۲۴ ساعت

19 سپتامبر
۱۵دیدگاه

تاسوعا و عاشورا ی حسینی تسلیت باد

تاریخ نشر چهار شنبه  ۲۸ سنبله  ۱۳۹۷ –  ۱۹ سپتامبر  ۲۰۱۸–  هالند

بمناسبت سالروز تاسوعا و عاشورا ی حسینی

سایت ۲۴ ساعت

فردا پنجشنبه دهم محرم یا روز عاشورا تعطیل است

********

سالروز شهادت حضرت امام حسین ( ع )

و روز عاشورا را به تمام مردم  مسلمان افغانستان و جهان

تسلیت عرض میکنم

******

تقدیم کننده : محمد مهدی بشیر

********

دوستان محترم و خواننده گان عزیز ، ضمن عرض سلام وادب !

 طوریکه میدانید امروز چهارشنبه روز تاسوعا و فردا پنجشنبه روز عاشورا است. به این مناسبت چند سطری تقدیم شما عزیزان  مینمایم :

در کشور عزیز ما افغانستان به حمایت یک تعداد از یزید پرستان ارگ نشین و دولت وحشت ملی و گروه های جانی قدرت طلب و راکت انداز هر روز تاسوعا و عاشورا است . و توسط  برادران یزید در حملات انتحاری و دستوری  دهها هموطن ما را  مجروح و یا به شهادت میرسانند  ، روح تمام این شهدای عزیز ما شاد و خلد برین جایشان .

باید به عرض برسانم که به احترام شهدای افغانستان و عاشورای حسینی فردا پنجشنبه بیست و نهم سنبله وروز عاشورا سایت ۲۴ ساعت نشرات ندارد و تعطیل است.

لعنت ونفرین به قاتلین این هموطنان مظلوم ما ، خداوند همۀ این یزید پرستان  را به جزای اعمال ننگین  شان برساند و روانه دوزخ نماید . و به آرزوی صلح و امنیت و نابودی یزید پرستان در کشور عزیز ما .

آمین یا رب العالمیمن.

عزیزانم :

چرا تاسوعا و عاشورا میگویند و چی معنی دارد ؟

تاسوعا ازریشۀ تسع به معنای نه و نهم وعاشورا از ریشۀ عشر به معنای ده و دهم است .

این واژه فقط بر نهمین و دهمین روز محرم الحرام اطلاق شده است.

کاروان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در روز دوم محرم به سرزمین مقدس کربلا فرود آمد و تا روز عاشورا در آن سرزمین بودند .

به لحاظ آن که حوادث مهم کربلا در روز نهم و دهم ماه محرم الحرام اتفاق افتاد، این دو روز را برجسته تر نموده و به نام تاسوعا و عاشورا یعنی روز نهم و دهم محرم الحرام در فرهنگ مسلمانان از جایگاه خاصی بهره مند شده است.

ابن اثیر در کتاب « نهایه » میگوید: « عاشورا یک اسم اسلامی است » .(۱)

همین مطلب را طریحی در « مجمع البحرین » گفته است. (۲)

البته پیش از واقعه کربلا ، هم پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی ( ص ) و هم حضرت علی( ع ) شهادت امام حسین ( ع ) را در کربلا پیشگویی کرده بودند. امام حسین( ع ) نیز شهادت خود را پیشگویی کرده بود و به برخی از پیامبران پیشین نیز شهادت آن حضرت وحی شده بود. (۳).

پس از آن که حضرت امام حسین در کربلا به شهادت رسید، روز عاشورا میان مردم به روز حزن و اندوه شناخته شد و مسلمانان آن روز را روز عزا و عزاداری قرار دادند . از این رو به نام عاشورای حسینی تا کنون شهرت یافته است.

روز نهم محرّم ، تاسوعای سال ۶۱ هجری امام حسین و یارانش در محاصرۀ نیروهای دشمن بودند. در این روز دشمن ، آب را به روی اهل بیت امام حسین( ع ) و یاران او قطع نودند .

این روز به دلیل این که بر اهل بیت سخت گذشت و شاید یکی از روزهای بسیار سخت و مصیبت‌ بار برای خاندان پیامبر بود،به عنوان تاسوعای حسینی، مورد توجه مسلمانان  قرار گرفت.

دوستان محترم این بود معلومات مختصر در باره تاسو عا و عاشورا حسینی و اکنون چند سطری در باره  حضرت امام حسین ( ع ) بشنوید که او کی بود  :

باز هم یاد آوری میکنم که :

امروز چهار شنبه بیست وهشتم سنبله  ۱۳۹۷ خورشیدی برابراست  به ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی و مصادف است  به روز تاسوعا و یا نهم محرم الحرام سال ۱۴۴۰ قمری و فردا پنجشنبه بیست و نهم سنبله مصادف است به دهم ماه محرم الحرام یا روز عاشورا و شهادت حضرت امام حسین (ع ) فرزند حضرت علی ( ع ) و دختر حضرت فاطمه  علیهاالسلام و نواسه حضرت محمد مصطفی  ( ص ) پیامبر بزرگ اسلام و روز پیروزی خون بر شمشیر است.

امام حسین علیه السلام در عصر روز پنجشنبه سوم شعبان سال چهارم هجرت در شهر مدینه چشم به جهان گشود و پس از سال ها پرورش در کلاس نبوّت و امامت در سال ۵۶۱  انقلاب عظیم عاشورا را بنیان گذاشت.

اسماء بنت عمیس می گوید: « پس از به دنیا آمدن دومین فرزند فاطمه علیهاالسلام ، روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم به خانه حضرت علی علیه السلام آمدند و به من فرمودند:
پسرم را نزد من بیاورید. آن گاه من کودک را به نزد  پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم بردم. آن حضرت در گوش راستش اذان و در گوش چپش اقامه گفتند و بعد نوزاد را در آغوش گرفتند و به نوازش کردن پرداختند.

ناگهان اشک از چشمان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم جاری شد. وقتی علت گریه  را سؤال کردم، رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند:

« به یاد مصایبی که بعد از من بر این نوزاد وارد خواهد شد، افتادم. او را گروهی ستمگر به نام دفاع از اسلام به شهادت می رسانند. »

به این مناسبت مراتب تسلیت خود و سایت ۲۴ ساعت را به تمام هموطنان مسلمان افغانستان و جهان و شما عزیزان  خواننده تقدیم مینمایم و امیدوارم که برکت این تا سوعا و  عاشورا ی حسینی در کشور عزیز ما افغانستان از شمال تا جنوب و شرق تا غرب و سراسر  جهان یک صلح دایمی و بدون جنگ و خونریزی برقرار گردد و یزید پرستان و آدمکشان در هر کجا که هستند نیست و نابود شوند .

آمین یا رب العالمین

محمد مهدی بشیر

********************

ماخذ :

۱- ابن اثیر ، النهایه فی غریب الحدیث ، ج۳ ، ص۲۴۰

۲- طریحی، مجمع البحرین ، ماده عشر ، ج۳ ، ص۱۸۶

۳- بحارالانوار، ج ۴۴، ص ۲۲۳ و ص ۲۵۰.

 

۱۵ پاسخ به “تاسوعا و عاشورا ی حسینی تسلیت باد”

 1. admin گفت:

  تکرار :
  در کشور عزیز ما افغانستان به حمایت یک تعداد از یزید پرستان ارگ نشین و دولت وحشت ملی و گروه های جانی قدرت طلب و راکت انداز هر روز تاسوعا و عاشورا است . و توسط برادران یزید در حملات انتحاری و دستوری دهها هموطن ما را مجروح و یا به شهادت میرسانند ، روح تمام این شهدای عزیز ما شاد و خلد برین جایشان .
  لعنت ونفرین به قاتلین این هموطنان مظلوم ما ، خداوند همۀ این یزید پرستان را به جزای اعمال ننگین شان برساند و روانه دوزخ نماید . و به آرزوی صلح و امنیت و نابودی یزید پرستان در کشور عزیز ما .
  آمین یا رب العالمیمن.
  محمد مهدی بشیر

 2. عبدالله هروی گفت:

  برادر محترم جناب آقای محمد مهدی بشیر ، ضمن عرض تسلیت بمناسبت تاسو عا و عاشورا و شهادت حضرت امام حسین ( ع ) نواسه پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد ( ص ) توسط یزید و افراد وحشی اش بشما و هموطنان عزیز ، تقدیم میکنم. وتشکر از نوشته و معلومات عالی تان. خداوند بزید پرستان کشور مارا هم به جزای اعمال شان برساند.

  • admin گفت:

   دوست محترم آقای عبدالله هروی ،روز تاسو عا وعاشورا ی حسینی را بشما و همۀ هموطنان عزیز و مسلمان افغان تسلیت عرض میکنم . زنده باشید.
   مهدی بشیر

 3. نذیر ظفر گفت:

  عاشورای حسینی را بشما برادر بزرگوار و کافه مو منین جهان تسلیت عرض نموده از پروردگار یکتا بحق الحسین محو و نابودی طالبان و داعشیان اشرار و حامیان شانرا تمنا می کنیم

  • admin گفت:

   برادر محترم جناب آقای نذیر ظفر ، جهانی سپاس از شما ، آمین یا رب العالمین . منهم شهادت مظلومانه حضرت امام حسین ( ع ) را بشما و تمام مسلمانان جهان تسلیت عرض میکنم. و نابودی یزید پرستان کشور ما را از درگاه خداوند بزرگ خواهانم. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 4. عزیزالله توانا گفت:

  روح جانبازان راه حق و حقیت شاد و یادشان جاودانه باد !

 5. عاشور ناطقی گفت:

  برای همه تسلیت عرض مینمایم

 6. فریده کریمی گفت:

  برادر محترم آقای محمد مهدی بشیر ، شهادت حضرت امام حسین ( ع ) و نواسه حضرت محمد ( ص ) را بشما و تمام مسلمانان جهان تسلیت عرض میکنم و تشکر از معلومات عالی تان.

  • admin گفت:

   خواهر گرامی محترمه خانم فریده کریمی ، ممنون حسن نظر تان. منهم شهادت حضرت امام حسین ( ع ) را بشما ، خانواده محترم و هموطنان عزیز تسلیت عرض میکنم . مهدی بشیر

 7. قیوم بشیر «هروی» گفت:

  با سپاس از شما مهدی جان گرامی من هم فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش را را به شما ، خانوادهء محترم تان ، هموطنان عزیزم و تمامی مسلمانان جهان تسلیت عرض نموده و آرزومندم ایام عزا داری سالار شهیدان در کشور ما بدور از هر نوع حادثه سپری شود.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر هروی

  • admin گفت:

   آمین یا رب العالمین ، ممنون برادر گرامی ام قیوم جان. ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه حضرت امام حسین ( ع ) بشما ، خانواده محترم و هموطنان گرامی تسلیت عرض میکنم. به آرزوی نابودی یزید پرستان. مهدی بشیر

 8. برادرگرامی آقای محمد مهدی بشیر!
  شهادت حضرت امام حسین (ع) سیدالشهدا را بایاران وفادارش حتی طفل شش ماهه اش خدمت شما وکافّه مسلمان جهان عموماً واخصاً خدمت تمامی هموطنان عزیزیم وپیشتر ازهمه به پیشگاه ولی عصر (عج) تسلیت عرض میدارم.
  یزید ملعون میخواست با به شهادت رساندن حضرت امام حسین (ع)،فرزندان وبرادرانش نام اسلام واولاد وذریهء پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) ازصفحهء روزگار نیست ونابود نماید ، مگرخواست خداوند چیزی دیگری بود و امروز باگذشت یکهزار وچهارصد سال نام امام حسین(ع) درتمام ممالک این کرهء خاکی با احترام زیاد یادشده و نسبت شهادت مظلومانه اش عزاداری های برپا می گردد. یزید ویزیدیان به جهنم رفتند ولعنت خداوند وجمیع پیامبران و نیکان خدا را نصیب شدند.انشأالله که یزیدان ارگ نشین وطن عزیز ما بزودی درجهنم با آنها ملحق گردیده ومردم ستمدیدهء کشور ما ازشر آنها نجات می یابند.
  موفق باشید داکتر حیدری

  • admin گفت:

   برادر بزرگوار و گرامی جناب پوهنوال داکتر اسد الله حیدری ، ضمن عرض تسلیت بمناسبت شهادت حضرت امام حسین ( ع ) و یاران با وفاشان ، بشما ، خانواده محترم و هموطنان عزیز . همچنان به آرزوی نابودی یزید پرستان ارگنشین و حامیان وحشی شان .خدا مهربان است که این جانی ها هم به زودی روانه جهنم شوند و به جمع یزید و یزید پرستان بپیوندند . تشکر از کامنت عالی تان. زنده باشید .مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما