد ، زیرا تمام مردم افغانستان از او بد شان می آید.

این خاین وطنفروش باید بداند که  مردم افغانستان بخصوص مردم دانشپرور و فرهنگ دوست هرات این جانی را قبلا شناختنه اند و فریب او ، غنی ، کرزی ، عبدالله ، اتمر و دیگر اعضای دولت وحشت ملی را نمیخورند و مردم افغانستان اکنون از شمال تا جنوب ، از شرق تا غرب با هم برادر وار ومتحد زندگی میکنند و شعیه یا سنی ، تاجیک با پشتون ، هزاره یا اربک ، و بالاخره همه ملیت ها ی ساکن افغانستان باهم بدون هر نوع  تفرقه ، تعصب ، قوم ، مذهب ، زبان ، منطقه و نژاد یکجا اند و به جانی های که از هر قوم وطایفۀ که اند و قوم گرایی میکنند لعنت و نفرین میفرستند.

طی سه سال اخیر تعداد زیادی از جوانان روشنفکر و تحصیل کرده هموطن  ما  و مردم عادی  مجبور به ترک کشور شدند و علت فرار آنها  بخصوص جوانان تحصیل کرده بی امنیتی ، به شهادت رسیدن مردم بیگناه در حملات انتحاری ، بی کاری ، بی خانگی و بی سرنوشتی بود ه زیرا در افغانستان قانون جنگل  حکمفرما ست و هر چوکی نشین و قدرتمند هر چه دلش خواست میکند و غنی هم حرف مفت میزند و جرآت پرسان آنرا ندارد.

  میخواهم از کرزی خاین  غنی فاسد عبدالله بی غیرت و دیگر تفتکسالار ها و یا به اصطلاح مجاهد نما ها بپرسم که لطفا بگویند که طی سه دهه اخیر چند ملیار  دالر وارد کشور شد ؟ و آنها به کجا مصرف شد ؟

وقتی که این مجاهد نما ها از شمال تا جنوب ، از شرق تا غرب از کوه ها و کشور های همسایه وارد کشور شدند چی داشتند ؟ البته هیچ .  اکنون با تقسیم کردن دالر ها ی باد آورده شده  و چور و  چپاول دارایی دولت و ملت بخصوص بدست آوردن  زمین های دولتی  وشخصی، هم در کشور  با ساختن تعمیر ها چند منزله  و انتقال  پول های نقد  در بانک های خارج  برای روز مبادا و خوشگذرانی فامیل هایشان که  در خارج اند  پاسخی ندارند.

میخواهم بدانم که این خایین ها شرم ندارند و فراموش نمودند که چند با ر از دست طالب ها  به سوراخهای موش ها و کوه ها فرار نمودند ، همانطور که گلیبدین راکت انداز بیش از یک و نیم دهه  در سوراخ ها پت بود و حالا مانند پادشاه ها با پول همین ملت در کابل زندگی میکند. و طالب و داعش را برای تصرف ولایات و کشتن مردم تشویق میکند و دولت فاسد هم خاموش است .

طبق نوشتۀ یکی از روزنامه های معتبر کابل  که از قول  رسانه‌ها گزارش داده‌ که حکومت افغانستان قصد دارد بیست‌هزار فرد ملکی را در ولایت‌های مختلف کشور آموزش داده و مسلح ‌کند تا آن‌ها محلات و مناطق دور از مرکز را در برابر تروریست‌ ها و شورشیان محافظت کنند.

اما این دولت فاسد باید از سالهای قبل که ملیشه ها مسلح بودند  درس عبرت بگیرد و خاطرات تلخ گذشته شان تکرار نشود و شاید هم غنی خاین میخواهد برای ادامه قدرت افراد آدمکش گلبیدین جانی و برادرانش طالبان وحشی را جابجا نماید که این یک اشتباه محض و جبران نا پذیر است و این ملیشه ها بدستور باداران خود بازهم امنیت را از این خرابتر ،  تفرقه و تعصب را در کشور دامن خواهند زد و آنوقت از دست این دولت خاین کاری ساخته نیست و بجایش قوای مسلح را تقویه کند و معاش آنها را بوقتش بپردازد که شجاعانه  از کشور و مردم خود دفاع نمایند.

طی سه دهه اخیر بخصوص در سه سال گذشته که دولت وحشت ملی با تقلب و فریب روی کار آمد ،مردم ما نه عید داشتند و نه برات ونه رمضان  حتی دراین  روزهای مبارک این بی غیرت های خایین ووطنفروش در کابل و ولایات ودر مساجد و تکیه خانه ها حمام های خون توسط برادران کرزی خایین غنی  بی کفایت و دوستان عبدالله بی غیرت  و همین گلبیدین حکمتیار جانی و اتمر لنگ روان بود و از صلح ، امنیت ، کار ، نان ، داکتر و دوا خبری نبود ونیست .

 هموطنان عزیز !

ا مروز سه شنبه   ۲۶ سپتامبر  ۲۰۱۷ میلادی برابر به چهارم ماه میزان ۱۳۹۶ خورشیدی است . دهسال از نشر سایت ۲۴ ساعت یگانه نشریه مستقل بیرون مرزی اینترنتی میگذارد . ده سال قبل نظر به علاقۀ که به کار فرهنگی داشتم و سالها  در کشور در جریدۀ مستقل ترجمان ، روز نامه های انیس ، هیواد ، سالنامه افغانستان ، روز نامه سرباز ، مجله دکمکیانو انیس یا مجله اطفال و بعضی نشرات آزاد غیر دولتی  بحیث آمر چاپ ، معاون اول سکرتر مسؤول ، عضو هیآت تحریر ، مدیر مسؤول مجله دکمکیانو انیس اولین مجله کودکان و نوجوانان افغانستان کار کردم و  تصمیم گرفتم تا نشریه داشته باشم و چون کار نشر نشریه بصورت مجله ویا روز نامه در کشور های خارجی سرمایه زیاد کار داشت و من هم نمیتوانستم به تنهایی دست به چنین کاری بزنم ،زیرا  مصرف آن  زیاد بود که قادر به پرداخت آن نبودم .

وبه این نتیجه رسیدم که از طریق اینترنت دست بکار شوم و در چنین روزی در افق مطبوعات بیرون مرزی ستارۀ زیبا چشم به جهان گشود که نامش را ۲۴ ساعت گذاشتم  که فعلا در بین سایت ها ی افغانی از پر خواننده ترین سایت ها  بحساب می آید. باید اضافه کرد که سایت اینترنتی هم مصارف خود را دارد و مفت ورایگان نشر نمیشود. کمپیوتر ، اشخاص تخنیکی ، گذاشتن صفحه انتیرنتی در کمپیوتر های بزرگ جهان بطور کرایه و دهها مصرف دیگر با وجود این همه مصارف  ، همان روز به  برادرگرامی ام  قیوم جان بشیرهروی ، نویسنده وشاعر  از طریق ایمیل اطلاع دادم که چنین تصمیمی دارم . وی از تصمیم من خوش شد و مرا تشویق هم کرد و گفت حالا که میخواهی چنین نشریه داشته باشید ، برایت تبریک میگویم ونامش چیست ؟ گفتم : ۲۴ ساعت . وی در پاسخم گفت چرا ۲۴ ساعت ؟ من گفتم چون جایش در مطبوعات کشور خالیست . و من بتوانم هر ساعتی که مطلبی مواصلت میکند همان وقت نشرکنم و چند سال هم چنین کردم ، ولی متاسفانه در چند سال اخیر نسبت مریضی که عاید حالم شده و همچنان کار رسمی نتوانستم مانند سابق مطالب را هر ساعت نشر کنم ولی نشرات ادامه داشته .

قیوم جان در پاسخم گفت : امیدوارم ۲۴ ساعت  بزودی جایش را در افق مطبوعات اینترنتی  پیدا کند و چند روز نگذشت که تعدادی از شاعران ونویسنده گان آغاز به همکاری کردند که تا امروز ادامه دارد و همیشه در کنارم ایستاده اند .

از شروع تا کنون حدود پانزده هزار مطلب هم از شعر ، مقالات سیاسی ، انتقادی ، طنز ، مقالات فرهنگی و پژوهشی ، کارتون های جالب ، داستان های زیبا ، و دهها موضوعات خواندنی دیگر  در سایت نشر شده وخواننده گان  بیش از بیست هزار نظریات و انتقادات سالم و دیدگاه های خودرا زیر مطالب نوشته اند.

بازهم باید اضافه کنم که :

در اهداف و مرام سایت ۲۴  ساعت هیچنوع تغییری وارد نشده و طوریکه که در سر لوحۀ اولین روز نشر آن نوشته بودم چنین است و خواهد بود:

بیاد داشته باشید که : ۲۴ ساعت نشریه انترنتی مستقل و بیطرف بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج از کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، قومی ، مذهبی ، منطقوی ، نژادی و سلیقوی در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت.

خوشبختانه  فعلا ۲۴ ساعت یگانه نشریه انتیرنتی میباشد که در اکثر کشور های جهان همکار وخواننده دارد. روزانه اضافه از ده ها مطلب را از طریق ایمیل دریافت میکنم و مطالبی که جالب وحق اولیت را دارد و مختصر است همانروز نشر نموده و مطالبی را که طویل و خسته کننده است نشر نمیکنم و یا در فرصت مناسب ، زیرا  بنده مدتی است  مریض هستم و خسته میشوم  و هم نمیخواهم خواننده گان عزیز ما هم با مطالعه مضامین طویل  خسته شوند .

موضوع دیگری را باید به عرض برسانم که بعضی از دوستان چند بار یک مطلب را میفرستند ، مطالبی که به پالیسی ما برابر نیست نشر نمیکنم و وقت پاسخ دادن آنها را  هم ندارم و نویسنده محترم یکی دو روز انتظار بکشد واگر نشر نشد بداند که حتما علتی داشته است و لطفا باز تکرار نفرستد .

در اخیر از آنعده دوستان و عزیزانیکه همیشه مرا یاری رساندند و با ارسال مطالب جالب وخواندنی ، ارسال ایمیل ها ، پیام های زیبا ، کارت های مقبول ، تیلفونی دهمین  بهار نشراتی سایت خودشان یعنی ۲۴ ساعت را تبریک گفتند و مرا در نشر سایت راهنمایی نمودند ،  صمیمانه تشکر میکنم و برایشان و خانواده های گرامی شان صحت ، سلامتی و در کشور عزیزما صلح وامنیت و برادری و برابری اتحاد و اتفاق  میان تمام اقوام و ملیت ها  از در گاه خداوند برزگ خواهانم .

  ازفرهنگیان عزیز ، خواننده گان و نویسنده گان محترم ، شاعران گرامی و دوستان فیسبوک ها  میخواهم  که لطفا نطریات و دیدگاه های خودرا علاوه از فیسبوک های ما در سایت ۲۴ساعت  زیر مطلب نشر شده بنویسند که هم محفوظ باشد و هم  نویسنده عزیز بتواند  پاسخ آنها را ارایه نماید.

دوستان گرامی ، نویسنده گان و شاعران عزیز ، استادان و پژوهشگران در پیام های تبریکی خود به مناسبت دهمین سال نشراتی ، راهنمایی ها ، پیشنهادات ، نظریات و انتقادات سالمی  را نوشتند که در قسمت دیدگاه ها پاسخ آنها را نوشتم و از یکایک شان جهانی سپاس مینمایم وامیدوارم که همکاری شان همچنان ادامه داشته باشد و بنده هم  تا اندازۀ به خواسته هایشان موفق شوم .

باعرض حرمت

محمد مهدی بشیر

۲۶ سپتامبر۲۰۱۷

 

 

۲۱ پاسخ به “دهمین سالروز بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت”

 1. admin گفت:

  تکرار : دوستان گرامی ، نویسنده گان و شاعران عزیز ، استادان و پژوهشگران در پیام های تبریکی خود به مناسبت دهمین سال نشراتی ، راهنمایی ها ، پیشنهادات ، نظریات و انتقادات سالمی را نوشتند که در قسمت دیدگاه ها پیام هایشان پاسخ آنها را نوشتم و از یکایک شان جهانی سپاس مینمایم وامیدوارم که همکاری شان همچنان ادامه داشته باشد و بنده هم تا اندازۀ به خواسته هایشان موفق شوم .
  باعرض حرمت
  محمد مهدی بشیر
  ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷

 2. عاشور ناطقی گفت:

  درود بر شما

 3. علی احمد رزگر پور گفت:

  بشما هم خجسته باد . درود

 4. نورالله وثوق گفت:

  محمد مهدی جان بشیر نازنین را عرض ادب !!!مبارک تان وهمه فرهنگیان وهمکاران گرانقدرسایت زیبای بیست وچهار ساعت . زحمات شما درین چند سال درخور ستایش است. توفیق روز افزون تان تان را درین راستا بیش از پیش آرزومندم

  • admin گفت:

   تشکر از جناب وثوق عزیز ، ممنون پیام زیبا تان که فرستاده بودید .آنرا با عکس تان در سایت نشر نموده ام . موفق باشید مهدی بشیر

 5. قیوم بشیر «هروی» گفت:

  برادر عزیزالقدرم و گرامی ام مهدی جان بشیر ! ضمن عرض سلام و ادب تمنیات نیکم را بمناسبت آغاز دهمین بهار نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت خدمت شما ، همکاران قلمی تان و تمامی خوانندگان محترم ۲۴ ساعت تقدیم نموده واین بهار خجسته نشراتی را یکبار دیگر صمیمانه تبریک وتهنیت عرض می نمایم . زحمات قابل قدر تان را می ستایم و برای شما آرزوی مؤفقیت و سرفرازی مزید نموده امیدوارم با آغاز دهمین سال نشراتی شاهد نشر مطالب جالب ، اشعار دلنشین و اخبار خوشی از وطن و جهان باشیم .
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر «هروی»
  ملبورن – آسترالیا

  • admin گفت:

   برادر محترم و گرامی قیوم جان عزیز ، جهانی سپاس از حسن نظر تان. دهمین سالروز نشراتی سایت ۲۴ ساعت بشما و تمام همکاران عزیز و خواننده گان گرامی مبارک. به امید چنین روزی که همه ما وشما و مردم افغانستان در سراسر کشور با خوشی ها و امنیت زندگی کنند . آمین یا رب العالمین. زنده باشید مهدی بشیر

 6. عبدالهادی رهنما گفت:

  فرخنده و مبارک برادر گرامی وعزیزم .

  • admin گفت:

   استاد رهنما عزیز ، بشما هم دهمین سالروز سایت ۲۴ ساعت بشما و خواننده گان عزیز هم مبارک . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 7. همت شما را می ستایم. سلامت و برقرار باشید !

  • admin گفت:

   ممنون استاد گرامی جناب آقای یگانه عزیز ، تشکر از حسن نظر تان . دهمین سالروز سایت ۲۴ ساعت بشما و و همه فرهنگیان عزیز مبارک. موفق باشید. مهدی بشیر

 8. بتول بشیر گفت:

  مبارک و فرخنده باد بر آقای بشیر
  دهمین بهار نشراتی سایت ٢۴ ساعت برای شما وهمکاران شما
  به آرزو موفقیت زیادتر شما

  • admin گفت:

   تشکر از خانم عزیزم که همیشه یار و همکارم بوده است. موفق باشید بتول عزیز . مهدی بشیر

 9. عبدالجبار توکل هروی گفت:

  دوست ارجمند وگرامی آقای محمد مهدی بشیر ! بادرود فراوان زحمات شباروزی شما وهمکاران شما درخور ستایش است ودهمین بهار سایت ۲۴ ساعتۀ شما را برای شما وهمکاران شما صمیمانه تبریک میگویم وموفقیت روز افزونی برای شما آرزومیکنم

 10. admin گفت:

  ممنون استاد محترم جناب آقای توکل هروی ، تشکر از حسن نظر و پیام زیبا تان بمناسبت دهمین سالروز سایت ۲۴ ساعت . آنرا در سایت نشر کردم . منهم بشما دهمین سالروز سایت را تیریک عرض میکنم. ، امیدوارم که همیشه زنده وسلامت باشید . به آرزوی همکاری های همیشه گی تان. مهدی بشیر

 11. برادر نهایت عزیز وگرامی آقای مهدی بشیر!
  بعداز تقدیم سلام وتبریکات مجددم راجع به سایت وزین ۲۴ ساعت،نسبت سجایا،خوبی ها وزحمات نهایت زیاد شما درخدمات فرهنگی تان به کشور عزیز ما افغانستان آنچه خوبان همه گفتند من هم میگویم.
  پیشنهادات من همه ازحسن نظر ودوستی ام با این سایت عزیز ودوست داشتنی بوده است ومیباشد. بادرود فراوان داکتر حیدری

  • admin گفت:

   سلام و عرض ادب به جناب پوهنوال داکتر اسدالله حیدری ، تشکر از پیام زیبا و پیشنهادات عالی تان . دهمین سالروز سایت ۲۴ ساعت بشما و همکاران عزیز هم مبارک . به آرزوی صلح و امنیت کامل در کشور . زنده باشید .مهدی بشیر

 12. صالحه محک یادگار گفت:

  محترم محمد مهدی بشیر شخصیت فرزانه و دانشور میهن عزیز ما !
  مدیر مدبر و با درایت سایت وزین ۲۴ ساعت !
  بادرود بى پایان زحمات شباروزی شما وهمکاران شما درخور ستایش است.
  شروع دهمین بهاراین سایت وزین و عالى را برای شما وهمکاران شما صمیمانه تبریک گفته ،از خداوند موفقیت بینهایت برای شما خواهانم .با حرمت

  • admin گفت:

   خواهر گرامی محترمه خانم صالحه محک یادگار ، جهانی سپاس از حسن نظر و گل زیبا تان . دهمین سالروز سایت ۲۴ ساعت را بشما و تمام همکاران و فرهنگیان گرامی تبریک عرض میکنم. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما