۲۴ ساعت

01 آگوست
۳دیدگاه

زادگاهم هرات امشب خون می گرید

تاریخ  نشر سه شنبه دهم  اسد  ۱۳۹۶ –  اول آگست ۲۰۱۷–  هالند

زادگاهم هرات  امشب خون می گرید

 ( وثوق )

*************************

هرات عزیز ۲۴ ساعت در غمت شریک است

امشب  (سه‌شنبه دهم اسد / اول آگست ۲۰۱۷ ) بازهم  حمله انتحاری در داخل مسجد جوادیه در جنوب شهر هرات توسط برادران کرزی خایین ؛ غنی فاسد ، گلبیدین راکت انداز و اتمر لنگ . طنفروش رخداد  که حدود  ۳۰ نفر شهید و اضافه از شصت  نفر مجروح شدند.

این حمله وحشیانه حوالی ساعت هشت شب هنگام نماز شام  رخ داد. پولیس هرات می‌گوید این حمله توسط دو فرد انتحاری انجام شده است.

منابع محلی  در هرات گفته‌اند که فرد انتحار اولی دست به گلوله باری زد و سپس فرد انتحاری دوم مواد منفجره همراه‌ خود را در میان نماز گذاران در داخل مسجد انفجار داد. هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است. حتما برادرن این خایین های و طنفروش بوده اند.

بنده مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های مصیبت رسیده تقدیم میکنم و روح شهدای این حادثه المناک را شاد میخواهم و خلد برین جایشان . خداوند مغفرت کند و به بازمانده گان آن صبر جمیل میخواهم . به  مجروحین این حادثه شفای عاجل آرزو مینمایم . لعنت و نفرین به قاتلین و حشی این جنایت نابخشودنی . همچنان مرگ و نفرین به باداران ، حامیان و برادران شان .

با عرض حرمت

مهدی بشیر

*****************************

از جناب وثوق عزیز تشکر
..
بیشتر از سی شهید وده ها تن زخمی درحمله ی انتحاری امشب در مسجد جوادیه واقع بکر آباد هرات؛ هنگام ادای نماز مغرب

محترم نورالله وثوق
..

آب از سر گذشته
.
زمان خوشدلی دیگر گذشته

ازین خانه طراوت درگذشته

اسیرِ سربه زانوی سکوتیم

نمی بینی که آب ازسر گذشته

..
نورالله وثوق
..
پانوشت :
تصویر از وضعیت امروز هرات

 

 

۳ پاسخ به “زادگاهم هرات امشب خون می گرید”

 1. admin گفت:

  تکرار :
  هرات عزیز ۲۴ ساعت درغمت شریک است
  امشب (سه‌شنبه دهم اسد / اول آگست ۲۰۱۷ ) بازهم حمله انتحاری در داخل مسجد جوادیه در جنوب شهر هرات توسط برادران کرزی خایین ؛ غنی فاسد ، گلبیدین راکت انداز و اتمر لنگ و طنفروش رخداد که حدود ۳۰ نفر شهید و اضافه از شصت نفر مجروح شدند.
  این حمله وحشیانه حوالی ساعت هشت شب هنگام نماز شام رخ داد. پولیس هرات می‌گوید این حمله توسط دو فرد انتحاری انجام شده است.
  منابع محلی در هرات گفته‌اند که فرد انتحار اولی دست به گلوله باری زد و سپس فرد انتحاری دوم مواد منفجره همراه‌ خود را در میان نماز گذاران در داخل مسجد انفجار داد. هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است. حتما برادرن این خایین های و طنفروش بوده اند.
  بنده مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های مصیبت رسیده تقدیم میکنم و روح شهدای این حادثه المناک را شاد میخواهم و خلد برین جایشان . خداوند مغفرت کند و به بازمانده گان آن صبر جمیل میخواهم . به مجروحین این حادثه شفای عاجل آرزو مینمایم . لعنت و نفرین به قاتلین و حشی این جنایت نابخشودنی . همچنان مرگ و نفرین به باداران ، حامیان و برادران شان .
  با عرض حرمت
  مهدی بشیر
  درود از همدردی وثوق عزیز ، موفق باشید . مهدی بشیر

 2. نورالله وثوق گفت:

  سپاااس از دوست دیرینم جناب محمد مهدی جان بشیر مسوول سایت بیست وچهار ساعت که همیشه با محبت های خود سرافرازم می کنند وبا اظهار همدری از این طریق به همشهریان داغدارم ؛ همه مان درین مصیبت عزاداریم

 3. Homayoun Alimi گفت:

  درود فراوان به شما استاد گران ارج جناب وثوق صاحب، ابیات عالی و شرح حقایق تلخ. موفق و سرفراز باشید (همایون عالمی).

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما