۲۴ ساعت

29 آگوست
۲دیدگاه

عید قربان

تاریخ  نشر سه شنبه هفتم  سنبله   ۱۳۹۶ – ۲۹ آگست ۲۰۱۷–  هالند

با درود وسلام بر دوستان  هموطنم ،  نکته اییرا که قابل یادآوری می دانم اینست که عید امسال  دیگر رنگ  و  بوی عید  ندارد زیرا هزاران هموطن  داغدار  ما  در این شب  و روز  به  جای شادی و شادمانی  سوگوار از دست دادن عزیزان شان بوده و با دل پراز غصه، خون می گریند و یا نگران اوضاع نابسامان سرزمین شان و حفاظت از فرزندان دلبند شان قرار دارند.

اگر از حق نگذریم  لازم است قدری سر درگریبان خویش نموده و با واقع نگری به اطراف خویش نگاهی ژرف نماییم ، ببینیم آیا در چنین شرایطی مصارف گزاف سفر حج چه توجیهی می تواند داشته باشد ، بخصوص برای آنهاییکه بار سفر دوم ، سوم و یا حتی چهارم شان را بسته اند، در حالیکه با هزینه این سفر شاید بتوانند تعدادی را از خطر مرگ نجات دهند ویا جوانی را به خانه بخت بفرستند و یا اشک یتیمی را پاک نمایند و دلی را بدست آورند. چه زیباست وقتی میخوانیم .

دل  بدست  آور  که  حج  اکبر است

از هزاران کعبه یک دل بهتر است

پس دوستان نازنینم می خواهم یادآور شوم که برای من امسال عیدی وجود ندارد و تجلیلی از عید نخواهم کرد.

 باعرض حرمت

قیوم بشیر «هروی»

ملبورن – استرالیا

بیست ونهم آگست ۲۰۱۷

عید قربان

عید  قربان  آمد  و  میهن  گرفتارِ غم  است

غصه و رنج یکطرف ، دلها دچارِ ماتم است

مردم ما روز و شب قربانی می گردند بخشم

ایخدایا  تا  بکی  اوضاع  عالم  درهم  است

زندگی با  حسرت و فریاد  و  واویلا  چرا ؟

بهر چه باید بسوزیم این چه شرح مبهم است

مسجد و محراب و منبر جای امن باقی نماند

زخم های مردمان محتاجِ قدری مرهم است

سیل خون جاری  نمودند ددمنشان هرطرف

طالب  و داعش  بهر سو در نقابِ آدم است

سوختم، آتش گرفتم، صد دریغا ای «بشیر»

بسکه امروزدولتِ ما نزد مردم سرخم است

قیوم بشیر «هروی»

 

۲ پاسخ به “عید قربان”

  1. admin گفت:

    درود به برادر عزیز و گرامی ام قیوم جان. تشکر از سروده زیبا و مملو از احساس تان. باید به عرض برسانم که همینکه پای نحس گلبیدین راکت انداز داخل کشور ما شد. و به هدایت ارگ نشینان فاسد هزاران هموطن ما را به شهادت رساندند و مردم ما نه عید دارند و نه برات . وکسانیکه به حج رفته اند ۹۹ فیصد آنها دزد ها ، فاسد ها ، جانی ها ، وحشی ها، خونخوار ها و وووهستند ومصرف این سفر ها هم از خون ملت بیچاره ما اند. و مردم واقعی کشور ما در عزای شهدای هموطن خود اند و اصلا عید ندارند و تجلیل نمی نمایند. جهانی سپاس از شما . خداوند در این ایام عید قربان ارگنشینان خاین و وطنفروش ، دولت فاسد وحشت ملی و گلبیدین جانی و دیگر تفنگسالار ها را که به خون مردم ما عید را تجلیل میکنند. نیست و نابود کند و روانه دوزخ نماید. زنده باشید. مهدی بشیر

  2. قیوم بشیر «هروی» گفت:

    درامان خداوند متعال سلامت و سرفراز باشید مهدی جان عزیز ، امیدواریم هرچه زودتر ریشه این آدمکشان قرن از کشور ما کنده شود و به سزای اعمال ننگین خویش برسند.
    با عرض حرمت
    قیوم بشیر «هروی»

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما