۲۴ ساعت

04 ژوئن
۱۱دیدگاه

عید سعید فطر به همۀ شما مبارک

تاریخ نشر سه شنبه  ۱۴  جوزا ۱۳۹۸ – ۴ جون  ۲۰۱۹ هالند

عید سعید فطر به همۀ شما مبارک

نوشته : محمد مهدی بشیر

دوستان محترم ، هموطنان گرامی ، خواننده گان و همکاران عزیزسایت ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن !

امیدوارم که طاعات و عبادات شما عزیزان قبول در گاه حق قرار گرفته باشد ، حلول ماه شعبان و فرارسیدن عید سعید فطر را به همۀ تان از صمیم قلب تبریک میگویم .

امروز سه شنبه ۱۳ جوزا سال ۱۳۹۸ خورشیدی برابر است به  اول شوال سال۱۴۴۰ هجری قمری و مصادف است به روز اول عید سعید فطر یعنی روز بازگشت به فطرت پاک انسانی و الهی واین روز را به شما دوستان و از طریق شما به فامیل های محترم تان تبریک گفته و از خداوند منان یک عید پر از خوشی صفا و صمیمیت را در کنار فامیل ها و دوستانتان آرزو دارم. بازگشت به فطرت پاک الهی، همان روز ی که مسلمانان  در سراسر جهان از هر قوم و طایفه‌ ای که اند به استقبالش می‌ روند تا مزد وشیرنی خود را دریافت نمایند .

طوریکه میدانید  عید فطر یکی از دو عید بزرگ اسلامی است که در روز اول ماه شوال برگزار میشود. مسلمانان پس از یک ماه روزه و عبادت به درگاه پروردگار مهربان ، چشم به راه این روز بزرگ میباشند و این‌ روز را تجلیل میکنند. عید فطر بدرقه‌ ای است بر ماه مبارک رمضان.

حضرت علی علیه السلام در خطبه روز عید فطر فرموده اند : « روز عید روزی است که نیکوکاران پاداش می گیرند و گناه کاران زیان می بینند »

 در صبح روز اول عید فطر در همه کشور های اسلامی بخصوص کشور عزیز ما افغانستان مردم صبح غسل کرده و لباس نو وپاک  پوشیده و در مساجد رفته و همه با هم   نماز عید فطر را برگزار مینمایند .

با تاسف باید گفت که امسال ارگنشینان خاین کشور ما به اصطلاح لویه  جرگه یا جرگه مشورتی صلح را دایر نمودند و اضافه از سه هزار نفر را به بهانه لویه جرگه  برای تبلیغات انتخابابی خود جمع کرده بودند و در آن فیصله نمودند که ۱۷۵ تن از طالبان خطرناک را که دست شان بخون هزاران هموطن ما آلوده است ودر زندانها میباشند  آزاد نمایند و آتش بس یکطرفه هم اعلام نمودند که طالبان وحشی ویا برادران کرزی خاین ، غنی فاسد ، گلبیدین راکت انداز حاضر به آتش بس نشدند و در ماه مبارک رمضان وحتی دیروز هم در اکثر ولایات کشور بخصوص شهر زیبا کابل دست به چندین  حملات انتحاری زدند و صد ها تن از هموطنان مسلمان ما را که روزه داشتند شهید ویا مجروح نمودند .

همچنان دوشب قبل ملا هبت‌ الله آخوندزاده وحشی  رهبر گروه طالبان جانی در پیامی به مناسبت عید فطرگفته است که این گروه تا دست یافتن به اهدافش به جنگ ادامه خواهد داد و ما آتش بس نمیکنیم و دست از جنگ و خونریزی بر نمیداریم . میخواهم بدانم که اهداف این جانی ها چیست ؟

من نمیدانم که چرا ارگنشینان و دولت وحشت ملی و امریکا عاشق طالب ها شده اند و جانی های آنها را آزاد میکنند که به تعداد کشتار هموطنان ما و حملات انتحاری افزوده شود. بهتراست که هرطالبی  که در مقابل مردم ما سربالا میکند با مشت برفرق سرش بزنند که از زمین بر نخیزد.

از طرف دیگرکشور روسیه  تعداد زیادی از طالبان جانی را با  گروه های مسلح و یا تفنگسالار ها و کاندید های انتخابات ریاست جمهوری را  به بهانه صلح و تجلیل صدمین سال دوستی روسیه – افغانستان دعوت نمود و این گروه های مسلح یا مجاهد نما ها به پای بوسی و عذر خواهی طالبان  به رهبری کرزی خاین برادر بزرگ این وحشی ها در مسکو جمع شدند و چی گفتند وشنیدند خدا وند میداند  وهمین ها بودند که مسکو را مجبور به عقب نشینی کردند و اکنون مسکو میخواهد قصد خود را توسط طالبان جانی هم  ازامریکا و هم  ازدشمنانش به اصطلاح مجاهد نما ها اند بگیرد.

اگر خدای نا خواسته طالبان وحشی را روزی مسکو به قدرت برساند ؛  آنها اول سر ارگنشینان ، دولت و حشت ملی ، کاندید های اتتخابات ریاست جمهوری و مجاهد نما ها را خواهند خورد و مسکو آنوفت  به هدفش میرسد.

بدبختانه تعدادی زیادی از مردم مظلوم ما امسال با شکم گرسنه یا نان خشک و آب روزه گرفتند و اکنون  در خانه های شان از عید خبری نیست و ملیارد ها دالر وارد کشور شده است و اکثر مردم از صبح تا شام پشت کار میگردند و شب با دست خالی بخانه بر میگردند و از کار خبری نیست و دالر ها عوض ساختن چند فابریکه به حساب های شخصی این فاسد های چپاولگر به خارج از کشور انتقال یافته است .

در اخیر عید سعید فطر را به آنعده از هموطنان عزیز و مسلمان افغانستان و جهان ،  که خوشبختانه زنده وسلامت اند تبریک عرض نموده و برایشان خوشی ها آرزومینمایم ، امیدوارم که همیشه در فضای صلح وامنیت زندگی شرافتمندانۀ داشته باشند و روح کسانیکه در این روزها شهید شدند و در کنار خانواده هایشان نیستند شاد و یاد شان گرامی باد.

همچنان از آنعده عزیزان ،  فرهنگیان گرامی ،  همکاران و محترمیکه از داخل و خارج  با ارسال کارتهای زیبا ، ایمیل ها از طریق فیسبوک ها  و تیلفونی ، عید سعید فطر را قبلا تبریک گفته اند ، صمیمانه  تشکر نموده،از خداوند متعال آرزو میکنم که  با خانواده های محترمشان  در داخل و خارج کشور  روز های عید را با خوشی و آرامی سپری نمایند.

آمین یا رب العالمین

محمد مهدی بشیر

اول شوال ۱۴۴۰ هجری قمری – ۱۳ جوزا ۱۳۹۸ خورشیدی

 

۱۱ پاسخ به “عید سعید فطر به همۀ شما مبارک”

 1. admin گفت:

  تکرار :
  عید سعید فطر را به آنعده از هموطنان عزیز و مسلمان افغانستان و جهان ، که خوشبختانه زنده وسلامت اند تبریک عرض نموده و برایشان خوشی ها آرزومینمایم ، امیدوارم که همیشه در فضای صلح وامنیت زندگی شرافتمندانۀ داشته باشند و روح کسانیکه در این روزشهید شدند و در کنار خانواده هایشان نیستند شاد و یاد شان گرامی باد. مهدی بشیر

 2. عزیزه عنایت گفت:

  احترامات خدمت شما برادر گارنقدر جناب محمد مهدی بشیر تقدیم است .
  عید سعید فطر را برای تان تبریک میگویم انشاالله که عید خوش پیشرو داشته باشید .

  • admin گفت:

   ممنون خواهر گرامی محترمه خانم عنایت عزیز . عید سعید فطر بشما و خانواده محترم هم صمیمانهمبارک. سلامت باشید. مهدی بشیر

 3. فریده کریمی گفت:

  برادر عزیز و ادمین محترم سایت وزین ۲۴ ساعت آقای محمد مهدی بشیر !
  به آرزوی قبولی طاعات و عبادات تان. عید سعید فطر را به شما ، خانواده گرامی تان و هموطنان عزیزم تقدیم میکنم. تشکر از نوشته عالی و واقعی تان. روح شهدای عزیزی که در ماه مبارک رمضان توسط طالبان جنایتکار به شهادت رسدندشاد و جنتها نصیب شان به بازمانده گان آنها صبر جمیل آرزوی میکنم. عید خوشی را سپری کنید

  • admin گفت:

   درود به خواهر عزیزم محترمه خانم فریده کریمی ، جهانی سپاس از حسن نظر تان . عید سعید فطر بشما و خانواده گرامی مبارک. مهدی بشیر

 4. عبدالهادی رهنما گفت:

  همچنین برادر فرهیخته و گرامی به شما و خانواده محترم شما مبارک .

  • admin گفت:

   تشکر از برادر گرامی آقای رهنما عزیز ، عید سعید فطر را به خوشی سپری کنید. مهدی بشیر

 5. عبدالله هروی گفت:

  برادر عزیز و فرهنگی گرامی آقای محمد مهدی جان بشیر ، عید سعید فطر بشما ، خانواده محترم و تمام هموطنان وهمکاران گرامی تان مبارک. تشکر از مقاله عالی تان.

  • admin گفت:

   برادر محترم جناب آقای عبدالله هروی !
   به آرزوی سلامتی همیشه گی تان. عید سعید فطر بشما و خانواده محترم هم مبارک. مهدی بشیر

 6. محمد ابراهیم میرزاد گفت:

  برادر بزرگوارمهدى جان بشیر،عید سعید فطربه شما مبارکباد !
  ازبارگاه ایزد متعال برایت سلامتى ومو’فقیت آرزومیکنم . ومن الله التوفیق

  • admin گفت:

   برادر عزیز آقای میرزاد گرامی !
   درود بشما ، عید سعید فطر را با خانواده محترم به خوشی سپری کنید.
   مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما