۲۴ ساعت

23 آوریل
۱ دیدگاه

ساختن جهانی شاد و ایمن برای کودکان

تاریخ نشر چهار شنبه  ۲۳ اپریل  ۲۰۱۴ هالند

ساختن جهانی شاد و ایمن برای کودکان ممکن است
آوریل ۲۰١۴
*****************
این مقاله زیبا را خواننده عزیز ما که ایرانی اند آقای  سیامک بهاری به سایت ۲۴ ساعت  فرستاده اند که با تشکر آنرا به نشر میرسانم . امیدوارم دولتهای که بفکر کودکان عزیز خود نیستند بخصوص کشور های ایران ، افغانستان ، پاکستان و بعضی از کشور های دیگر منتطقه نگذارند که این کودکان  که آینده سازان کشور های خود اند عوض کار های شاقه بفکر درس وتعلیم شان باشند تا در آینده مصدر خدمتی به کشور خود گردند .
موفق وسلامت باشید.
********************************************
عظمت و شکوه اول ماه مه، در این پیام نهفته است که جھانی بدون استثمار و سرکوب ممکن است. رفاه٬ سعادت و خوشبختی ممکن است٬ رویا نیست٬ دست یافتنی است. میتوان جهانی بدون مصایب بیشمار داشت!
بحرانهای سیاسی و اقتصادی٬ بیکاری٬ فقر و فلاکت گسترده تری را روی دست میلیونها انسانی گذاشته است که خود خالق همه ارزشها و نعمات مادی اند و مداوما از آن بی بهره تر میشوند. کودکان در این میان٬ خاموش ترین قربانیان هجوم به معیشت و منزلت جامعه هستند. هیچ زمانی وضعیت کودکان ما چنین مصیبت بار نبوده است. روز به روز هم وضع بدتر و بدتر میشود. اول ماه مه برای ما قربانیان وضع موجود، یک فرصت بین المللی است تا کیفرخواست قاطع خود را به جهان اعلام کنیم:
 
مسبب و عامل بقای تمام مصایب کنونی جوامع بشری٬ نظام فاسدی است که جز سود و انباشت سرمایه هیج منطق دیگری ندارد. هیچ برنامه و راه حلی برای کاهشفلاکت موجود ندارد. تنها راه حل این نظام تحمیل ریاضت و گرسنگی بیشتر به ما است.
زندگی‌ انسانی‌، حرمت و منزلت حق همه ماست. رفاه، شادی و امنیت حق همه کودکان است. بهداشت و درمان رایگان حق تک تک ماست. تحصیل رایگان حق همه کودکان است. تفریح، شادی و اوقات فراغت بایستی بخشی از زندگی‌ همگان باشد. همین خواسته‌ها را در اول ماه مه‌ با صدای بلند فریاد خواهیم زد.این حقیقت که معیار رفاه جامعه٬ رفاه کودکان است٬ حکم می کند که بهبودی فوری شرایط مادى و روانی کودکان٬ باید بعنوان مهمترین اولویت جامعه تلقی گردد.
 
ما قاطعانه اعلام میکنیم! کار کودکان باید فوری و بدون درنگ متوقف شود! کارگر شدن کودکانمان را بهیچ وجه نمیتوانیم تحمل کنیم. نظام اقتصادی که بیکاری و فقر و حرمانهای اجتماعی را می آورد٬ باید گورش را گم کند.
دفاع از حقوق پایه ای کودکان وظیفه فوری ماست و باید حکومتها بدون چون چرا حمایت و ضمانت عملی در تامین زندگی کودکان را با آخرین استانداردهای شناخته شده بین المللی بپذیرند.
همچنان به صف کودکان کارافزوده میشود٬ تعداد کودکان آواره از جنگها انبوه و انبوه تر میشود. وضعیت وخیم کودکان سوریه٬ نمونه ای بارز از بیرحمی حاکمان جهان سرمایه داری است. مرگ میر کودکان در اثر بیماری و عدم دسترسی به درمان و بهداشت٬ همچنان رو به افزایش است. آفت دخالت مذهب در زندگی کودکان همچنان فاجعه می آفریند و این جهان نا امن را از آنچه هست وخیم تر می کند.
حرف آخر ما این است٬ ساختن جهانی شاد و ایمن ممکن است. این جهان را ما باید بسازیم!
نهاد کودکان مقدمند
اردیبهشت ١٣۹٣

آوریل ۲۰١۴

 

یک پاسخ به “ساختن جهانی شاد و ایمن برای کودکان”

  1. بنده نیز موافقت خود را با متون این نوشته ابراز و کار را بر کودکان در هرکشوری نا د رست و ظلمی صریح میدانم.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما