۲۴ ساعت

29 دسامبر
۲دیدگاه

بانو  چراغ روشن خانه علم و فرهنگ

تاریخ نشر سه شنبه  نهم جدی   ۱۳۹۹ – ۲۹  دسامبر ۲۰۲۰ هالند

فصلنامۀ «بانو» یکی از چراغ های درخشان راه ادب و فرهنگ افغانستان در برون مرزاست، که بیست سال قبل در شهر وین کشور اطریش به اساس آیدیای خانم  ندا افشار توسط محترم غوث الدین میر بنیان گذاری شد، بعد از سپری نمودن راه های بسیار پر خم و پیچ و ممانعت ها و ضدیت ها توانست جاده های پیشرفت  و تداوم را برای توسعه و گسترش کار خود باز و هموار سازد.

این فصلنامۀ پرمحتوا که شعارش (بانو ناشر اندیشه های زنان افغانستان در اروپا) میباشد به درستی جایگاهش را در قلوب مردم ادب دوست و فرهنگ پرور در داخل و خارج افغانستان پیدا نموده و علاقه مندان زیادی را به خود جلب و جذب نموده است.

ما دراین فصلنامه به مرور زمان به اساس زحمات و تلاش های مؤسس و دست اندرکاران آن روزتا روز شاهد بهبودی در محتوای مضامین و مطالب  و قطع و صحافت زیبا و دل انگیز و طرح و دیزاین پوش آن بوده و هستیم.

فصلنامۀ «بانو» در قطار تمام رساله های مطبوعاتی و رسانه های تصویری و صوتی و کتبی رول بسی ارزندۀ خود را در حفظ واقعات و حوادث و رویداد های تاریخی ، ادبی، فرهنگی و اجتماعی افغانستان و مردم افغانستان چه در داخل و چه در خارج، بازی کرده همه را ثبت دفتر نموده و روزی منبع بسیار معتبر تارخی ادبی و فرهنگی کشور خواهد بود.

در شرایط کنونی که در افغانستان این امکانات کار ساده است از نظر سهولت های زبانی و درجیات گزارشی رویداد ها، ولی؛ وزارت اطلاعات و کلتور و یا نهاد های ذیربط دیگر برای زنان افغانستان همچو شرایطی را مهیا ساخته نتوانستند تا زنان بتوانند اندوخته های درونی شان را بیرون دهند و یا استعداد های شان را در عرصه های مختلف تبارز داده و حرف های دل شان را به قلم خود بنویسند و در خورد مردم شان قرار دهند. اما فصلنامه بانو در بیرون مرز کشور، توانست این امکانات را در سراسر جهان به زنان افغان مهیا سازد و برای مردم غرب هم نشان داد که زنان افغان تنها در محدودۀ چهاردیوار خانه زندگی نمی کنند، و صرف برای بدنیا آوردن اطفال هست نشده اند. بل زن ها هم مانند مردان فکر کرده میتوانند، نوشته میتوانند، با استعداد هستند، توانائی دارند، نیروی جسمانی و کاری دارند، نیروی فکری شان را به بهترین وجه میتوانند استفاده نمایند.

به هر حال برای معلومات بیشتر در ارتباط با فصلنامۀ بانو میتوانید به صفحۀ زیر مراجعه کنید.

فصلنامۀ بانو

واگر خواسته باشید که از محتوای زیبای این مجله مستفید شوید با پرداخت (۴۰) یورو حق الاشتراک یکساله میتوانید این مجلۀ وزن و زیبا را زیب وترین ها و کتاب خانه های تان سازید. با این روش علاوه بر اینکه از داشته های «بانو» بهره مند می گردید با نویسندگان فرهیخته و کارکنان مجله «بانو» و طریق کار و روش تنظیم مجله آشنائی حاصل میکنید.

حمایت مادی و معنوی شما سبب بهبود کار های ما در چاپ و نشر فصلنامه بانو گردید ما را برای خدمات بیشتر و ارزنده تر تشویق خواهد کرد.

با حرمت

صالحه واهب واصل رئیس کمیسیون زنان اتحادیۀ

و مسؤول صفحۀ ادبیات فارسی در فصلنامه بانو

غوث الدین میـر ( صاحب امتیاز مجله)

Tel: 09436603545469

آدرس انترنیتی مجله بانو

www.akiseu.com

 

۲ پاسخ به “بانو  چراغ روشن خانه علم و فرهنگ”

  1. admin گفت:

    موفقیت دست اندر کاران فصلنامه بانو را خواهانم . مهدی بشیر

  2. محمد یوسف جلال گفت:

    از بارگاه خداوندج برای (بانو) ودست اندر کارانش موفقیت تمنا دارم.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما