۲۴ ساعت

12 می
۹دیدگاه

روز جهانی مادر به تمام مادران عزیز مبارک

تاریخ نشر یکشنبه  ۲۲ ثور ۱۳۹۸ –  ۱۲ می ۲۰۱۹ هالند

روز جهانی مادر به تمام مادران عزیز مبارک

نوشتۀ : محمد مهدی بشیر

***********

دوستان محترم  ، هموطنان عزیز ، خواننده گان گرامی  و فیسبوک های آن !

پیامبر بزرک اسلام حضرت محمد ( ص ) در باره مادر فرموده اند :

( هر فرزند نیکوکاری که از روی شفقت به پدر و مادر بنگرد، برای هر نگاهی ثواب یک حج مقبول به او میدهند. )

امروز یکشنبه ۲۲ ماه ثور ۱۳۹۸ خورشیدی برابر است به دوازدهم ماه می ۲۰۱۹ میلادی و  مصادف است  به روز جهانی مادر که در کشور هالند و اکثر کشور های جهان بخصوص در اروپا از آن تجلیل بعمل می آورند و فرزندان با خریدن دسته های گل و تحفه های مختلف به دیدن مادر هایشان میروند و دست های مادران شانرا میبوسند و این روز را برایشان تبریک میگویند.

من هم بنوبه خود روز جهانی مادر را به تمام مادران افغان و جهان بخصوص آنهاییکه شکر خدا در قید حیات اند و  با خانواده های خود با خوشی زندگی مینمایند تبریک و تهنیت گفته برایشان طول عمر با عزت آرزو میکنم .

همچنان روح مادران محترمیکه بخصوص مادر عزیز ما که به اثر بعضی حوادث از جمله مریضی ، ترافیکی ، حملات انتحاری دشمنان مردم افغانستان ،  ترور و غیره جان های شیرین خود را از دست داده اند و در این روز جهانی در کنار خانواده هایشان نیستند شاد میخواهم و یاد و خاطره هایشان را گرامی .

پیامبر اکرم حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم در باره حقوق مادر می فرمایند:

« حق پدر این است که از او در طول زندگی اطاعت کنید و اما حق مادر را هرگز نمیتوانی ادا نمایید ، حتی اگر به تعداد شن های بیابان و قطره های باران، روزها در خدمتش بایستی، تنها به جای زحمات طاقت فرسای دوران بارداری او نخواهد بود ».

شخصی به حضرت محمد ( ص )  از کج خلقی مادر شکایت کرد، حضرت فرمودند :

« او در آن ۹ ماه که بار تو را تحمل می کرد و آن دو سال که تو را شیر داد و شب ها هم برای تو بیداری کشیده و روزهایی که برای تو تحمل تشنگی کرد ، کج خلق نبود ».

مرد گفت : من جزای زحماتش را پرداخته ام و او را دوبار بر دوش گرفته و به حج برده ام.

حضرت فرمود ند: « حتی جزای یک ناله او را هنگام وضع حمل نپرداخته ای».

پس باید گفت که :  مادر تنها موجودی در خانواده  است که از جوانی اش میگذرد تا جوانی فرزندش را ببیند و او فرشته ایست که با اشکت ، اشک میریزد و با خنده هایت می خندد مادر یعنی زندگی ، عشق ، مهر و جان نثاری .

در اخیر یکبار دیگر روز مادر را به تمام مادران عزیز و همکاران گرامی تبریک میگویم و از خداوند بزرگ میخواهم که خانه ای هیچکس را بدون زن و هیچ فرزندی را بدون مادر نکند .

آمین یا رب العالمین.

محمد مهدی بشیر

 

۹ پاسخ به “روز جهانی مادر به تمام مادران عزیز مبارک”

 1. admin گفت:

  یکبار دیگر روز مادر را به تمام مادران عزیز و همکاران گرامی تبریک میگویم و از خداوند بزرگ میخواهم که خانه ای هیچکس را بدون زن و هیچ فرزندی را بدون مادر نکند .
  آمین یا رب العالمین. مهدی بشیر

 2. فریده کریمی گفت:

  برادر محترم و ادمین گرامی سایت وزین ۲۴ ساعت آقای محمد مهدی بشیر !
  روح مادر عزیز شما و دیگر مادران گرامی که در قید حیات نیستند شاد و خداوند مغفرت کند .
  تشکر از مقاله عالی تان. روز جهانی مادر به تمام مادران عزیز کشور ما و جهان مبارک. از خداوند میخواهم که سایه شان همیشه بالای سر فرزندان شان باشد.

  • admin گفت:

   خواهر عزیز خانم فریده کریمی ، جهانی سپاس از لطف تان. روز جهانی مادر بشما و خانواده محترم مبارک. زنده و سلامت باشید. مهدی بشیر

 3. عبدالهادی رهنما گفت:

  الهی آمین. خداوند روح همه ی مادران خفته در خاک را شاد داشته باشد.

  • admin گفت:

   آمین ، جناب محترم استاد رهنما عزیز . شما موفق و سلامت باشید.
   مهدی بشیر

 4. قیوم بشیر هروی گفت:

  منهم به نوبه خودم روز جهانی مادر را به همه مادران رنج دیده سرزمینم تبریک وتهنیت گفته و روح مادر عزیز ما و همه مادرانی را که از میان ما رفتند شاد وخشنود می طبم. سپاس از شما مهدی جان عزیز.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر هروی

  • admin گفت:

   آمین ، تشکر قیوم جان ، روز جهانی مادر به تمام مادران عزیز و بخصوص به محترمه فوزیه خانم و باقی خانواده مبارک. مهدی بشیر

 5. عبدالله هروی گفت:

  برادر بزرگوار و گرامی آقای محمد مهدی بشیر ، تشکر از مقاله زیبا تان. خداوند همه مادرانیکه در این روز خجسته نیستند ، بخضوص مادران من و شما را بیامرزد و روحشان شاد. روز جهانی مادر را به تمام مادران عزیزیکه در این روز با فرزندان خود با خوشی این روز را تجلیل نمودند و مادرانیکه چشم شان به دروازه است که فرزندان شان بیاید ولی از آنها خبری نیست مبارک .

  • admin گفت:

   درود به برادر محترم آقای عبدالله هروی !
   روح تمام مادرانیکه در قید حیات نیستند شاد و خداوند به مادران گرامی که شکر در کنار خانواده های خود اندعمر طولانی عنایت فرماید و روز شان مبارک.
   مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما