۲۴ ساعت

15 آوریل
۱ دیدگاه

در ارتباط به اصلاحات در نظام انتخاباتی

تاریخ نشر چهار شنبه ۲۶ حمل ۱۳۹۴ – ۱۵ اپریل  ۲۰۱۵ هالند

موقف حزب ملی ترقی وطن

در ارتباط به اصلاحات در نظام انتخاباتی

حزب ملی ترقی وطن در پرنسیپ مخالف اصلاحات در نظام انتخاباتی نبوده ، مشروط بر اینکه این اصلاحات به  برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و دموکراتیک در کشور کمک نماید.  لازم است تا دولت در ارتباط به اصلاحات در نظام انتخاباتی موارد آتی را جداً رعایت نماید :

 1. تغییرات در کمیسیون ها:
 • تغییرات در کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی مستلزم تعدیل قانون مربوطه به تشکیل وظایف و صلاحیت های این کمیسیون ها میباشد.
 • کمیسیون ها باید متشکل از افراد غیر وابسته به گروههای سیاسی و حکومت باشند.
 • مبنای گزینش کادرها در رهبری کمیسیونها و تشکیلات مربوط به آنها را باید لیاقت، کاردانی، تحصیل، تخصص و تعهد به منافع ملی تشکیل دهد.
 • کمیسیون ها باید اصل بی طرفی و غیر جانبداری را در پروسه انتخاباتی جدا رعایت نموده و از اعمال نفوذ زورمندان، ارگانهای دولتی و گروه های سیاسی در پروسه های انتخاباتی جلوگیری بعمل آرند.
 1. ۲.      حزب ملی ترقی وطن ،طرفدارتغییر در سیستم انتخاباتیاز سیستم S.N.T.V به سیستم تناسبی و یا مختلط است .
 2. جلوگیری از تخلفات در انتخابات و برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و دموکراتیک مستلزم اقدامات آتی می باشد:
 • برچیدن اسلحهٔ غیر قانونی از کشور و ایجاد یک فضای بازسیاسی برای شرکت آزادانهٔ مردم در پروسه های انتخاباتی.
 • توزیع تذکره های الکترونیکی.
 • شامل ساختن همهٔ افراد واجد شرایط رای دهی در دیتابس کمیسیونهای انتخاباتی بحیث یک وسیله بالنسبه مؤثر برای کاهش تخلفات در انتخابات است .
 • انتخابات یک پروسهء ملی است، هرگونه تقلب و تخلف در این پروسه خیانت محسوب میگردد؛ با توجه به آن مجازاتیکه  برای متخلفین درقوانین  پیش بینی شده جداًعملی گردد .
 • دولت مکلفیت دارد تا  قبل از برگزاری انتخابات تدابیر اتخاذ نماید که  زورمندان محلی، گروههای سیاسی و مراجع دولتی نتواند که  به نفع هیچ یک ازکاندیدای گام بردارد .

شوراهای ولایتی حزب مکلف اند، تاهمه سازمانها و اعضای حزب در محلات از موقف حزب در رابطه به اصلاحات در نظام انتخاباتی در جریان قرار دهند.

 ومن اله التوفیق

 

یک پاسخ به “در ارتباط به اصلاحات در نظام انتخاباتی”

 1. admin گفت:

  دوستان عزیز ، اصلاحات در نظام انتخاباتی کار خوبی است . اما کسانیکه غنی و عبدالله آنها را به این کمیسیون مقرر کند ، آنها بازهم تقلب به نفع این دونفر خواهند کرد. وتقلب بالای تقلب است. موفق باشید .
  مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما