۲۴ ساعت

16 ژوئن
۱۵دیدگاه

پدران عزیز و گرامی روز تان مبارک

تاریخ نشر یکشنبه  ۲۶  جوزا  ۱۳۹۸ – ۱۶ جون  ۲۰۱۹ هالند

پدران عزیز و گرامی روز تان مبارک ، به آرزوی سلامتی تان

تقدیم کننده : محمد مهدی بشیر

*******************

هموطنان عزیز  ، پدران محترم ، خواننده گان گرامی سایت ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن سلام !

امروز یکشنبه ۲۶ جوزا سال ۱۳۹۸  خورشیدی ، برابر است  با ۱۸ جون  سال ۲۰۱۹میلادی و مصادف است به روز جهانی پدر یعنی زیبا ترین کلمه ایی که تا کنون شنیده ام ، اما باید بگویم که پدر یعنی بابا یا کلان خانواده  اما وی همیشه  با غم ، غصه،  درد  وغیره دست و گریبان بوده تا فرزندان و خانواده اش زندگی خوشی را سپری کنند.

پدراست که همیشه با خستگی،  تلاش،  کار، و سر گردانی  بخاطر من و تو و خانواده  جوانی خود را از دست  داده و به پیری رسیده و مریضی های ازقبیل تکالیف قلب ، نفس تنگی ،  لرزش دست ، کمر دردی ،  پا ی دردی  وغیره را متحمل شده وهر گز آه و ناله نکرده است .

من این روز خجسته جهانی را به تمام پدران گرامی که شکر خدا  در قید حیات اند صمیمانه تبریک عرض نموده و برایشان طول عمر با عزت آرزو میکنم . و آنعده پدران عزیزیکه در این روز  در کنار خانواده هایشان نستند و بخصوص پدر گرامی ما روحشان را شاد میخواهم و یاد شانرا گرامی .

امروز در اکثر کشور ها ی جهان بخصوص کشور پاد شاهی هالند از روز پدر فرزندان  تجلیل بعمل می آورند و با دسته های گل بدیدن پدر هایشان میروند و این روز را برایشان تبریک و تهنیت میگویند و پدران با بوسیدن سر وصورت شان آنها را مورد نوازش قرار میدهند .

طوریکه میدانید حضرت محمد مصطفی ( ص )  پیامبر بزرگ اسلام فرموده اند که :

بهشت زیر پای مادران است . زیرا زحمت مادران خیلی  بیشتر از پدران است . مادر  شبها تا صبح کنار گهواره فرزندش مینشیند ، درد ، بی خوابی ، گرسنگی و تشنگی را بخاطرآرامی ما فراموش میکند . باید گفت که چرا بهشت زیر پای پدران نیست. در حالیکه وی هم برایمان زحمتهای زیاد میکشد . تمام روز کارهای شاقه  میکند و سختیهای زندگی را به تنهایی بـه دوش میکشد بخاطریکه وقتی بخانه بر میگردد ما  یک لبخند بزنیم .

پس به این حساب بهشت  در دستان پدران اسـت. همان دستانی که باید بوسید و به چشمان مالید و به خاطر کار زیاد و آرامی ما  زخم برداشته است  تا دست ما پیش کسی دراز نباشد و خوش وخندان باشیم .

وظیفه ما و شماست که قدر مادران و پدران خود را بدانیم و همیشه در مقابل شان بی اعتنایی نکنیم و مورد آزار و اذیت آنها نشویم زیرا میبینیم که از نگاههای خسته پدران و مادران ما ایثار و فداکاری و از خود گذشتگی  چون  بارانی بر سرما میبارد تا ما مثل بذری از دل خاک جوانه بزنیم و رشد کنیم . اما آنها همان‌ گونه مانند ابری بالای سرمان میمانند و از دور حواسشان به ما ا ست تا  ما رشد نماییم و مصدر خدمتی به مردم و کشور خود شویم  .

امیدوارم که همۀ دوستان و عزیزان ما همیشه زیر سایه پدر و مادران شان  زندگی خوشی را سپری کنند و از خداوند بزرگ  میخواهم که هیچ فرزندی را بی پدر و هیچ  پدری را بی فرزند نکند و همیشه سایه پدر و مادر بالای سرشان باشد.

مادران در هنگام سختی و مریضی ما اشک میریزند  ولی  پدران ما در هنگام سختی اشک نمی ریزنند و شیون نمیکنند بلکه عرق می ریزند، آه میکشند. پدر مانند کوهی محکم تا زنده است تکیه گاه  ما میماند.

پس وظیفه ما و شماست که در این روز خجسته با خرید یک هدیه مختصر و یا دسته گل بدیدن پدران خود برویم و از زحمات آنها تشکر کنیم  و باید بگویم که تا پدر مادر نشدید قدر پدر مادر را آنطور که لازم است نمیدانید.

 متاسفانه سالهاست که در کشور عزیز ما افغانستان تعداد زیادی از پدران ما در محل کار ، خریدن سودا ، دیدن دوستان و غیره در اثر حملات انتحاری وبمب های کنار جاده و ترور های خاینانه طالبان وحشی و برادران غنی فاسد ، کرزی خاین ، گلبیدین فلاکتبار و دیگر تفنگسالاران ، جنگسالار شهید ، زخمی ، معلول و معیوب گردیدند که روح شهدای عزیز را شاد و  برای دیگران شفای عاجل آرزو میکنم.

در خاتمه روز جهانی پدر را یکبار دیگر به تمام پدران عزیز افغانستان و جهان ، همکاران عزیز و خواننده گان محترم سایت ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن ، فرزندان عزیزم  که همه شکر پدر اند صحت وسلامتی آرزو نموده و این روز خجسته را تبریک عرض میکنم و برایشان طول عمر با عزت از خداوند بزرگ میخواهم و  آنعده پدران محترمیکه در قید حیات نیستند روحشان شاد ، یاد شان گرامی و خلد برین جایشان .

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

 

۱۵ پاسخ به “پدران عزیز و گرامی روز تان مبارک”

 1. admin گفت:

  تکرار :
  روز جهانی پدر را یکبار دیگر به تمام پدران عزیز افغانستان و جهان ، همکاران عزیز و خواننده گان محترم سایت ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن ، فرزندان عزیزم که همه شکر پدر اند صحت وسلامتی آرزو نموده و این روز خجسته را تبریک عرض میکنم و برایشان طول عمر با عزت از خداوند بزرگ میخواهم و آنعده پدران محترمیکه در قید حیات نیستند روحشان شاد ، یاد شان گرامی و خلد برین جایشان .
  با عرض حرمت
  محمد مهدی بشیر

 2. قیوم بشیر هروی گفت:

  برادر عزیزم مهدی جان گرانقدر من هم این روز فرخنده را به شما و همه پدران عزیز تبریک وتهنیت عرض نموده و روح پدر عزیزما و همه پدرانی را که رخت سفر بستند و از میان ما رفتند شاد وخشنود می طلبم. شما سلامت و سعادتمند باشید.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر هروی

  • admin گفت:

   برادر عزیزم قیوم جان ، روز جهانی پدر بشما و تمام پدران عزیز مبارک . خداوند روح تمام پدران گرامی را که در کنار خانواده نیستند بخصوص پدر عزیز ما را شاد گرداند . همیشه در کنار خانواده موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 3. عاشور ناطقی گفت:

  استاد بزرگوار!
  روز پدر را برای شما از صمیم قلب تبریک عرض مینمایم.

  • admin گفت:

   برادر محترم آقای ناطقی عزیز ، روز پدر بشما و تمام پدران عزیز مبارک.
   مهدی بشیر

 4. عبدالله هروی گفت:

  برادر بزرگوار آقای محمد مهدی بشیر !
  اولا روز جهانی پدر را بشما و تمام پدران عزیز تبریک عرض میکنم و سلامتی همه را خواهانم . تشکر از مقاله عالی تان. روح استاد بزرگوار بشیر هروی پدر شما ، پدر من و دیگر پدرانیکه در کنار ما نیستند شاد .

  • admin گفت:

   دوست محترم و برادر گرامی آقای عبدالله هروی ، جهانی سپاس از حسن نظر تان. روز پدر بشما و هموطنان گرامی مبارک . روح رفته گان ما و شما شاد . موفق باشید. مهدی بشیر

 5. فریده کریمی گفت:

  برادر محترم و ادمین گرامی سایت وزین ۲۴ ساعت آقای محمد مهدی بشیر!
  روز جهانی پدر بشما و همه پدران عزیز مبارک. امیدوارم که همیشه سایه شما و دیگر پدران بالای سر خانواده شان باشد. مقاله تان خیلی زیباست . روح پدران عزیزیکه در قید حیات نیستند شاد.

  • admin گفت:

   خواهر نهایت عزیز و گرامی تشکر از شما . روز پدر بشما و هم مبارک . امیدوارم که سایه پدر تان همیشه بالای سر تان باشد. زنده و سلامت باشید.
   مهدی بشیر

 6. غلام فاروق عزیزی گفت:

  بشما هم مبارک

  • admin گفت:

   جناب آقای غلام فاروق عزیزی ، ممنون تان . روز پدر بشما و همۀ پدران گرامی مبارک. مهدی بشیر

 7. عبدالکریم عزیزی گفت:

  دوست بزرگوار آقای بشیر ، روز جهانی پدر بشما و همه پدران گرامی مبارک.تشکر از نوشته جالب تان. روح همه پدران عزیزیکه در این روز در قید حیات نیستند شاد.

  • admin گفت:

   درود به دوست گرامی آقای عزیزی ، روز جهانی پدر بشما و تمام پدران عزیز مبارک. خداوند پدرانیکه در این روز در کنار خانواده هایشان نیستند روحشان را شاد گرداند. مهدی بشیر

 8. برادرنهایت عزیز وگرامی آقای محمدمهدی بشیر!
  روز جهانی پدر را خدمت شما وهمه پدران جهان اخصاً پدران کشور عزیزمان تبریک وتهنیت عرض میدارم.پدر ومادر هردو ازنعمت های بی نظیر الهی میباشند و بر ما و همه مردم روی زمین است که قدرشانرا دانسته وباعث اذیت وآزار شان حتی بقدر اُف گفتن نشویم. لعنت خداوند با جمیع پیامبران وملائک برآن ظالمان و وحشیانی باد که دروطن عزیز ما با جنگ وجدل های ظالمانه هزاران هزار فامیل را ازداشتن این نعمت الهی یعنی پدر ،محروم نموده اند.
  درروی زمین اگر پدر نمی بود
  ازاین همه خلق اثر نمی بود
  جای پدران رفته دربهشت باد
  ای کاش بجهان جدل نمی بود
  موفق وسلامت باشید .داکتر حیدری

  • admin گفت:

   درود به برادر بزرگوار ومحترم آقای پوهنوال داکتر اسدالله حیدری ، جهانی سپاس از کامنت عالی تان. روز جهانی پدر بشما و تمام هموطنان عزیز مبارک. تشکر از کامنت زیبا تان. موفق و سلامت باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما