۲۴ ساعت

31 می
۲دیدگاه

تجلیل شایسته ازروزجهانی مادردر هالند

تاریخ نشر سه شنبه ۱۱ جوزا  ۱۳۹۵ –  ۳۱  می  ۲۰۱۶ هالند

تجلیل شایسته ازروزجهانی مادردرکشورشاهی هالند

ارسالی : صالحه واهب واصل

بنابرفراخوان مشترک شورای سراسری زنان افغان درهالند و انجمن فرهنگی افغانهای شهر و نواحی آرنهم به تاریخ ۲۱ می ۲۰۱۶ از روز جهانی مادر و ارجگذاری از مقام شایسته آن در شهر آرنهم کشور شاهی هالند تجلیل به عمل آمد.

در این محفل که در فضای دوستانه و باهمی سازماندهی و تدویر یافت، زنان، مردان، دوشیزگان جوان از شهر آرنهم، بریدا، اوسترهوت، روتردام، دنبوش، اترخت، دلفت و شهرهای دیگر هالند اشتراک ورزیده بودند. محفل به گویندگی بانو فاطمه سیامی نطاق سابقه دار کشور و بانو زهره پوپل خانم جوان و باد استعداد به ساعت ۶ شام آغاز گردید.

نخست محترم ولی محمد شاهپور رئیس اتحادیۀ انجمنهای افغانها در هالند و مسؤول انجمن فرهنگی افغانهای شهر آرنهم مهمانان برنامه را خوش آمدید گفته، از نقش ارزشمند مادر در خانواده و اجتماع به خوبی یاد آوری کردند و روز جهانی مادر را به حاضرین محفل تبریک گفتند، سپس محترمه سهیلا زحمت مسؤول شورای سراسری زنان افغانستان درهالند پیام تبریکی خویش را بدین مناسبت ارائه داشته از مادر و مقام با اهمیت آن در جامعه بشری قدردانی نمودند.

بعد از آن بانوصالحه واصل، بانو فردیانا طیب زاده و بانو پروین احسامی اشعار انتخابی شان را که در وصف مادر و مقام آن سروده بودند به زبانهای ملی کشور با احساس زیبای مادرانه دکلمه نمودند. پس از تفریح کوتاه ۷ تن از مادران که از جانب نهادهای سازمانده برنامه برای ارجگذاری انتخاب گردیده بودند هر یک: محترمه شیما فرهاد از شهر آرنهم، محترمه شاکره از شهر نایمیخن، محترمه بی بی حاجی راضیه عزیزی عالمی از شهرآرنهم، محترمه حبیبه سحر از شهر دلفت، محترمه صالحه واهب واصل از شهر آرنهم، محترمه مسعوده ولی از شهر آرنهم و محترمه نجیبه مجید زاده از شهراتریخت به پاس کارهای ارزشمند شان در تربیه فرزندان سالم و خدمات بزرگ در خانواده و اجتماع انجام داده اند، ستایش و ارجگزاری گردید. هر یک از مادران انتخاب شده از نام شورای سراسری زنان افغانستان و انجمن فرهنگی افغانهای شهر و نواحی آرنهم به دریافت یک دسته گل زیبای تازه و یک افتخارنامه ای  نائل آمدند که به همت این دو نهاد فرهنگی ترتیب و تنظیم گردیده بود. این افتخارنامه ها و دسته های گل به مادران شایستۀ مذکور طی مراسم خاص فرهنگی از طرف مسؤولین نهاد های برگذار کنندۀ محفل و هیأت رهبری شان به آنها اهداء شد.

محترمه نجیبه مجید زاده به نمایندگی از مادرانی که در برنامه افتخارنامه اخذ نمودند، از کمیته تدارک همایش اظهار سپاس و قدردانی کرد. بعد از پایان بخش رسمی برنامه مهمانان به صرف غذای سرد دعوت شدند که از طرف هیأت رهبری نهاد هال ذیربط تهیه گردیده بود. بخش دوم برنامه به گویندگی زهره پوپل آغاز گردید، وی از هنرمند جوان و خوش آواز محترم امان فیروز و همکارانش دعوت نمود تا با سرودن آهنگهای شاد خویش برنامه تجلیل از روز جهانی مادر را رنگ دیگر بخشید شادمانی مهمانان را با آواز دلنشینش فراهم سازد. برنامه حوالی ساعت ۱۱ شب در فضای گرم و دوستانه پایان یافت. در اخیر محترم ولی محمد شاهپور از نام کمیته تدارک، از سهم فعال حاضرین و تشریف آوری مهمانان از راه های دور و نزدیک اظهار امتنان نموده،  از فاطمه سیامی، زهره پوپل، امان فیروز هنرمند برنامه و همکارانش، سهیلا زحمت ، بصیر کامل ، زلیخا پوپل ، مقیم احمدی ، محسن یوسفی و سهیل حسینی اعضای فعال انجمن آرنهم که در بخش های مختلف کاری برنامه هم کاری و کمک نموده بودند به قدردانی یاد و از آنها تشکری نمودند

 

۲ پاسخ به “تجلیل شایسته ازروزجهانی مادردر هالند”

  1. admin گفت:

    روز جهانی مادر را به تمام مادران عزیزیکه در این محفل اشتراک نموده بودند و بحیث مادر شایسته انتخاب شدند بخصوص خواهر گرامی ام صالحه جان واهب تبریک عرض نموده موفقیت بیشتر شانرا آرزو میکنم. همجنان این روز را به تمام مادران گرامی که شکر حیات دارند تبریک میگویم و برایشان طول عمر آرزو میکنم. و مادران مهربانی که در قید حیات نیستند بخصوص مادر ما روحشان را شاد میخواهم خداوند مغفرت کند و خلد برین جایشان. موفق باشید . مهدی بشیر

  2. saleha Waheb Wassel گفت:

    شما زنده و سلامت باشید مهدی عزیز تشکر. واقعاً روز زیبای بود

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما