۲۴ ساعت

08 فوریه
۱۵دیدگاه

عقل کل عالم باز هم میخواهد اشتباه کند

تاریخ نشر یکشنبه ۱۹ دلو ۱۳۹۳ – هشتم فبروری ۲۰۱۵ هالند

داکتر غنی یا بگفته خودش عقل کل عالم

داکتر غنی یا بگفته خودش عقل کل عالم

عقل کل عالم باز هم میخواهد اشتباه کند

محمد مهدی بشیر

۷ / ۲ / ۲۰۱۵

دوستان عزیز و هموطنان گرامی شب .روز تان بخیر !

امشب هفتم فبروری ساعت هشت شب از طریق تلویزیون آریانای کابل مربوط آقای بیات خبر تکاندهندۀ را شنیدم که خون هر هموطن را بجوش می آورد. خبر از این قرار بود :

آقای غنی رییس جمهور تقلبی کشور که داد از وطنپرستی میزند میخواهد تعدادی از هموطنان جوان ما را برای تحصیلات نطامی به کشور پاکستان که بخون ملت مظلوم ما تشنه است و همه روزه توسط نوکرانش یا طالبان و حشی دهها هموطن بیگناه مارا بنامهای مختلف به شهادت میرسانند.بفرستید .

همین عنی بود که خود را عقل کل عالم میداند ، چندی قبل قرادادی با کشور عربستان انجام داد تا مدرسه بزرگ اسلامی را در افغانستان تاسیس کنند تا مردم افغانستان از نو اسلام را یاد بگیرند در حالیکه همۀ مردم افغانستان مسلمان بوده و هستند.و این عربها در حالیکه خودشان وهابی اند.

همین بدبختی های که در کشور ما بوجود آمدو به اصطلاح مجاهدین ، طالبان ، القاعده و دیوانه های دیگر وحشی و جنایتکار را بنام داعش توسط همین کشور های پاکستان ، عربستان و امریکا رویکار آمدند. و این اشتباه را دولت افغانستان باید تکرار نکند و جوانان نظامی ما هم مانند هما ن طالبان وحشی و غیره شوند. از تمام نویسنده گان محترم ، قلم بدستان ، و فرهنگیان عزیز صمیمانه تقاضا میکنم که در این مورد خاموش ننشیند. به امید متحد و یکپارچه شدن تمام هموطنان عزیز ما بدون تعصبات زبانی ، مذهبی ، قومی ، نژادی و منطقوی در یک فضای کاملا صلح و امنیت زندگی کنند. موفق وسلامت باشید .

با عرض حرمت
مهدی بشیر

 

۱۵ پاسخ به “عقل کل عالم باز هم میخواهد اشتباه کند”

 1. Hamid Nadim گفت:

  هرکه کج رفتارشدبرفرق مردم جا ګرفت. باورګرنیست بنګرپچش دستاررا

  • admin گفت:

   جناب آقای حمید ندیم جهانی سپاس ار شما ، واقعآ همیطور اس : باورګرنیست بنګرپچش دستاررا . موفق باشید. مهدی بشیر

 2. بتول بشیر گفت:

  آیا در جهان کشور دیگری پیدا نمیشود که جوانان ما برای تحصیلات نظامی به پاکستان که دشمن مردم ما میباشد بروند؟ طی پنجاه – شصت سال قبل جوانان ما به کدام کشور خارجی برای تحصیلات نظامی میرفتند در حالیکه اردوی ما یکی از بهترین اردو های منطقه بود ، امید دولت چنین کاری نکند.

  • admin گفت:

   خانم بتول بشیر ، من با شما هم عقیده هستم . چرا جوانان ما را به کشور های که سالهای قبل میفرستادند که در باز گشت یک و طنپرست و اقعی و یک سرباز واقعی بود و هیچ کشور همسایه حتی خارجی ها جرآت نمیکرد که طرف افغانستان نگاه کند نمیفرستند ، چون آنوقت اردوی افغانستان یکی از بهترین اردو های منطقه بود و این پاکستان بود که به کمک دست نشانده هایشان آنرا از بین برد و اکنون پاکستان میخواهد سرباز های مارا هم طالب و جنایتکار بسازد. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 3. Wahid Helaman گفت:

  من چند سال قبل نوشته بودم که افغانستان به اردوی أجیر ضرورت ندارد. علتش این بود که افغانستان تحت اشغال و قومانده ی ممالک اروپا وامریکاست ، هرکس دلش بخواهد نر واری به افغانستان داخل میشوند ومیبرایند . پس معنا وضرورت اردوچیست ؟ ازکدام سرحد خود حفاظت کرده میتواند وباکی درنبرد است ؟ اردو خو اردوی سابق دروقت داوود خانبود که عساکرش ده پینه را به پتلون خود انداخته بود و وقتیکه انرا میپوشیدند نخست کمربند خود رامیبوسید وبعد به کمر میبست . یک هیلیکوپتر پاکستان در کنر نشسته بود ویک چوپان پیلوتش را دستګیر کرده بود. در انزمان حکومت دالرنداشت مګر عساکرش وطنپرست وبا همت بودند . افغانها همه تاکتیکهای حربی را نسبت به پیشرفته ترین ومنظم ترین اردوی جهان به اثبات رساند که ازانها مؤثرتربودند ودرنتیجه یک ابرقدرت جهان رابه زانودراورد . افغانها کم ازکم تجربه ی ۳۰۰ سال جنګی دارند . اصلا ضرورت برای تریننګ ندارند . اګراین بی عقلی نباشد پس چیست که کسی چند جنګجورا به خانه ی دشمن خود بفرستد وازوی تقاضا کند تا جنګجویانش را برعلیه دوشمنش تربیه کند !

  • admin گفت:

   برادرر عزیز آفای واحد (هیله من ) تسکر از نظر زیبا تان من با شما همنوا هستم و اقعیت ها را بیان کردید . همیشه زنده وسلامت باشید. . مهدی بشیر

 4. Homayoun Alimi گفت:

  این مسئله به کرزی نیز پیشنهاد شده بود و همیشه جواب رد میداد؛ نمیدانم جناب عقل کل چگونه بدین امر ننگین لبیک گفته است. و چرا باید بروند آنجا؟ از نگاه دپلوماسی نیز یک پدیده احمقانه است. اگر همه چیز نارمل هم میبود (که نیست) بازهم میتوانست مشاورین و ترینر ها را اینجا خواسته و تمرینات را اردوی ملی مراقبت میکردند؛ اما حالا چه میدانیم که از بین دو هزار نفر چند تای آنرا سازمان پلید استخباراتی پاکستان به اصطلاح بغولاند و به نفع خویش استفاده نماید. در حقیقت خنجر های را به آنجا فرستاده تا تیز و آبدار شده و به قتل بیشتر هموطنان شریف ما منتهی گردد. لعنت به نادانان و وطنفروشان کثیف و سگان کثیفستان.

  • admin گفت:

   برادر محترم جناب عالمی عزیز ،شما درست فرمودید و باید بگویم که عقل عالم با کرزی فرقی ندارد هردو نوکر پاکستان بودندو هستند. فقط اینها به نفع شخصی خود کار میکنند نه به نفع ملت . این آقا میگفت که من میخواهم خدمت به مردم کنم و جلو اضافه خرچی ها را میگیرم ولی در تاریخ افغانستان و هیچ کشوری اتفاق نیافتیده که دولت ۶۰ مشاور داشته باشد. مردم نان ندارند که بخورند ملیونها ماهانه مصرف مشاور ها خواهد شد. همانطور که کرزی در غیاب از ایران پول نقد دریافت میکر د حتما این دولت هم از پاکستان و عربستان پول میگیرد که به یکی اچازه میدهد که مرکز تروریست بنام مرکز اسلامی در افغانستان تاسیس کند و به دیگری هم جوانان را بنام تحصیلات نظامی میفرستد تا مغز آنها را این پاکستان لعنتی مانند طالب های وحشی و غیره و غیره بشوید و آنها را دوباره به افغانستان بفرستد تا به نفع آن کار کنند. موفق وزنده باشید. مهدی بشیر

 5. Karim Sakandari گفت:

  نافهمیده تکان خوردی چراکه پاکستان تنها دربین حکومت مانفوس نداردبلکه تاقریه کوچه وحتاخانه های مانفوس کرده که روان کردن چندنفربرای آموزش نظامی به تناسب اینها هیچ قابل تشویش نیست.

 6. admin گفت:

  دوست گرامی آقای سکندی تشکر از نوشته تان . باید خدمت محترم عرض کنم که ما نا فهمیده نه بلکه فهمیده تکان خوردیم . درست است که نوکران پاکستان و عربستان همین اکنون هم در دولت اند و هم در سر تا سر کشور . در دولت بنام ریس جمهور ، وزیز ، مشاور و غیره ودر سراسر کشور بنام طالب و انتحار کننده بوده وهستند. اگر جوانان ما هم به پاکستان برای تحصیلات اعزام شوند روز ما از این هم بدتر خواهد شد و باید ما وشما سر سری تیر نشویم و این عقل های کل عالم را متوجه اشتباه آنها بکنیم. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 7. Fazlhaq Fazel گفت:

  خداوند آینده مملکت را بخیر کند.

 8. admin گفت:

  آمین استاد گرامی ، موفق باشید. مهدی بشیر

 9. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  برادر گرامی آقای مهدی بشیر! بعداز تقدیم سلام، فکرنمیکنم که شخصی با این درایت،عقل کل عالم بودن،دومین مغز متفکر جهان بودن،!!!! اشتباهی بکند.
  عالیجناب را دشمنان افغانستان برای خدمت کردن وطن محبوب و مردم مظلوم ما به اریکهء قدرت ننشانده اند.آنها این غلام حلقه به گوش خودرا،غرض پیاده نمودن اهداف شوم شان بصفت رئیس جمهور افغانستان منصوب نموده اند، وهر امرونهی که از طرف بادارانش برایش هدایت داده میشود،بلی گویان اجرا میدارد.
  حالا که ابتدای کاراست واین عقل کل هنوز نتوانسته کابینهء خودرادرست نماید،مگر برای مرکز وهابیت وارسال جوانان افغان برای مغز شوئی وتعلیمات نظامی به پاکستان که دشمن دیرینه ودرجه یک افغانستان میباشد، موافقه نموده است.
  اگر خداوند کریم توسط حضرت عزرائیل شر این نوکر بیگانگان را از وطن ما دور ننماید،انتظار ابتکارات دیگر عقل کل عالم!!!!راداشنه
  باشیم. بادرود فراوان داکتر حیدری

 10. admin گفت:

  جهانی سپاس از دانشمند محترم جناب پوهنوال داکتر حیدری عزیز ، تشکر از اینکه واقعیت ها را بیان نموده اید. امیدوارم خداوند بزرگ هرچه زودتر این بدبخت هارا که عقل کل عالم هستند و نتوانستند طی چندین ماه کابینه خود را اعلام نمایند با باداران پاکستانی و عربستانی شان یکجا نیست و نابود کند و آنها را که عامل بدختی کشور ما شده اند و میخواهند آنرا دودسته تقدیم باداران شان نمایند . امیدوارم مردم ما بصورت آزاد ، متحد و یک پارچه در یک فضای مملو از صلح و صفا زندگی کنند. لعنت به چنین انسانهای که فقط بفکر منفعت خود اند.مرگ به نوکران پاکستان و عربستان. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 11. برهان ع ب گفت:

  هر گاه ما دارا دید فر هنگ و تمدن خویش نباشیم و تمام اهل خبر ت با ازادی فکری و بدون خود خوای عمل کنم و تنها بخا طر سعا دت مهین بی اندیشیم همه مشکلات حل میشود

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما