۲۴ ساعت

13 آوریل
۲دیدگاه

تعویذ برای ایجاد محبت مخالف شرع است!

تاریخ نشر دوشنبه ۲۴ حمل ۱۳۹۴ – ۱۳ اپریل  ۲۰۱۵ هالند

محترم الحاج امــیـن الـدیــن» سعـیـدی - سعید افـغــانی«

محترم الحاج امــیـن الـدیــن» سعـیـدی – سعید افـغــانی«

تعویذ برای  ایجاد محبت مخالف شرع است !
تتبع ونگارش :

الحاج امین الدین «  سعیدی-سعید افغانی  » مدیر مرکز مطالعات ستراتــیــژیکی افغان ومسؤل مرکزفرهنگی دحق لاره- جرمنی

در اصول  شرعیت اسلامی، همه ای روابط انسانی باید در پرتو  و چوکات ضوابط وقواعد اسلامی ایجاد وتحکیم  یابد. هر آن رابطه ایکه بین انسانها (مرد و زن ) بر اصول، چوکات وضوابط  شرعی  ایجاد نکردد و درخلاف آن باشد شرعـاً مردود و هرگز مورد پذیرش یک مسلمان  و اسلام نمیباشد.

روشن است که دوستی ومؤجودت خارج از اصول اسلامی برای هیچ یک از طرفین  الزام آورهم  نیست و تعهدى را به نفع یا ضرر آنها به دنبال ندارد.
شرع اسلام برای محبت
،
مؤجودت ودوستی بین مرد وزن وبین زوجین چاره ای دقیق وعملی را سنجیده ومیخواهد که این روابط ودوستی بین (مرد وزن ) باید با «عقد» و «پیمان» مستحکم، براى طرفین لازم الاجرا باشد.

دین مقدس اسلام بدین باور است که ارتباط بین جوانان (مرد و زن)، یک نوع ارتباط انسانى است که در نوع خود میتواند این روابط  به شکل عقد ازدواج  تحقق وتضمین گردد.
دین مقدس اسلام میخواهد که با  انعقاد این قرارداد
(عقد ازد واج) ،هر دو طرف ( زن ومرد )در برابر یکد یگر متعهد  ‏شوند، وهردوطرف باید به تحقق  مواد مندرج عقد ملزم باشند.

هدف نهایی که شرع اسلامی از انعقاد این عقد در نظر میگیرد، تحقق بخشیدن ، ارتباط شرعی وایجاد   محبت، صمیمیت، مهر و عشق واقعی  بین طرفین و تداوم نسل بشری به صورت احسن و با محتوی تر  است .

در این عقد نه تنها صحبت ها وتبادله کلمات عاشقانه بین طرفین ( مرد و زن )  بلکه تماس های  بدنی هم داخل محدوده شرعی میگردد.  اسلام اجازه نمی دهد که با ایجاد روابط غیر شرعی در نهایت امر به تحریم حلال و یا تحلیل حرام منتهى گردد. هر زمانیکه این روابط، ضوابط  حلال وحرام را متزلزل ویا هم  زیر سوال قرار دهد ، شرع اسلامی آنر مردود دانسته ورد مینما ید.

شرع اسلامی با تمام صراحت بیان میدارد  که ایجاد مؤجودت ودوستی بین پسر ودختر با انعقاد عقد شرعی بشکل واقعی آن ایجاد گردیده واین عقد مانع ترک واجبات دین مانند نماز، روزه ، حج غیره وغیره … نیز میگردد.

نقطه قابل  دقت که شرع غرای محمدی  درعقد  این دوستی و مؤجودت بین طرفین در نظر میگیرد ، اینست که این روابط دوستی را بین طرفین  انحصاری  می سازد ، و نه میگزارد که این  دوستی  شامل حال تعداد کثیری  شود، طوریکه این شیوه دوستی امروز در جوامع غربی به یک شیوه ورفتار معمولی مبدل گردیده است.
دین مقدس اسلام با عقد مقدس
(زواج ) میخواهد تضمینی واقعی را در بین طرفین بوجود آورده ومیخواهد که ( پسر ویا دختر )   فقط دوست، رفیق وشریک زندگی به یک دیگر باقی بمانند و هریک از طرفین در خدمت اهداف و مقتضیات دوستى با هم پایدار باقی بمانند .

مطابق مواد مندرج این عقد مقدس که بحضور داشت  شاهدان وولی طرفین ، با خواندن خطبه والزمات مادی ، صورت میگیرد، هردوجانب ( پسر ودختر )  نمی‏تواند در یک زمان با دو دخترویا هم دوپسر  تعهد ببندد.  در این تعهد هردوجانب مکلف میگردند که استفاده وجودی در چوکات شرعی  بدون محدودیت زمانى و مکانى، در اختیار یک دیگر قرار میدهند.
دین مقدس اسلام در ارتباط دوستی بین طرفین( پسر و
دختر )  اداب دوستی خاصی را  دنبال میکند ومیخواهد که این دوستی  صرف بوسیله تعویذ وتومار نه بلکه این دوستی باید ، سوچه ، نظیف ،دوامدار ،هدفمند باشد، بر همین بنیاد است که نصحیت ودستور شرع برای پسر ودختر اینست که  قبل از انتخاب دوست، هدف خود را از دوستى باید معین کرد.
شرع اسلامی کوشش میکند که دوستی باید مبتنى بر اهداف صحیح ، معقول و مناسب باشد. اگر این دوستی هدفمند ونامناسب باشد، وصرف برای  استفاده جنسی بنا
ء یابد ، بحیث  دوستى بی هدف بشمار میرود .که تعویذ وتعویذ نویسان  هم نمیتوانند آنرا شرعی ومقبول سازند.

خوانندۀ محترم !
یکی از ساحه های فعالیت ملا های تعویذ نویس که زیاد ترین شان  در زیارت های مشهور ومعروف  افغانستان جای گرفته اند، نوشتن تعویذ های ایجاد محبت خارج عقدی  در بین جوانان وبخصوص بین نامزادن ودر مجموع بین زن وشوهر است.

هستند مراجعین این تعویذ نویسان که خواستار ایجاد محبت ودوستی در خارج عقد های شرعی میباشند ،  ولی ناگفته نماند که در برخی از اوقات مراجعین هم در نزد همین تعویذ نویسان مراجعه مینمایند که خواستار ایجاد تفرقه ودشمنی در بین فامیل ها ورقبای دوست دختر ودوست پسرخویش  میباشند .
تعویذ نویسان مطابق خواست مراجعین مصروف سحر وتعویذ نویسی سحری شده و
ګویا به زعم و یا تلاش کاذبانه خویش و در تناسب با مقدار پول  تا د یه شده، اندازۀ مهر ومحبت، ومقدار شر وعداوت را زیاد وکم می سازند؟!.

این افراد خلاف ارشادت رسول الله صلی علیه وسلم بوده و خلاف شرع غرای محمدی غرض به اصطلاح معالجه خویش به این ساحرین تعویذ نویس مراجعه مینمایند، در حالیکه این مراجعه وطلب کمک از ساحرین خلاف شرع و نصوص شرعی است.

 پیامبر بزرګوار اسلام محمد  صلی الله علیه وسلم  فرمود است :‌‹‹مَن أتی عرّافاً فسأله عن شیءٍ فصدَّقه؛ لم تُقبَل له صلاه أربعین یوماً››. (مسلم) (‌ اگر شخصی  نزد کاهنی برود و از او در مورد چیزی سوال بکند, سپس او را تصدیق بنماید، نماز چنین شخصی تا چهل روز پذیرفته نخواهد شد.)
همچنین در حدیثی از حضرت أبو هریره -رضی الله عنه روایت که : رسول الله -صلی الله علیه وسلم- فرموده است : ‹‹ومن أتیکاهناً فصدَّقه بما یقول، فقد کفر بما أُنزل علی محمَّد››. ( أبو داود)
ترجمه: و هر کس نزد کاهنی برود، و او را در گفته‌هایش تصدیق بکند، با این کار، به آنچه بر محمد نازل شده کفر ورزیده است.

عمل به دسا تیر اسلامی بعد از رسیدن به شخص امر حتمی بوده و انسان مسلمان درصورت تخلف ازآن قابل مؤاخذه شرعی میباشد. 

الهی ما را هدایت نیکی کن آمین یا رب العالمین  آمین

 

۲ پاسخ به “تعویذ برای ایجاد محبت مخالف شرع است!”

  1. admin گفت:

    تشکر از استاد و دانشمند گرامی جناب الحاج امین الدین سعیدی « سعید افغانی » معلو مات خیلی عالی را ارایه نموده اید . باید مردم ما بخصوص جوانان عزیز ما فریب ملا های بیسواد تعویذ نویس را نخورند . آنها هدف شان فریب دادن مردم و پول حرام بدست آوردن است. امید است دوستان مقاله جالب تان را مطالعه کنند تا تعویذ نویس های نادان و فریبکار را بهتر بشناسند. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

  2. امین الدین سعیدی گفت:

    استاد محترم محمد مهدی بشیر !
    سلام های گرم ودوستانه مرا قبول فرماید از حسن نظر وتشویق ومحبت استادنه وهمیشگی شما یک جهان تشکر وسپاس ، پیروزی شما را در این جهاد مقدس خواهانم . امین الدین سعیدی – سعید افغانی

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما