۲۴ ساعت

24 اکتبر
۹دیدگاه

راهی را که برگزیده ایم شجاعانه به پیش میرویم

تاریخ نشر  شنبه سوم عقرب  ۱۳۹۹ – ۲۴  اکتوبر ۲۰۲۰ هالند

راهی را که برگزیده ایم شجاعانه به پیش میرویم

هموطنان عزیز ، همکاران گرامی و دوستان محترم سلام  شب و روز تان بخیر !

با تاسف به اطلاع شما عزیزان میرسانم که از ساعت  ۱۲ ظهر دیروز جمعه بیست و سوم اکتوبر ۲۰۲۰ فیسبوک های وبسایت ۲۴ ساعت یا سایت  شما مورد حمله ناجوانمردانه تروریستی  دشمنان آزادی بیان، فرهنگ ، ادب و هنر مردم افغانستان  قرار گرفت که متاسفانه زحمت یازده ساله ام در فیسبوک به هدر رفت و صد ها قطعه فوتو هم ناپدید شد .

در اینجا به صراحت به عرض میرسانم که من و ۲۴ ساعت راهی را که برگزیده ایم شجاعانه به پیش میرویم و با تهدید دشمنان هر گز به عقب بر نخواهیم گشت .

من به تمام نوکران حلقه بگوش کشور های به اصطلاح همسایه و ارگنشینان فاسد و همچنان طالبان ، راکت انداز ها ، تفنگسالار ها و  نوکران  شان در کشور های خارجی میگویم  که :

۲۴ساعت نشریه انترنتی مستقل بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، مذهبی ، قومی ، منطقوی و نژادی، در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت و هرگز به عقب باز نخواهد گشت.

عزیزان خواننده و دوستان فیسبوک های ۲۴ ساعت !

طوریکه اطلاع دارید  که طی سیزده سال عمر نشراتی ۲۴ ساعت این خاین های وطنفروش چندین مرتبه سایت ۲۴ ساعت را  توسط نوکران خود مورد حملات تروریستی قرار داند و خساراتی ببار آوردند که خوشبخانه هیچ مطلبی از بین نرفت  و اکنون هم تمام مطالب عزیزان در حفظ کامل است و مردانه به راهی که انتخاب نموده  ادامه داده و میدهد.

اکنون به اطلاع تان میرسانم که بزودی فیسبوک های جدید ۲۴ ساعت را آماده و تقدیم شما عزیزان مینمایم . امیدوارم که نظریات و دیدگاههای خود را در باره این مطلب فراموش نکنید.

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

۲۴ اکتوبر ۲۰۲۰ هالند

 

۹ پاسخ به “راهی را که برگزیده ایم شجاعانه به پیش میرویم”

 1. عزیزه عنایت گفت:

  سلام خدمت برادر گرانقدر جناب محمد مهدی بشیر مدیرمسوول سایت وزین و مردمی ۲۴ ساعت تقدیم است .
  باید بگویم که از خواندن چنین مطلب بسیار متاثر شدم نفرین به دشمنان فرهنگ وملت افغانستان که از حسادت زیاد چه کارهای نیست که نمیکنند حتا با دیدن فرهنگیان و متحد بودن شان دریک سایت و یا محل دیده ندارند که محل و زمینه این وحدت و همتستگی را از بین میبرند . خداوند به جزای اعمال شان گرفتار شان کند
  ولی شما فرهنگی شجاع هستین که از این نیشب و فراز ها بمراتب گذشته اید و این بارهم میگذرید بخیر زیرا همکاران قلمی و دوستان تان درکنار شما هستند که بوجود چنین شخصیت چون شما افتخار میکنیم .
  بسلامت ودراه هدف والای تان انشاالله که موفق باشید .

 2. نذير ظفر گفت:

  باسم تعالی
  با دریغ و افسوس که دشمنان کوردل فرهنگ و ضد ازادی همیشه ازاد منشان و فرهنگیان با حریت را مورد حمله خصمانه قرار میدهند و غافل ازینکه گل خشک به دیوار نمی گنجد و حق به مستحق میرسد
  من منحیث یک ژورنالیست مجرب از مدیریت فیسبوک تمنای دوستانه دارم تا در مورد بسته کردن سایت های فرهنگی اولا غور نموده و راپور های خصمانه را با عقل سلیم تمیز نمایند و از همه اهل قلم که درین سایت وزین مطالب شانرا ارسال میدانند تقاضت دارم تا همه با یک نامه مکمل به مدیریت فیسبوک تماس گرفته و این موضوع را هر چه زود تَر بگوش مسؤولین فیسبوک برساند و باور کامل دارم که مدیریت فیسبوک این تقاضت را می پذیرد و به ایشان تشریح شود که سایت ٢۴ ساعت به هیچ تنظیم ها ارتباط ندارد و برای احیای فرهنگ سالهاست سعی و تلاش دارد

 3. همایون عالمی گفت:

  درود به شما برادر ارجمند و دوست دانشمند جناب مهدی بشیر، من متیقن هستم که شما بازهم به کار فرهنگی تان موفق میشوید، لعنت به دشمنان فرهنگ و دموکراسی و آزادی بیان ؛ آنها همیشه سدّ راه تعلیم و آموزش و دانش بوده اند ما به شما افتخار میکنیم و حمایت تان می کنیم همیشه موفق و سرفراز باشید

 4. عبدالله هروی گفت:

  برادر عزیز و گرامی آقای محمد مهدی بشیر ، نوشته تان را مطالعه کردم و واقعآ متاثر شدم و صد بار به دشمنان فرهنگ و آزادی بیان لعنت فرستادم .من شحصا فیسبوک ندارم ولی نمیدانم چرا مسؤولین فیسبوک به حرف این انسانهای فاسد و دشمن آزادی بیان گوش کردند و فیسبوک های سایت وزین ۲۴ ساعت را بسته کرده اند . امیدوارم که مشکل هر چه زود تر برطرف شود و زحمات یازده ساله تان به هدر نرود . موفقیت شما و سایت وزین ۲۴ ساعت را آرزو میکنم.

 5. الهه احرار گفت:

  سلام جناب بشیر محترم،
  واقعاً بسیار متاثر شدم، اما هرگز متاثر نشده مشعل علم، ادب و فرهنگی را که فروزان نموده اید، هیچ بزدلی قادر به خاموش ساختن آن نمیباشد. چون آن مشعل تابان گردیده به نقاط مختلف جهان رسیده است و از خود حامیانی زیاد پیدا نموده است.
  میدانم از من زیادتر میدانید، اما باز هم میخواهم چند نکته را یاد آوری کنم. وقتی که را راست و درست را پیشه نمودیم اینرا قبول کردیم که شیطان ها در پی تخریب برآمده و آرام نمی نمیگیرند پس:
  ٭ از بی عدالتی های روزگار و بی انصافی دوستان و انسان ها دلگیر نشوید.
  ٭ بیاد داشته باشید که کار های خیر که انسان خوب انجام میدهند کمتر مورد پسند و پشتیبانی قرار میگیرد.
  ٭ برخلاف ویدیو ها و نوشته های که از دیدن و شنیدنش هر انسان خجالت میکشد. آن نوشته ها و ویدیو را خوش، پسند و تقدیر میکنند.
  ٭ متوجه باشید که همین انسان ها در هر عصر و قرن به انسان های خوب بیشترین و بزرگترین صدمه ها را رسانده اند. مثلاً ابراهیم (ع س) را ب آتش انداختند، موسی (ع س) را در دریا انداحتند، عیسی (ع س) به دار آویختند و محمد (ص) را چقدر آزار و اذیت کردند. از شهید ساختن دندان شان شروع تا به بهتان زدن به خانم شان و به قتل رساندن نواسه های شان بلاخره به نابودی یک تعداد اکثر خاندان مبارک شان انجامید!
  وقتی که آن چنان پیغمبران منزه، معصوم و خوب به آن اندازه از دست جاهلین و فریبکاران آنقدر رنج کشیدند که در قلب تاریخ ثبت شد حال فکر کنید که اگر از دست شان ساخته باشد به ما و شما صرف به خاطری انجام کار های خیر چقدر آزار و اذیت میرسانند. تعداد بدان نسبت به خوبان زیاد است، تعداد انسان های که به انسان های منفی، اخبار منفی و کار های منفی علاقهند اند بسیار زیاد اند، اما به فضل خداوند ج عالمیان انسان های بد آنقدر به درد، رنج و عذاب خداوند ج در دنیا گرفتار میشوند که باعث میشود از مضریت ناخواسته کمی دور شوند. شما صبر کنید خداوندج با صابران است به کامیابی شما افزوده و آنها را فرومایه و شرمنده دنیا و آخرت میسازد.
  پس کامیابی از آن شما بوده و است انشاالله و ما ادب و فرهنگ دوستان همواره از شما با دل و جان حمایت میکنیم.
  با حرمت افزون،
  الهه احرار

 6. قیوم بشیر هروی گفت:

  برادر گرانقدر و عزیزم مهدی جان فرهیخته !
  با تآسف و تآثر از این عمل خفاشان کوردل ، این جیره خواران مثلث شوم استعمار ، استثمار و استحمار آگهی یافتم ، هرچند به ظاهر این ددمنشان کوردل توانستند به حاصل زحمات شبانه روزی تان دستبرد زده و آنرا از بین ببرند ، اما اراده و عزم متین شما در مبارزه با دشمنان فرهنگ طی سالیان متمادی نشان داده که هیچ متعرضی نمیتواند جلو حرکت فرهنگی سایت وزین ۲۴ ساعت و در رأس آن شما را بگیرد.
  آنهاییکه به هر نحوی تلاش می نمایند تا جلو فعالیت های حق طلبانه و آزادمنشانه فرهنگیان آزاده را بگیرند مطمئن باشند که تیر شان به سنگ خورده و هرگز مؤفق نخواهند شد تا سدی در مقابل قلم بدستان با احساس سرزمین ما شوند ، بدون شک کسانی که چنین کاری انجام دادند و یا در مسدود شدن فیسبوک های ۲۴ ساعت دست داشتند از دو حالت خارج نیستند :
  اول وابستگی به دولت بی کفایت کابل که هزاران جنایتکار طالبی را بنام صلحی که هرگز به حقیقت نخواهد پیوست از حبس رها و باعث قتل صدها هموطن بیدفاع دیگر ما شدند و برای سرپوش گذاشتن بر این جنایات خواستند صفحاتی را که با روشنگری از حیثیت و وقار مردم دردمند ما دفاع میکنند ، سد نمایند و دوم به تروریستان بی حیا و دشمن انسانیت یعنی طالبان بی وجدان که خون های پاک و بناحق ریخته شده هزاران هموطن مظلوم ما بشمول کودکان و زنان بی دفاع از انگشتان شان می چکد و روزی نیست که در نقاط مختلف کشور به قتل و جنایت مبادرت نورزند.
  طوریکه دوست گرامی ما جناب نذیر جان ظفر یادآور شدند ، اگر با مدیریت فیسبوک تماس حاصل گردد و موضوع بصورت کتبی تشریع شود ، فکر میکنم مفید واقع شده و صفحات متذکره مجددآ بازگشایی خواهد شد.
  و امااز جناب شما تمنا دارم با اراده و عزم راسخ همچنان قلم بر دست به پیش گام بردارید ، یقین دارم که مؤفقیت از آن شما خواهد بود .
  اگر به کارنامه ۲۴ ساعت در طی ۱۳ سال فعالیتش با ژرف نگری توجه صورت گیرد ، بدون شک شاهد تلاش پیگیر در جهت شگوفایی فرهنگ غنامند سرزمین ما بوده و هرگز برای دلخوشی اربابان زر و زور و تزویر قدمی بر نداشته و صفحه یی را سیاه ننموده است . پس این افتخاریست که نسیب هر کسی نخواهد شد. درود بر شما ، قلم تان همیشه رنگین و عزم تان راسخ باد.
  باعرض حرمت
  قیوم بشیر هروی
  ملبورن – آسترالیا
  بیست و ششم اکتوبر ۲۰۲۰

 7. در این برّش زمانی حساس و تاریخی که مردم مظلوم افغانستان در محاصرۀ اشغالگران و مزدوران افراطی آنان گیر افتاده اند و افغانستان از چند سو مورد هجوم ددمنشانه قرار گرفته و هر روز ده ها و صدها انسان بیگناه به خاک و خون کشیده می شوند؛ روشنگری و رسانیدن صدای درد و فغان مردم در بند به گوش شهروندان کشور و مردم جهان وظیفه و رسالت قلم بدستان، ژورنالیستان، دلسوز ان و آگاهان است. آنانی که در این راه دشوار گام نهاده اند بی شک که از هیچ درنده خو و زورگویی نمی هراسند و رسالت تاریخی خود را برای مردم مظلوم و محروم افغانستان و جهان انجام می دهند. سایت ۲۴ ساعت که به همت و تلاش محترم مهدی بشیر سالهاست که در این جادۀ پر خم و پیخ سیر کرده است، هرگز کسی نمی تواند آن را متوقف کند. این چراغ هماره راه مردم را روشن خواهد کرد و چشم و گوش ها را خواهد گشود. با شادی، تندرستی و سربلندی، نیرومند تر از همیشه در برابر تاریک اندیشان و کوردلان مشعلدار نور و روشن دلی باشید.
  با سپاس افزون
  رسول پویان

 8. شیما غفوری گفت:

  برادر گرامی مهدی صاحب، سلام.
  اولتر از همه برای تان صحت وسلامتی آرزو می نمایم. همچنان از نشر مطلب ام از شما تشکری نموده و از خداوند متعال برای تان موفقیت های بیکران می خواهم. دزدان همه جا در پی خاموش ساختن فرهنگ و صدای ما افغان ها هستند. اما خدمات شما نتایج مثمر را با نشر هر شماره سایت ۲۴ ساعت به بار آورده است و تاثیرات آن نابود ناشدنی است.
  پیروز و صحتمند باشید. با احترام شیما غفوری

 9. سلام علیکم
  أرادتم را خدمت شما برادر عزیز تقدیم می نمایم. شما یکی از دلسوز ترین هموطن هستید که بدون مدعا در خدمت مردم خویش اید
  دشمنان بالاخره نابود می شوند از بابت لغو صفحات قبلی واقعا متأثر شدم
  ارزوی بهروزی و صحتمندی شما دانشمند گرامی را دارم

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما