۲۴ ساعت

01 نوامبر
۲دیدگاه

شعار ما

تاریخ  نشر چهار شنبه دهم  عقرب  ۱۳۹۶ –  اول نوامبر  ۲۰۱۷–  هالند

شعار ما

شاد روان مولانا داکتر محمد سعید « سعید افغانی »

تهیه و ترتیب کننده : محترم برهان الدین « سعیدی »

شعار ما تعقل و تدبیر نیک حسن تفاهم ، صلح ، سلم ، منطق و استدلال است .

ما این شعار را بعد از تحلیل و اندیشه زیاد و همه جانبه برای خیر و سعادت  دایمی مردم افغانستان عزیز و خیر و سعادت  دایمی مردمان منطقه و خیر و سعادت دایمی مردمان جهان  برگزیده ایم .

ما یقینٲ میخواهیم که در این مقطع حساس تاریخی ، برای خیر و سعادت انسان و عالم بشریت خدمت با سزای را کرده ،  رسالت حیاتی و زندگی خویش را بوجه احسن انجام دهیم .

شعار ما متکفل  و ضامن خیر و سعادت دایمی  مردم است ، میخواهیم  که تشنجات لجوجانه رفع  و زمینه بهتر برای آبادی و شگوفانی مهیا گردد .

شعار ما با دوستان تقویه علایق مروت را در برداشته و میخواهیم با بیگانگان نیز از در مسالمت به اساس مفاهیم ارزنده این شعار مبادی و اصول شرافت و کرامت انسانی را برقرار سازیم .

شعارما در صورت تحلیل درست ، گنجایش ان را ندارد که از آن تغییر سو شود و یا به اثر ان ٱتش فتنه و فساد شعله ور گردد .

ما از شعار خویش تا آخرین رمق حیات دفاع  میکنیم و در راه تطبیق آن جدٲ میکوشیم .

ما به تقدس شعار خویش باور داریم و به خطا کاران توصیه مینمایم که از شعار ما پیروی کنند از اعمال زشت ندامت و پیشیمانی نموده خود را عنصر صالح جامعه بسازد.

شعار ما خواهان عدالت اجتماعی  در سراسر جهان و گیتی است  و به تباه کاران اعلان مینمایم  که دستان ناپاک خویش را از تماس به آن وسایل بردارند که  موجب جنگ جهانی سوم و تباهی بشریت میگردد .

البته  جنگ جهانی سوم چنان جنگ اتومی خواهد  بود  که  نسل بشر را از سطح کره زمین  محوه و نابود خواهد کرد  و ظالم و مظلوم  یک سان در اتش ان خواهند سوخت .

گرچه من باور دارم  که اراده  جنگ جهانی سوم ،  بوقوع نخواهد  پیوست . مگر ؛ در صورت  تیره شدن اوضاع و در غلیان سوی تفاهمات تجربه نشان داده  که اعمال غیر ارادی هم صورت میگیرد .

من باور دارم  که به شعار مقدس ما ، عناصر صالح لبیک میگویند و از ٱن تعبیر درست مینمایند . مگر ؛  جای تاسف این است که تباه کاران و وابستگان انها همیش از مفکوره های انسانی  تعبیرات سو را به میان اورده اند که ضرور این شعار مقدس ما هم مورد تاخت و تاز ٲنها واقع میگردد و یک عده ساده لوحان را به دوستان واقعی  حتی به خود بدگمان ساخته ٱنها را فریب میدند .

ما بارها  ٱواز صلح  را بلند  کرده ایم ، مگر؛  این ٱواز انسانی  را  قدرتمندان  و اجینتان آنها تعبیر درست نه  نموده ، اوضاع  را متشنج  و عوامل  بدبختی مردمان  منطقه را مهیا میسازند .

پس چاره چیست و چه باید کرد ؟

به نظر ما چاره اساسی  ٱن اهمیتی  شعار ما ، شعار تدبر و تعقل نیک ، حسن تفاهم ، صلح ، سلم ، منطق و استدلال است که  مطابق ٲن باید مخلصانه عمل کرد .

 من باور دارم  ٲنچه که  دسیسه بازان و خرابکاران برای تباهی  مردم بیگناه  مهیا  میسازند ،  ٲخر موجب ٲن میگردد  که حرکت مترقی  در قلب  قدرتمتدان داخل  میشود و تارپود آنها را محوه و نابود میسازد .

 ٲخر جهان به حقایق  متوجه میشود دوست دشمن خود را خوبتر تشخیص  میکنند .

ٲخر مردمان این دیار  به کرده های خویش پشیمان گشته وبه قدرتمندان جواب دندان شکن میدهد .

ٲخر حسن تدبر و تعقل تقویه، حسن تفاهم  جامه عمل  را در بر کرده ، صلح  و سلم برقرار و از راه منطق  و استدلال پرابلم ها و مشکلات حل و فصل و افغانستان و منطقه ٲباد و شگوقان  میگردد .

ٲخر قدرت مردمی  بالای تمام کره زمین تسلط پیدا میکند که اثر ان تولیدات روبه افزایش و در توزیع ٲن عدالت اجتماعی به میان میاید .

ٲخر بیکاری از روی کره زمین رخت  میبندد و ٲقائی و باداری به برادری و برابری مبدل میشود .

ٲخر جای زرگوئی و غلط گوئی را منطق  و استدلال گرفته حرکت دسته جمعی  به میان  میاید .

ما باورداریم  که ما  در راه حق  برای حق  مجادله و مجاهده  داریم و ٲخر حق  بالای با طل و نا حق غالب و فائق میگردد .

قران کریم میفرماید :  « سوره ۱۷: الإسراء ـ ایه  ۸۱ » .  

وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا ﴿۸۱

وبگو امد حق  و نابود شد باطل ، ضرور با طل نابود  شدنی است .

بنٲ ؛ ما شعار حق  خویش را که  عبارت از تعقل ، تدبر نیک ، حسن تفاهم ،  صلح، سلم ، منطق  و استدلال است ؛  اعلان  میداریم  و با امید پیروزی های حق بر باطل میباشیم .

و من الله التوفق

دکتور سعید افغانی

سال ۱۳۵۵ هجری شمی ــ  کابل

تهیه و ترتیب کننده : برهان الدین « سعیدی »

 

۲ پاسخ به “شعار ما”

  1. admin گفت:

    روح مولانا داکتر محمد سعید « سعید افغانی » شاد ، مقاله عالیست . تشکر از برادر دانشمند آقای برهان الدین « سعیدی » و انتخاب زیبا شان. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

  2. برهان الدین سعیدی گفت:

    سلام برادر بزرگوار و دانشمند بشیر صاحب !
    سپاس از لطف ،محبت و زحمت شما درمورد نشر مضمون مولانا سعید افغانی .
    الله تعالی برای شما خیر و برکت بیشتر نصیب کند و با فامیل و خانواده محترم همیشه خوش ، خوشحال ، صحتمند و کامیاب باشید . سعیدی

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما