۲۴ ساعت

08 مارس
۶دیدگاه

روز جهانی زن به تمام زنان مبارک

تاریخ نشر یکشنبه ۱۷ حوت  ۱۳۹۳ – هشتم  مارچ ۲۰۱۵ هالند

هشتم مارچ

هشتم مارچ  ۲۰۱۵ برای همه  زنان افغان و جهان مبارکباد

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

امروز یکشنبه ۱۷ حوت سال  ۱۳۹۳ برابر است به هشتم مارچ ۲۰۱۵ میلادی و مصادف است بروز جهانی زن ، مادر ، خواهر کسی که سالها زحمت من و ترا کشیده و شب ها بیدار خوابی ها کشیده تا من وتو سر پا ی خود ایستاده شویم و فردا عصای پیری اوشویم و یک فیصد از زحمات او را تلافی کنیم.

دوستان عزیز!

از همه اولتر مراتب تسلیت خود را به آنعده از مادران و خواهران گرامی که در کنار خانواده های خود نیستند و یا در حوادث  اخیر برف کوچهای  و سیلاب ها و حمله های انتحاری و سردی و گرسنه گی جان های شیرین خود را از دست دادند به خانواده های عزا دار شان  تقدیم میکنم و برایشان طلب رحمت و مغفرت  از درگاه خداوند بزرگ میخواهم که  جنتها نصیب شان و روحشان شاد و یاد شان گرامی باد.

همچنان هشتم مارچ  روز جهانی زن را به تمام مادران ، خواهران ، خانواده های همکاران عزیز ، خانم های همکار  ۲۴ ساعت و تما م  خانم های دوستان فیسبوک های ۲۴ ساعت و زنان  جهان تبریک عرض میکنم . امیدوارم روزی برسد که همۀ شان در یک فضای کاملا از صلح و صفا بدون تعصبات قومی ، مذهبی ، زبانی ، منطقوی و نژادی با هم متحدانه زندگی خوشی را سپری کنند و با برادران خود همکاری نمایند.

اکنون نوبت دولت افغانستان است که نگذارد بار دیگر خشونت ،ظلم ، تچاوز ،آزار و اذیت علیه خواهران ما صورت بگیرد. و باید مجرمین چنین و حشیگری ها را به جزای اعمال شان برساند تا درسی باشد برای کسانیکه عاشق چنین جنایات میباشند.

یکبار دیگر مراتب تبریکات خود را به تمام زنان افغان و جهان بمناسبت هشتم مارچ تقدیم میکنم و برایشان صحت وسلامتی و طول عمر با عزت آرزو میکنم. موفق وسلامت باشید.

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

 

۶ پاسخ به “روز جهانی زن به تمام زنان مبارک”

 1. احمد محمودی گفت:

  استاد محترم و نویسنده با استعداد جناب محمد مهدی بشیر مسؤول سایت وزین ۲۴ ساعت ، ضمن عرض سلام و ادب نسبت نوشته زیبایت بمناسبت هشتم مارچ روز جهانی زن که حقایق کشور را برشته تحریر در آوردید از شما تشکر میکنم و امیدوارم که دولت به اصظلاح وحدت ملی دست به کار شود تا به گفته شما همۀ زنان کشور ما بدون تعصبات قومی ، مذهبی ، زبانی ، منطقوی و نژادی با هم متحدانه زندگی خوشی را سپری کنند و با برادران خود همکاری نمایند. موفق باشید

  • admin گفت:

   برادر محترم آقای احمد محمودی سلام بشما . تشکر از احساس پاک تان نسبت به خواهران و مادران کشور ما. من وظیفه خود میدانم که همیشه حقایق را انعکاس بدهم . بمن فرق نمیکند که این هموطن ما از کدام نکته افغانستان است. فقط همه افغان اند و در افغانستان زندگی میکنند. هشتم مارچ به خانواده محترم و زنان کشور تبریک میگویم. شما زنده با شید. مهدی بشیر

 2. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  برادر گرامی آقای مهدی بشیر!از زحمات شباروزی شما در سایت محبوب ۲۴ ساعت جهان سپاس خداوند تکلیفهای صحی شما را بجان دشمنان وطن عزیز ما و به جان زن ستیزان ببرد. من هم این روز خجسته را خدمت همه زنهای جهان عمو ماً واخصاً خدمت همه مادران وخواهران کشور عزیز ما تبریک کفته وبردشمنان آنها نفرین میفرستم. زنها باید حق وحقوق شایستهء خودرا خودشان حاصل نمایند وچون شیر درمقابل غاصبین حقوق خود بایستند.

  چه خوش گر احترام زن میشد
  دشمنان زنان، دفن میشد
  بهر اخذ حقوق خود زن ها
  نره شیران هر چمن میشد

  با درود فراوان داکتر حیدر

 3. admin گفت:

  جهانی سپاس از استاد برزگوار و گرامی جناب پوهنوال داکتر حیدری عزیز ، چی زیبا فرموده اید :
  چه خوش گر احترام زن میشد
  دشمنان زنان، دفن میشد
  بهر اخذ حقوق خود زن ها
  نره شیران هر چمن میشد
  من میگویم آمین ، به امید چنین روزی که دیگر به حقوق زنان کشور ما توجه کامل شود و ” ع ” و ” غ ” بفکر ملت مطلوم ما بخصوص مادران و خواهران ما باشند نه بفکر منفعت شخصی خود. شما زنده و سلامت باشید. از توجه تان تشکر. مهدی بشیر

 4. شهلا لطیفی گفت:

  احساس شما را تقدیر نموده،سعادتمند باشید جناب بشیر گرامی.

  • admin گفت:

   تشکر خواهر گرامی خانم لطیفی عزیز ، جهانی سپاس از گذر پر مهر تان. روز زن بشما و تمام زنان کشور و جهان مبارک. موفق و همیشه خوش باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما