۲۴ ساعت

04 سپتامبر
۵دیدگاه

خنیاگران قلم …

تاریخ نشر یکشنبه ۱۳  سنبله ۱۴۰۱– چهارم  سپتامبر  ۲۰۲۲ هالند

نوشته: نذیر ظفر
بنام خداوند لوح و قلم –
خنیاگران قلم (معرف ۱۵۳ شاعر معاصر افغانستان)

درین مقطع زمان هجوم خفاشان سیه دل بر میهن مستضعف ما باعث مسدود شدن مکاتب و دانشگاه‌ها گردیده است. قرار معلوم دوشیزه گانِ کشور محروم از کسب علم و دانش گردیده‌, قفل‌های تعصب بر درهایی مکاتب و دانشگاه‌ها آویخته شده که مبین اندیشه‌ی عقب گرایان تاریخ است و بدبختانه امروز بر سینه مادر وطن تیغ عناد می‌زنند.

اما اهل خرد و بینش با تقبل هزاران مشکل محیطی پیوسته در نگارش و تألیف مشغول اند.
اخیراً کتاب (خنیاگران قلم) که معرف زنده‌ گی‌نامه و نمونه‌ی کلام ۱۵۳ شاعر معاصر کشور عزیز ما افغانستان است به ابتکار جوان رشید و اهل قلم محترم نذیر احمد “دقیق” به زیور چاپ آراسته گردیده که واقعاً قابل تمجید است.
قابل یادآوری می‌دانم که کتاب (خنیاگران قلم) دارای ۳۳۴ صفحه با قطع و صحافت زیبا می‌باشد. مؤلف آن محترم نذیر احمد دقیق و مهتمم جناب همایون “رهیار” است. این گنجینه توسط محترم حشمت الله “بیان” صفحه‌آرایی و طرح جلد آن به ابتکار محترم قیس الله “عتیق‌زاده” به کمال زیبایی طراحی شده است. کتاب مذکور در مطبعه امیری به تیراژ ۱۰۰۰ جلد چاپ گردیده و حق چاپ و نشر آن به مؤلف یعنی آقای “دقیق” محفوظ می‌باشد.

برعلاوه سوانح‌ها و نمونه‌هایی کلام, یک بخش این کتاب (خنیاگران قلم) به البم نگاره‌های شاعران و دست اندرکاران این اثر اختصاص داده شده است تا خواننده‌ها با چهره‌هایی شعرا و دست‌اندرکاران نیز آشنایی حاصل کنند.
در روی جلد کتاب تصویر یک پَر است که نماد نویسنده‌ گیست و  عقب جلد کتاب با عکس مؤلف (نذیر احمد دقیق) مزین گردیده است.
قیمت کتاب در کابل مبلغ ۵۵۰ افغانی درج گردیده و مؤلف با احساس انسانی و اسلامی که دارد این قیمت را بخاطر امداد به اطفال یتیم و بی‌بضاعت میهن تخصیص داده است که خداوند اجر بیکران نصیبش کند.
بدیهی‌ست که تألیف یک کتاب کار ساده‌ای نیست و مؤلف مکلف است تا مواد موثق و دقیق را از منابع معتبر جمع‌آوری نماید. همچنان با نویسنده‌گان و شعرا تماس حاصل نماید که در جریان تکمیل این پروسه, من خود گواه آنم که این جوان رشید بار‌ها با من و دیگر شاعران تماس‌های پیوسته داشت و با جد و جهد متواتر توانست ابتکار فرهنگی خویش را به عرصه عمل پیاده کند.
در فرجام با اظهار امتنان و سپاس ازین فرزند خلف و فرهنگ‌دوست وطن؛ از بارگاه خداوند لوح و قلم برایش توفیقات بیکران و عمر طویل تمنا دارم.

بدرود;
نذیر احمد ظفر

 

۵ پاسخ به “خنیاگران قلم …”

 1. admin گفت:

  تشکر از محترم نذیر احمد جان ظفر که این کتاب زیبا را معرفی و تقدیم سایت ۲۴  ساعت و گروههای فیسبوکی آن نموده اند . بنده چاپ این گنجینه گرانبها را به محترم  نذیر احمد دقیق مولف و همکاران آن تبریک گفته موفقیت های بیشتر برایشان آرزو میکنم. مهدی بشیر

 2. نذير ظفر گفت:

  از سرور فرهنگى برادر مهربان جناب مهدى جان بشیر هروى و زحمات فرهنگى شان جهانى سپاسمندم در لطف خداى یکتا قرار بگیرید

 3. نذیر احمد دقیق گفت:

  از محترمان هریک شاعر وارسته کشور ظفر صاحب و شخصیت فرهنگی و دوستداشتنی مهدی بشیر یک دنیا سپاس که به فرهنگ و ادب کشور می اندیشند و کار های جوانان را مورد ستایش و تحسین قرار می دهند. در اخیر از دست اندرکاران سایت وزین ۲۴ ساعت یک دنیا سپاس و ارادت.
  والسلام
  نذیر احمد دقیق
  مولف خنیاگران قلم

 4. نذير ظفر گفت:

  سلام و درو خدمت جناب سرور معزز مهدی جان بشیر هروى و ممنون از الطاف فر هنگام شان
  این کتاب که به همت مالى و جد و جهد محترم نذیر احمد دقیق به نشر رسیده در مورد زنده گینامه و نمونه کلام شعراى معاصر میباشد که از علامه سخن مرحوم على اصغر بشیر نیز گنجانیده شده و یک ابتکار عصر ماست
  موفق و سر فراز باشید

 5. قیوم بشیر هروی گفت:

  عزیزان گرانقدر جناب مهدی جان گرامی و جناب ظفر عزیز ممنونم از معرفی این اثر با ارزش ، جا دارد تا اینجانب نیز چاپ این مجموعه را به جناب دقیق گرامی تبریک عرض نموده و مؤفقیت مزید ایشان را تمنا دارم.
  باعرض حرمت
  قیوم بشیر هروی
  ملبورن – آسترالیا

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما