۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۲دیدگاه

دهمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت فرخنده باد

تاریخ  نشر سه شنبه ۴ میزان ۱۳۹۶ –  ۲۶  سپتامبر ۲۰۱۷–  هالند

دهمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت فرخنده باد

مؤفقیت سایت ۲۴ ساعت نه تنها به خاطر نشراتش می باشد 

بلکه بخاطر اینست که در راه شگوفایی فرهنگ غنی کشور

هرگز کوتاهی نکرده

محترم قیوم بشیر «هروی»

ملبورن – استرالیا

سپتامبر ۲۰۱۷

خوشحالم یکبار دیگر توفیق این یافتم تا شاهد تجلیل از سالگرد تآسیس سایت وزین ۲۴ ساعت باشم که اینک دهمین بهار نشراتی اش را آغاز نموده است.

بدون شک در طی دودهه گذشته که بازار انترنت رونق یافته است  نشراتی زیادی پا به عرصه مطبوعات انترنتی گذاشتند وازین طریق  آغاز به فعالیت نمودند که متآسفانه دیری نپایید و تعدادی از آنها تنها نامی از خود بجا گذاشتند و یا تنها با نشر اولین نسخه نشراتی خویش از فعالیت باز ماندند ، اما بخش دیگری از این نشرات در اندک زمان ممکن توانستند در دل خوانندگان خویش جای بگیرند ، چنانچه سایت وزین ۲۴ ساعت نیزدر همین جمع می باشد که با مدیریت مدیر مدبر خویش محترم محمد مهدی بشیر مطبوعاتی شناخته شده کشور که از بدو تآسیس جریده معروف ترجمان که به مدیریت زنده یاد استاد علی اصغر بشیر «هروی» و صاحب امتیازی شادروان پوهاند دکتور عبدالرحیم نوین کارتونیست شناخته شده کشور در سال ۱۳۴۷ خورشیدی در آسمان مطبوعات وقت طلوع نموده بود ، آغاز به فعالیت نمود و بیشتر عمرش در این عرصه سپری نموده و سالها بعنوان مدیر مسوول مجله اطفال دکمکیانو انیس انجام وظیفه نمود و در نشراتی چون انیس ، هیواد  ، سالنامه افغانستان ، سرباز  و غیره جراید آزاد فعالیت نمود تا اینکه با دگرگونی های سیاسی در کشور همچون سایرهمدیارانش راه سفر در پیش گرفت و در کشور هالند مسکن گزین گردید . اما نسبت علاقه مزیدی که درین راستا داشت آرام نگرفت و اندکی پس از رسیدن به کشور هالند اقدام به تاسیس سایت ۲۴  ساعت نمود که خوشبختانه امروز یکی از مؤفق ترین سایت های نشراتی برون مرزی کشور میباشد که بصورت بیست وچهار ساعته در خدمت هموطنان و بخصوص فرهنگیان کشور قرار دارد. 

یکی از دلایل مؤفقیت مهدی بشیر پشت کار و مقاومت شبانه روزی اوست ، با وجود اینکه در این چند سال اخیر صحتش زیاد خوب نبوده و بدون شک نیاز به استراحت بیشتر دارد، اما علاقمندی او به کارش آنقدر زیاد است که مانع ایجاد وقفه در نشرات ۲۴ ساعت گردیده و اگر بگویم مهدی بشیر یکی از اندک کسانی است که خودش را وقف مردم ، وطن و وظیفه اش نموده است گزافه گویی نبوده و با یقین میتوانم یاد آور شوم که او با عزم راسخ و با قلب فراخ برای خدمت به هموطنانش با قلم کوبنده خویش دست از فعالیت نخواهد کشید و هرگز قلمش را به مدح و ثناء ارباب زر و زور وتزویر کار نخواهد گرفت ، او فرزند مردیست که تا آخرین لحظه حیات با قلمش در مقابل بیداد گران ایستاد و در نهایت در کنار قلم و کاغذش جان به جان افرین تسلیم نمود .

آری ! محترم مهدی بشیر فرزند زنده یاد استاد علی اصغر بشیر «هروی» روزنامه نگار ، مؤرخ ، منجم ، شاعر ، محقق ، طنز نویس و نویسنده معروف کشور ماست که هرگز قلمش را برای دلخوشی حاکمان روی کاغذ نکشید و تا آخرین رمق حیات به مبارزه پیگیر خویش در مقابل بیداد و بیدادگران ادامه داد. 

قابل تذکر میدانم که مؤفقیت سایت ۲۴ ساعت نه تنها به خاطر نشراتش می باشد ، بلکه بخاطر اینست که در راه شگوفایی فرهنگ غنی کشور هرگز کوتاهی نکرده و برای تشویق فرزندان میهن نیز تلاش فراوان نموده و گاهی چنین اتفاق افتاده که مطالبی را به دست نشر سپرده که در واقع قابلیت چاپ نداشته اند ، اما زمانیکه برایش گفتم مهدی جان مضمون و یا شعری را که در چنین روزی نشر کردی مشکلات فراوانی دارد، با پیشانی باز برایم پاسخ داده است که اگر بخاطر تشویق چنین افرادی که علاقه به نوشتن و یا سرودن دارند این کار را انجام ندهم باید بپذیریم که شخص مذکور دلسرد شده و این مسیر را رها خواهد نمود و از طرفی هم عقیده بر این است که با نشر چنین مطالبی شاید تعدادی از اشخاص صاحب نظر نظرات شانرا در پایان مقاله و یا شعر درج کنند که دراین صورت نویسنده مذکور به مشکلات ونواقص کارش آشنا شده و بدون اینکه از من برنجد متوجه اشتباهات خویش میگردد و بدون شک برای رفع این نواقص تلاش خواهد کرد، چنانچه این کار قبلآ اتفاق افتاده و شاید بیشتر دوستان خواننده بخاطر داشته باشند.

  مطلب دیگری که درخور یادآوری میباشد اینست که ۲۴ ساعت هرگز از بیان حقایق عینی جامعه دست نکشیده و با روحیه منتقدانه اش از عملکردهای منفی کرسی نشینان کابل که با رأی مردم عزیز ما بقدرت رسیدند و متآسفانه همین مردم امروزه قربانیان سیاست های خام سیاسیون کشور میباشند مشت محکمی بردهان یاوه سرایان کوردل زده است . هرچند تعدادی از افراد واشخاص بدین باورند که اشتباهات دولت حاکم را نباید از طریق سایت جهانی بازگو نمود ، نظرم برای چنین افرادی که اینگونه تصور میکنند اینست که جان برادر حاکمانی که برای آسایش هموطنان دربند و دردکشیده ای ما اقدام عملی انجام نمیدهند و حتی در بسا زد و بند های پشت پرده آب به آسیاب دشمن میریزند و یا بعباره ای از آب گل آلود ماهی میگیرند چگونه وجدان ما اجازه میدهد تا در مقابل چنین اقدامات ناجوانمردانه سکوت اختیار کنیم و چیزی نگوییم؟

  باید همه بدانیم که این وظیفه فرد فرد هموطنان ما بخصوص چیزفهمان کشورما ست تا برای تنویر اذهان عامه از هیچ تلاشی دریغ نورزیده و بخاطر آسایش ورفاه هموطنان ستمدیده و رنج کشیده خویش سکوت خویش راشکسته و با همآهنگی و انسجام برای رهایی از نابسامانی های عینی جامعه اقدام عملی نمایند تا در مقابل فرزندان وطن این آینده سازان سرزمین ما شرمنده و خجل نباشند.

در پایان لازم می بینم آغاز دهمین بهار نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت را به برادر عزیزم مهدی جان بشیر ، همکاران قلمی ایشان و همه خوانندگان این سایت  صمیمانه تبریک وتهنیت عرض نموده سعادتمندی و مؤفقیت روزافزون ایشان را از درگاه احدیت استدعا نمایم ، به امید روزی که دیگر خبری از جنگ و جنایت ، وحشت و دهشت ، ترور و اختناق ، درد ، رنج ونابسامانی در کشور عزیز ما افغانستان این خانه مشترک تمامی هموطنان ما در صفحات نشراتی ۲۴ ساعت نخوانیم و با گذشت هر لحظه از عمر خویش شاهد اخبار خوش در زمینه های مختلف ازین طریق باشیم. 

با عرض حرمت

قیوم بشیر «هروی»

 

 

۲ پاسخ به “دهمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت فرخنده باد”

 1. admin گفت:

  جهانی سپاس از پیام زیبا و حسن نظر برادر عزیزم قیوم جان بشیر هروی ،
  دهمین سالروز تاسیس سایت ۲۴ ساعت را بشما و تمام هموطنان عزیز و فرهنگیان گرامی تبریک میگویم . امیدوارم روزی برسد که در سراسر افغانستان صلح و امنیت کامل برقرار گردد و هموطنان عزیزم ما بدون هرنوع تفرقه و تعصب برادر وار باهم زندگی کنند و به کمک شما عزیزان و نویسنده گان بتوانم سایت ۲۴ ساعت را یکی از سایتهای بسازم که در آن از درد و رنج آزار واذیت خبری نباشد و جای غم وغصه را خوشی ها و لبخند ها بگیرد و ارگنشینان فاسد ، خاین ، آدمکشها و راکت انداز ها نابود شوند. موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 2. قیوم بشیر «هروی» گفت:

  مهدی جان عزیز با سپاس و امتنان اززحمات همیشگی تان فرا رسیدن دهمین بهار نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت را صمیمانه تبریک و تهنیت گفته مؤفقیت مزید شما را آرزومندم
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر «هروی»

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما