۲۴ ساعت

11 ژانویه
۲دیدگاه

اعلامیه حزب مارمولک !

تاریخ نشر دوشنبه ۲۱ جدی  ۱۳۹۴ – ۱۱ جنوری  ۲۰۱۶ هالند

اعلامیه حزب مارمولک !

طنز:

معروف قیام 

حزب مارمولک با تمام قوای ایمانی و جسمانی و روانی خود از جناب مولوی صاحب صنوبر که استقلال و آزادی و ترقی کشور را ضد عنعنات پسندیده و آرزو های دیرینه‌ ی مردم می داند, حمایت و حفاظت می کند و مواد ذیل را به تصویب می رساند:

۱ – حزب مارمولک ضمانت میکند که جناب مولوی صنوبر به گمان اغلب مستر لارنس ثانی و فرزند انگلیس نخواهد بود. چون چشم سبز و ریش خرمایی ندارد و در گرامر زبان انگلیسی هم مشکلات عدیده دارد. حال, مهم نیست که این شک و گمان تا کنون در ذهن کس خطور کرده باشد یا خیر. مهم اینست که ما وظیفه خود را انجام دادیم و ضمانت شان را با دست باز نمودیم.

۲ – حزب مارمولک با قاطعیت ضمانت میکند که مولوی صنوبر جاسوس و نوکر اجنبی نخواهد بود. جاسوس نیست چون چهره‌ ی‌ خواب برده دارد و علایم خاص جاسوسی در آن دیده نمی شود. نوکر نیست چون کمرش باریک نمی باشد و اندامش به نوکر ها شباهت چندان ندارد و شکمش بزرگ می باشد. حال, این که مردم چنین اتهام را بر وی می بندند یا نه,  مهم نیست, مهم این است که ما موضوع را قبلن در نطفه خنثی کردیم.

۳ – حزب مارمولک به کسانی که قیاس کنند و فکر کنند و مستند سازند که ایشان به دوران حجر تعلق دارد, جواب دندان شکن می دهد, زیرا:

۱ –  دیروز منشی هفت ستاره‌ ی حزب مارمولک با جناب مولوی صنوبر از فاصله ی چند ملیمتری ملاقات ریاضتی داشتند. ایشان از نزدیک مصافحه کردند و بغل کشی کردند و تبادل بوسه های آبدارِ دوستانه کردند و یک ساعت بعد, منشی ما در یادداشت محرمانه‌ ی خود نوشتند که دست شان گرم بود و بغل شان گرم بود و بوسه های شان به ویژه بسیار گرم و داغ است.

 نگارش منشی ما معنا می دهد که جناب مولوی صنوبر به فضل خدا در عصر خود ما زنده گی می کند و ضمنن حیات دارد.

۲ – حزب مارمولک تمام گپهای جناب مولوی صنوبر را که شاه امان الله خان را بد و رد گفته, گپهای استخبارات بیگانه نمی داند چون به زبان انگلیسی صحبت نکرده است و کسانی که در هنگام آن تقریر نزدیک شان بودند, گفتند که دهن شان بیگانه بوی نمی داد. حزب ما همچنان ضمانت میکند که او در بدل این گپها نه پول و نه خانه و نه موتر و نه دکان و نه سرای و نه زمین گرفته است. حال, اگر چنین چیزهای به فکر کسی خطور کند یا خیر, مهم نیست, مهم اینست که ما وظیفه وجدانی خود را انجام دادیم.

ما دلایل منطقی و علمی و فلسفی و مجلسی جناب مولوی صنوبر را که برای بد و رد گفتن شاه امان الله خان گفته است, کاملن عاقلانه و فاضلانه و عالمانه و کشافانه می دانیم  و یک بار دیگر نظریات شان را در جریده رسمی خود نشر می کنیم و از جهان غرب تقاضای میکنیم تا نشان السعودی و البغدادی و البنلادینی و العمری را به سینه ی شان تفویض کنند:

جناب صنوبر در رساله ی « آن سوی سوراخ تاریخ » مینگارند: ما و جاپان در یک روز استقلال کشورهای خود را گرفتیم اگر ما علیه شاه امان الله خان جهاد نمی کردیم و او را از کشور برون نمی کردیم خدای نا خواسته سرنوشت کشور ما هم مثل جاپان با مصیبت های بزرگ مادی و معنوی و تخنیکی و سیاسی و فلسفی و قبرستانی مواجه می گردید. جناب مولوی گرامی سوالات ذیل را که تا کنون هیچ کسی نتوانسته به آنها پاسخ قناعت بخش ارایه کند, مطرح میکند:

۱- صادقانه بگویید چند تا مسجد در جاپان وجود دارد؟

۲- آیا مردم جاپان از فرهنگ بلند خیرات و ذکات و نذر و اسقاط آگاهی دارند؟

۳ – آیا مردم جاپان در روز جنازه دیگ بار میکنند؟ آیا نان روز سوم در فرهنگ شان جا دارد؟ آیا از نذر شب های جمعه چیزی می دانند؟ آیا از نذر روز چهلم مرده چیزی شنیده اند؟

۴ – آیا مردم جاپان می دانند دعای رفتن به بازار چیست؟

۵ – آیا در قوانین آن مردم از حق ملا و نان ملا تذکر رفته است؟

۶ – آیا در آن کشور کسی سنگسار شده است؟

۷ – آیا در آن کشور قانونی وجود دارد که از شخص بیچاره که روی تصادف به کودکی تجاوز کرده باشد, دفاع کند؟

۸ – آیا آن مردم درجه شهادت را می دانند؟ اگر میدانند روزانه چند نفر را به شهادت میرسانند؟

اگر کسی بتواند به این پرسشهای کاملن ساده جواب مثبت بدهد, حاضرم دست یکی از مریدانم را ببرم. در غیر آن, لعنت به آنگونه پیشرفت.

 

۰۷/۰۱/۲۰۱۶

معروف قیام  

 

۲ پاسخ به “اعلامیه حزب مارمولک !”

  1. admin گفت:

    درود به قیام عزیز ، طنز زیبا و مانند همیشه عالیست. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

  2. lمعروف قیام گفت:

    مهدی جان بشیر, دوست فرهیخته ! از این که طنز مارمولک را به وقت مناسب به دست نشر سپردید, بی نهایت سپاسگزارم . همچنان تشکر میکنم از نظر نیک تان. شاد باشید.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما