۲۴ ساعت

30 سپتامبر
۲دیدگاه

در مافیها دقیق شویم و به مافیا رای ندهیم.

تاریخ نشر یکشنبه  هشتم  میزان  ۱۳۹۷ –  ۳۰ سپتامبر  ۲۰۱۸–  هالند

در مافیها دقیق شویم و به مافیا رای ندهیم.

نوشتۀ : محترم عنایت الله باور بامیک

به پول و پلو و پرادو رای ندهیم و برای دارنده‌گان آن تبلیغ (کمپاین) نکنیم؛ به پسران تیکه‌ داران قومی به نام رهبر و قومندان و صاحبان سود و سرمایهٔ به دست‌ آمده از چپاول دارایی های مردم رای ندهیم و کورکورانه حمایت شان نکنیم؛ آزموده‌ها را آزمودن خطاست.

به خوش‌ تیپان بی‌ معنا و بی‌ تعهد رای ندهیم. لطفا صدای وجدان خود را بشنویم و به قوم و قواره و مذهب و منطقه و زبان رای ندهیم و‌ کمپاین نکنیم.

خواهش می‌کنم به سرزمین مان، به درد مان، به همانندان سطح زنده‌گی مان، به فرهنگ مان، به قانونیت و تعهد، به ارزش‌های واقعی، به طرح و برنامه، به گلوی اعتراض و راستگو و به کسانی که به تمام این ویژه‌گی‌ها پابندند و ارزش می‌گذارند، رای بدهیم.
       چیزی کم از چهل سال است که دنباله‌ رو قدرتمندان و‌ مافیای، مذهبی، قومی، زبانی و‌ منطقوی بودیم و جیب‌های شان را با رای و‌ حمایت مان پرکردیم و حالا چهل سال دیگر برده‌گی، ستمدیده‌گی، ناداری، بی‌کاری و بدبختی خود، خانواده و فرزندان مان را با انتخاب فرزندان آنان تمدید نکنیم.

شعور خود را به‌ کار بیندازیم و به شعار و شرارت رای ندهیم. ما انسانیم، گوسپند نیستیم و باید تصمیم خود را آگاهانه بگیریم. به کسانی رای بدهیم که به وحدت ملی، هم‌ گرایی، توسعه، حاکمیت قانون، حقوق زن، عدالت و آزادی باوردارند و بدون‌ هیچ ملاحظه‌ یی به افغانستان و انسان می‌اندیشند و همدرد و‌ همسنگر رویاهای ما هستند.

به آنانی رای بدهیم و‌ کمپاین کنیم که درمان‌ گر دردهای پیدا‌ و ناپیدای ما، جامعه و‌ کشورند و داروی دردهای همه‌ گانی را دارند و‌ میشناسند.
     از لاک قوم، زبان، مذهب و‌ منطقه بیرون‌ شویم و به سوی روشنایی برویم و خوبان را کشف کنیم و برگزینیم. ننگ است که یک تحصیل‌ کرده و آدم باشعور رای خود را به خاطر ملاحظات قومی، مذهبی، زبانی و‌ مطقه‌ یی به تیکه‌ دار و پیسه‌ داری بدهد و برایش کمپاین کند که حتا سخن گفتن و نوشتن معمولی را نمی‌داند و مدرک تحصیلی و دانشگاهی خود را خریده و یک روز پای درس استاد در صنف ننشسته.

حیف است و شرم است که یک دانش‌آموختهٔ واقعی بر بنیاد ملاحظات یادشده در بالا مدیحه‌ سرا و‌ چرخه‌ گیر یک انسان مبتذل، مافیا، خون‌ خوار و‌ چپاولگر باشد.

ما در‌کارزار انتخاباتی اشخاص خوب و به درد بخور از هر قوم و زبان گرچه کم‌ داریم اما بیایید این کم‌های محکم را دریابیم و‌ کمک شان کنیم تا به مجلس راه بیابند و مجلس نماینده‌گان را از گروِه مافیا و معامله‌ گران‌ برهانند. همین حداقلی‌های خوب در ۳۴ استان کشور اگر کشف و‌ کمک شوند برای ۲۴۹ تن اعضای مجلس بسنده‌اند.
     بیایید هوشمندانه و‌ مسؤولانه رای بدهیم؛ غفلت مان را تکرار نکنیم، سود‌ و‌ مصلحت قومی، مذهبی، زبانی و سمتی را کنار بگذاریم و به دکانداران سیاسی، چپاولگران دارایی‌ های مردم و آنانی که از کوخ‌ به کاخ رسیده‌اند و از ریش به نکتایی و لندکروزر رای ندهیم و رمه و‌ همهمهٔ بی‌ گوش و چشم آنان نشویم.

     بیایید برای خدا به قرآن‌ فروشان و مذهب‌ فروشان و تنوکراتان اژدها صفت و طاعونی رای ندهیم؛ به درایت و درد رای بدهیم و به شهامت و شگرد. به چهره‌های غیر وابسته و‌ با اندیشه‌های ملی، معترض، نترس و کاردان رای بدهیم.

{ دراین قسمت دوست محترم نویسنده مطلب آقای باور بامیک نام تعدادی از کاندید ها را نوشته بودند که به ایشان رای بدهیم و پالیسی بنده چنین است که تبلیغ کردن به بنام اشخاص ،کار سایت ۲۴ ساعت نیست و شاید در بین این اشخاص هم کسانی باشند که با خون ، آبروی و حیثیت  مردم بازی کرده باشند و قضاوت را به هموطنان عزیز خود میگذارم و آنها اکنون خوب را از بد و سفید را از سیاه تشخیص میدهند و میتوانند کاندید مورد نظر خود را پیدا کنند . من نان این اشخاص را حذف کردم . }

      ما می‌ توانیم با فکر سالم و تحقیق بجا و شناختی که از انسان های خوب وغیر متعصب ، تفرقه انداز ، دزد ، چپاولگر ، آدمکش ، تفنگسالار ، راکت انداز ، خدمتگار مردم داریم  به سراغ و‌ جست‌ و‌جوی  نامزد‌ وکیلان خوب شهر کابل و ولایت‌های کشور  برویم و افراد شایسته و خوب را انتخاب و‌ پشتیبانی کنیم.  
   با ید گفت که  بهترینانی بدون شک در کابل و ولایات کشور استند، که نام‌ آشنا و رسانه‌ یی ندارند، اما میتوانیم در ولایات خود آن چهره‌های خوب را برای برگزینش ما در انتخابات مجلس نماینده‌گان پیدا کنیم و برای شان رای بدهیم. این یک فرصت خوب برای آوردن دیگرگونی در سرنوشت سیاسی ماست و از این فرصت باید استفادهٔ خوب کنیم و اهل تقوا، تعهد و توانایی را به پارلمان نو بفرستیم نه آزموده‌شده‌گان و نوباوه‌ گان آن ناخلفان را.

هم‌چنین آنانی را برنگزینیم که هموراه در کارهای شخصی، زدوبندهای مافیایی و سیاحت مشغول‌ بوده‌اند و روزی به مجلس حضور یافته‌ اند که رفع خسته‌ گی و خواب کنند یا معاملهٔ تازه‌ یی در کار باشد.

 بدون تردید تعدادی هم از نشانهٔ بعضی ازاحزاب اند، که شاید کارنامهٔ خوب پارلمانی داشته‌  باشند، معترض برنابه‌ سامانی‌ها بوده‌اند و موضع‌ گیری خوب و استوار در مسایل ملی داشته‌اند ، میتوانید به آنها رای دهید.

موفق باشید

باور بامیک

 

۲ پاسخ به “در مافیها دقیق شویم و به مافیا رای ندهیم.”

  1. admin گفت:

    تشکر از دوست محترم جناب باور بامیک ، واقعآ هموطنان عزیز ما باید از گذشته پند گرفته باشند و به اشخاص خاین ، دزد ، آدمکش ، چپاولگر ، تفرقه انداز ، متعصب ، تفنگسالار ، راکت انداز و جنایتکار رای ندهند .
    موفق باشید.
    مهدی بشیر

  2. باور بامیک گفت:

    سپاس بی‌کران، قربان تان جناب بشیر، زحمت کشیدید. همچنین خرسندم که نام‌ها را شما حذف کردید. من هم با این کار موافقم اما فراموشم شد به شما تذکر بدهم یا خودم‌بدون زحمت شما این کار را کنم.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما