۲۴ ساعت

17 آوریل
۲دیدگاه

زهر شیرین

تاریخ نشر پنجشنبه  ۱۷ اپریل  ۲۰۱۴ هالند

زهر شیرین

ترجمه از منابع انگلیسی

عزیزی غزنوی

تورنتو کانادا

بیماری شکر از خطرناکترین بیماری هایی است که در پهلوی ایدز و سرطان در جوامع بشری وجود دارد، طبق آمار رسمی صحت عامۀ کانادا تنها در کانادا ۱۰ ملیون نفر به بیماری شکر مبتلا هستند یعنی یک بر ۳ حصۀ کل نفوس کشور یا از هر سه نفر یک نفر به این بیماری مهلک گرفتار است، بد بختانه تا هنوز هیچ گونه امیدی برای تداوی این بیماری وجود ندارد، دواهای را که داکتر ها به بیماران شکر توصیه می کنند صرف جنبۀ تسکین آنی دارد و هیچ نوع تغیری در بیماری و یا بهبود وضع بیمار ایجاد نه می کند، تنها توصیۀ که سازمانهای صحی جهان می کنند، مواظبت از سیستم  غذایی و جلو گیری از مصرف شکر است، سازمانهای جهان مضرات شکر را زیاد نوشته اند  که ما بخشی از آن را ترجمه کرده و در خدمت شما قرار می دهیم


شکر سیستم ایمنی بدن را از کار می اندازد، پس از هر بار مصرف محصولات شیرین گلبولهای سفید بدن (نوتروفیلها) از کار می افتند و تا ۲ الی ۵ ساعت بدن کاملا آمادۀ آلوده شدن به هر نوع ویروس یا باکتری خواهد بود، طبق تحقیقات پس از هر بار خوردن چیزی شیرین سیستم ایمنی بدن تا ۷۵٪ کارایی خود را از دست می دهد و این دقیقا بهترین زمان برای فعال شدن میکروبها و ویروسها است.
شکر تعادل مواد معدنی بدن را بر هم می ریزد، چون شکر ماده ای است فاقد ویتامین- فاقد مواد معدنی و فاقد فیبر. شکر ماده ای زائد است که بدن انسان قادر به هضم و جذب آن نیست از اینرو برای اینکه ساختار مولکولی شکر شکسته شود بدن مجبور است از مواد معدنی محلول در بدن مصرف کند تا بتواند شکر را هضم کند، در نتیجه تعادل عناصر معدنی مثل کلسیم- منیزیوم و پتاسیم و سدیم و… را بر هم می ریزد، این شکر است که کلسترول بد  خون LDL را به شدت بالا می برد و کلسترول خوب را پایین می آورد و در کل سبب بالا رفتن کلسترول می شود. تنها روغن حیوانی نیست که کلسترول را بالا می برد.
شکر سبب ترشح بیش از اندازه هورمون آدرنالین در بدن می شود، احساس اضطراب بیش از اندازه، آشفتگی و بد خلقی از نتایج آن هستند.
شکر سبب بی حوصلگی است و کسانی که شکر مصرف می کنند به هیچ عنوان میلی به ورزش کردن و فعالیت های بدنی ندارند، تقریباً ۹۵ درصد افراد با درجات مختلفی به مصرف شکر معتاد هستند.
از روزی که نوزاد تولد می شود و در غذای تکمیلی او شکر می ریزیم، اثرات مضر آن بر جسم نوزاد شروع می شود و سبب کاهش هوش و پایین آمدن نمره های درسی میگردد.
تنها خوردن چیزهای چرب تری گلیسیرید را بالا نمی برد بلکه این  شکر است که تری گلیسیرید را بالا می برد و باعث ضعف سیستم دفاعی بدن در برابر کلیه بیماریها می شود.
شکر به گرده ها آسیب می زند. عامل اصلی ایجاد سنگ گرده و مثانه مصرف شکر است،  شکر مقدار عناصر کروم و مس بدن را کاهش می دهد و در جذب شدن کلسیم و منیزیوم اختلال ایجاد می کند یعنی اگر یک گیلاس شیر را با کیک یا چاکلیت میل می کنید هیچ کلسیمی در استخوانهای شما ذخیره نخواهد شد.

 شکر یکی از عوامل اصلی سرطان از جمله سرطان های سینه و پروستات و کلون و رکتوم است.
 شکر مقدار گلوکوز خون را افزایش داده باعث تضعیف بینایی میشود.
 شکر باعث باریک شدن رگهای خونی و در نهایت سکته می شود و خطر مبتلا شدن به بیماریهای قلبی را زیاد می کند، پیر شدن زود هنگام (سفید شدن موها و چین و چروک پوست) به دلیل مصرف خوراکیهای شیرین است نه مصرف گوشت و پروتین.
 شکر سرعت اعتیاد به الکل و میل به اعتیاد به مواد مخدر را زیاد می کند.
 شکر تنها عامل پوسیده شدن دندانهاست یعنی اگر شکر مصرف نشود کسی به داکتر دندان نیاز نخواهد داشت، شکر عامل اصلی چاق شدن است، شکر عامل آرتروز مفاصل است و کسانی که آرتروز دارند و مواد شیرین زیاد می خورند روز به روز بدتر می شوند، یکی از عوامل اصلی بیماری آسم مصرف شکر است، شکر باعث آپاندیسیت می شود، شکر آب بذاق دهان را اسیدی می کند که برای دندانها ضرر دارد، شکر میزان ترشح هورمون رشد را کم می کند، جوانان کوتاه قد نتیجه مصرف شکر هستند.
 شکر عامل اصلی بالا رفتن فشار خون است، و  ساختار پروتین ها را به هم می ریزد در نتیجه بدن قادر به جذب آنها نخواهد بود، حساسیت یا آلرژی به غذاهای گوناگون نتیجه مصرف شکر است، ایجاد اگزما در کودکان از عواقب مصرف شکر است، آب مروارید بر اثر مصرف شکر به وجود می آید.
 بزرگترین خطر مصرف شکر این است که ساختمان DNA را می شکند و آن را تغییر می دهد که در نتیجه سلولها سرطانی می شوند، شکر سبب تولید رادیکال های آزاد در خون و افزایش بروز سرطان است و فعالیت هورمونها را بر هم میزند، مصرف شکر انعطاف پذیری ماهیچه ها و اندام بدن را کم می کند بطوریکه با کوچکترین حرکت ورزشی عضلات منقبض می شوند و درد می گیرند، شکر سبب افزایش تقسیم سلولهای کبد سرطان کبد می شود و مقدار چربی کبد را زیاد می کند و اندازه گرده ها را بزرگ می کند.
 اختلال در کار پانکراس از اثرات شکر است، عامل یبوست و خشکی روده شکر است
 شکر خطر بسته شدن رگهای خونی را زیاد می کند، سر دردهای بی موقع و بی دلیل و میگرن بر اثر مصرف خوراکی های شیرین است، شکر امواج مغزی دلتا- آلفا و تتا را زیاد می کند که در نتیجه این افزایش قدرت تمرکز و تصمیم گیری در انسان از بین می رود.
 عامل اصلی افسردگی شکر است، مردم عام تصور می کنند با خوردن چیز شیرین روحیه شان شاد خواهد شد در حالیکه کاملا بر عکس است، شادی حاصل از خوردن شیرینی به خاطر اعتیادی است که به آن دارید و با خوردن آن آرامش می یابید اما در روحیه و امواج مغزی شما اثر متضاد دارد.
 وحشتناکترین بیماری قرن یعنی آلزایمر که با حواس پرتی های کوچک شروع می شود بر اثر مصرف شکر بوجود می آید این به آن معناست که تا ۲۵ سال دیگر نیمی از جمعیت میانسال کره زمین آلزایمر خواهند داشت و مرگ زجر آوری در انتظارشان است، شکر عامل اصلی پوکی استخوان است، چگونه؟ شکر ماده ای زائد است که فاقد هر گونه ویتامین یا مواد معدنی است و بدن قادر به هضم و جذب آن نیست از این رو سلولها مجبور هستند برای شکستن ملکولهای شکر از املاح کلسیم و منیزیوم ذخیره در استخوانها استفاده کنند هر چه بیشتر مواد شیرین مصرف شود کلسیم بیشتری از استخوانها خارج شده و در فرایند هضم شکر مصرف می شود، در نهایت استخوانها بعد از چند سال پوک می شوند، دلیل اصلی خرابی دندانها نیز همین است، کلسیم از دندانها استخراج شده و دندان به مرور زمان پوسیده و خراب می شود، مصرف شیر در این هنگام سودی ندارد مخصوصا اگر همراه کیک و شیرینی باشد.

عزیزی غزنوی

تورنتو کانادا

 

۲ پاسخ به “زهر شیرین”

  1. admin گفت:

    غزنوی عزیز ، معلومات عالی و خوبی را در مورد مرض شکر تهیه کرده اید. امیدوارم عزیزانیکه به این مرض مبتلا اند آنرا به دقت مطالعه کنند. موفق و سلامت باشید. مهدی بشیر

  2. مطلب ارزنده ایست، ممنون از شما.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما