۲۴ ساعت

15 ژوئن
۳دیدگاه

عید سعید فطر به همۀ هموطنان عزیز ما مبارک

تاریخ  نشر جمعه ۲۵ جوزا  ۱۳۹۷ –  ۱۵ جون  ۲۰۱۸–  هالند

عید سعید فطر به همۀ هموطنان عزیز ما

مبارک و تسلیت باد

************

روح شهدای انفجارات ماه مبارک رمضان امسال

در شهر کابل و اکثر ولایات کشور شاد

***************

 اشرف غنی  به حمایت از فتوای عالمان دین با قبول پیشنهاد آنها  از

۲۷ رمضان تا روز پنجم عید فطر در جنگ علیه طالبان آتش‌ بس اعلام کرد

*****************

غنی ۲۶۰ زندانی حزب اسلامی حکمتیار را از زندان ها آزاد کرد

و به تعداد جنایتکاران و آدمکش های گلبیدین افزوده شد.

*****************

خداوند غنی فاسد ، کرزی خایین ، حکمتیار فلاکتبار راکت انداز ، اتمر لنگ وطنفروش و جاسوس، تفنگسالاران  و دزدان سرگردنه را به غضب خود گرفتار کند.

نوشتۀ : محمد مهدی بشیر

***********************

هموطنان گرامی و دوستان عزیز !

امروز جمعه ۲۵ جوزا ۱۳۹۷ خورشیدی برابر است به  اول شوال سال  ۱۴۳۹ هجری قمری و مصادف است به عید سعید فطر ، امیدوارم طاعات وعبادات تان قبول در گاه حق قرار گرفته باشد. و ماه رمضان المبارک را به سلامتی سپری کرده باشد .

با تاسف باید گفت که از چندین سال به این طرف در کشور عزیز ما از عید و برات خبری نیست و مردم بی دفاع و مظلوم ما فقط با نام از آن تجلیل بعمل آورند و می آورند.

در ماه مبارک رمضان امسال هزاران هموطن ما توسط حملات انتحاری طالبان وحشی ، داعشی ها ی جانی وگروه تروریستی  حقانی و طنفروش و پاکستان دالخور کشته ویا زخمی شده اند .

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد که به حمایت از فتوای عالمان دین این کشور و با قبول پیشنهاد آنها برای آتش بس، از ۲۷ رمضان تا روز پنجم عید فطر در جنگ علیه طالبان آتش‌ بس اعلام می‌کند.

اما بدبختانه طالبان وحشی شب بیست هفتم ماه مبارک رمضان در شهر کابل و اکثر ولایات افغانستان با حملات انتحاری صدها تن از هموطنان ما بشمول زنان ، مردان کودکان  وسربازان قهرمان ما را به شهادت رساندند و صد ها تن را هم مجروح نمودند . 

از روزیکه پای نحس حکمتیار فلاکتبار با افراد جانی وخونخوارش  بدستور غنی فاسد وطنفروش وقدرت طلب وارد کشور ما شد امنیت بکلی از بین رفت و هموطنان  ما هروز به بهانه های مختلف کشته و یا زخمی شندند.

همچنان غنی فاسد و ارگنشینان خاین آن ودولت وحشت ملی عین الله و غین الله وطنفروس ۲۶۰ زندانی حزب اسلامی حکمتیار را از زندان ها آزاد کردند و به تعداد جنایتکاران و آدمکش های گلبیدین افزوده شد.

هموطنان عزیز ، عید فطراز مهم ترین  عید های مسلمانان است که در کشورهای اسلامی، بخصوص در سر تا سر کشو ر عزیز ما افغانستان با تعطیلی رسمی سه روزه تجلیل بعمل می آمد و اکنون آنانیکه دست شان بخون مردم ، دزدی ، چپاول ، رشوت و غیره آلوده است با پوشیدن لباس های مود روز، پختن اقسام غذا ها و بدون اینکه روزه گرفته باشند و یا کدام یک از اعضای خانواده شان در حملات انتحاری از دست داده باشند  از این روز با مراسم خاص تجلیل بعمل می آورند .

بدبختانه تعدادی زیادی از مردم مظلوم ما امسال با شکم گرسنه یا نان خشک و آب روزه گرفتند و در خانه شان از عید خبری نیست .

روح تمام شهدای عزیزیکه توسط این وطنفروشها ونوکران اجنبی ها و دولت وحشت ملی عبدالله تفنگسالار و غنی وطنفروش و گلبیدین فلاکتبار و حامیان سعودی  وهابی و دالخورهای کثیفستان جنایتکار به شهادت رسیدند  شاد و خلد برین جایشان و به بازمانده گان شان صبر  جمیل آرزو مینمایم.

همچنان عید سعید فطر را به آنعده  هموطنان عزیز و مسلمان افغانستان و جهان که خوشبختانه زنده وسلامت اند تبریک عرض نموده و برایشان خوشی ها آرزومینمایم .

باید گفت که عید فطر روزی است که خداوند متعال به مؤمنان راستین خود  که در راه وصال محبوب خود زحمت یکماهه  روزه  یعنی  گرسنگی ، تشنه گی و کمک و خیرات به غریبان و بی سر پرستان را متعمل و انجام داده  اند پاداش ویژۀ عنایت می کند .

حضرت علی علیه السلام در خطبه روز عید فطر فرموده اند: « روز عید روزی است که نیکوکاران پاداش می گیرند و گناه کاران زیان می بینند »

عید فطر همیشه در پایان ماه مبارک رمضان و اول ماه شوال میباشد. درروز عید  روزه گرفتن  حرام است و مسلمانان نماز عید  را  در مساجد  برگزار میکنند . پرداخت زکات فطره روزه  در این روز برهر مسلمان  واجب است.

بنده  عید سعید فطر را به تمام هموطنان عزیزو مسلمان افغانستان و جهان ، همکاران قلمی و خانواده های محترمشان ، خواننده گان  گرامی سایت ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن صمیمانه تبریک عرض میکنم و روز های عید خوشی را مملو از سلامتی و در فضای صلح وامنیت برایشان آرزو مینمایم .

همچنان  فرهنگیان محترمیکه با ارسال کارتهای زیبا ، ایمیل ها از طریق فیسبوک ها  و تیلفونی ، عید سعید فطر را قبلا تبریک گفته اند ، صمیمانه  تشکر نموده،از خداوند متعال آرزو میکنم که  با خانواده های محترمشان  در داخل و خارج کشور  روز های عید را با خوشی و آرامی سپری نمایند.

در اخیر از خداوند بزرگ ( ج ) میخواهم که به برکت عید سعید فطر  در کشور عزیز ما دیگر از جنگ و خونریزی خبری نباشد و مردم ما از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب بدون هر نوع تفرقه و تعصبات مذهبی ، قومی ، زبانی ، منطقوی و نژادی باهم برادر وار زندگی نمایند . به امید چنین روزی.

آمین یا رب العالمین

محمد مهدی بشیر

اول شوال ۱۴۳۹ هجری قمری

 

۳ پاسخ به “عید سعید فطر به همۀ هموطنان عزیز ما مبارک”

 1. admin گفت:

  تکرار :
  بنده عید سعید فطر را به تمام هموطنان عزیزو مسلمان افغانستان و جهان ، همکاران قلمی و خانواده های محترمشان ، خواننده گان گرامی سایت ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن صمیمانه تبریک عرض میکنم و روز های عید خوشی را مملو از سلامتی و در فضای صلح وامنیت برایشان آرزو مینمایم . مهدی بشیر

 2. عبدالله هروی گفت:

  برادر گرامی وفرهنگی فعال کشور ما جناب آقای محمد مهدی بشیر !
  تشکر از اینکه حقایق را همیشه نشر و تقدیم دوستان و خوانندگان سایت ۲۴ ساعت مینمایید. نوشته زیبا تانرا خواندم و برایتان درود میفرستم.
  طاعات و عبادات شما قبول و مقبول در گاه الهی قرار گرفته باشد ، عید سعید فطر را بشما ، خانواده محترم ، هموطنان عزیز و همکاران گرامی تان تبریک عرض نموده ، موفقیت و روز های عید خوشی را برای تان آرزو میکنم.

  • admin گفت:

   تشکر برادر محترم آقای عبدالله هروی ، جهانی سپاس از حسن نظر و احساس تان. بازهم عید بشما مبارک. خوش .سلامت باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما