۲۴ ساعت

01 سپتامبر
۳دیدگاه

عید قربان

تاریخ  نشر جمعه دهم  سنبله   ۱۳۹۶ – اول سپتامبر ۲۰۱۷–  هالند

حلول عید سعید قربان را برای همه عزیزان ، دوستان وسروران عالیقدر از صمیم قلب تبریک وتهنیت عرض نموده در پرتو این روز خجسته صحت وعافیت برای همه شما از خداوند منان استدعا مینمایم که صلح و ثبات دایمی در وطن عزیز ما افغانستان برقرار گردد و مردم مظلوم ما در پرتوی نور درخشان صلح ، عدالت و آزادی زندگی خویشرا پیش ببرند.

اینک قطعه غزلی دارم زیر عنوان عید قربان امیدوارم تحفۀ ناچیز به شما داشته باشم.

عید قربان

دلا چون عید قربان مهربان باش

به قربانی برای جان جان باش

جهان دوستی پایان ندارد

محبت را بدل چون عاشقان باش

ترا اینک زمان آن رسیده

که دارو و دوای بیکسان باش

به تو گویم درین فرخنده ایام

زکبر و از کدورت در امان باش

دراین روزها بتو میگویم ای دوست

که آنچه مهر همی خواهد همان باش

در آن بزم که نوشند بادۀ عشق

تو ساقیی دراین بزم ومکان باش

سرِ جنگ و شرارت را رها کن

به صلح دایمی آب روان باش

مکن بیگانگی ای آشنایم

محبت را قرین در هر زمان باش

سیدجلال علی یار ( ملبورن آسترالیا )

 

۳ پاسخ به “عید قربان”

 1. admin گفت:

  جهانی سپاس از برادر بزرگوار و استاد محترم جناب آقای سیدجلال علی یار و تشکر از سروده عالی تان. عید سعید قربان به شما و تمام هموطنان گرامی مبارک و تسلیت باد و روح شهدای عزیزیکه بدستور ارگ نشینان فاسد و برادران بزرگ طالبان و داعشی ها به شهادت رسدند شاد و خلد برین جایشان. این عید را به تمام عزیزان تبریک عرض میکنم . امیدوارم که هر چه زود تر در کشور ما صلح و امنیت برقرار شود و خاینان ارگ نشین و جنایتکاران راکت انداز به غضب خدا گرفتار و از کشور ما نیست و نابود گردند . زنده باشید مهدی بشیر

 2. سید جلال علی یار گفت:

  عرض حرمت و سلام خدمت برادر محترم آقای بشیر عید سعید اضحی را من هم خدمت باسعادت شما تبریک و تهنیت عرض نموده یکبار دیگر از شما و از زحمات شما در راهٔ رشد زبان ، فرهنگ و ادب که همیشه سعی و تلاش زیاد نموده اید تا مطالب دوستداران سایت ۲۴ ساعت را دست نشر بسپارید من یکی از دوستداران سایت شما ابراز قدردا نی نموده شما افتخار ملت مظلوم افغانستان هستید مضامین که شما به نشر میرسانیدطبیعست که بخاطر رفاه ، سکون، صلح پایدار ، امنیت و آرامی ، آزادی و عدالت در کشور بلا کشیده مان است من زحمات شما را بدیده قدر و احترام نگریسته سعادت و توانایی بیشتر درین راستا از خداوند منان خواهانم سرفراز باشید.

 3. قیوم بشیر «هروی» گفت:

  با سپاس و امتنان از محترم علی یار عزیز امیدوارم روزی فرا رسد تا بدون درد و رنج همچون گذشته ایام خجسته عید را تجلیل نماییم .
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر «هروی»

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما