۲۴ ساعت

17 مارس
۲دیدگاه

افق ارمغان یک دیدار

تاریخ  نشر شنبه  ۲۶ حوت  ۱۳۹۶ –  ۱۷ مارچ  ۲۰۱۸–  هالند

افق ارمغان یک دیدار

نوشتۀ : محترم قیوم  بشیر « هروی »

در حاشیهء محفل قدردانی از بانوی تیاتر افغانستان محترمه حبیبه عسکر که چند ماه قبل در شهر ملبورن برگزار شده بود توفیقی نصیبم شد تا با دوست گرانمایه و قلم بدست توانا جناب محمد ضیاء ضیاء از نزدیک آشنا شوم.

محترم ضیاء که سرپرست وبعباره ای مدیر مسئول هفته نامه وزین افق در شهر سیدنی می باشند جهت شرکت در محفل فوق الذکر حضور یافته بودند.

با جناب ضیاء و نوشته های ایشان از سالها قبل آشنایی داشتم و یکی دوبار زمانی که مدیر مسئول مجله گلبرگ بودم تیلفونی با ایشان گپ و گفتی داشتم ،  اما از نزدیک هیچگاهی سعادت دیدار شان را نصیب نشده بودم .

محترم ضیاء نویسنده ای آزاده ایست که از بیان حقایق هیچگاهی دریغ ننموده و بخاطر دلخوشی های  این و آن هرگز قلم به مدح و ثنای اربابان زر و زود وتزویر بدست نگرفته و کاغذی را سیاه ننموده است.

وی در سخت ترین شرایط ممکن با تنهایی به نشر هفته نامه افق مبادرت ورزیده  و یک تنه با همه سختی ها مبارزه نموده و نگذاشته است تا  چراغ نورانی افق بخاموشی گراید، چنانچه امروز افق در سراسر آسترالیا قابل دسترسی می باشد. 

افق که هشتمین سال نشراتی اش را سپری می کند با درخشش درمطبوعات برون مرزی کشور باوجود تهدید های فراوان از جانب اربابان زر وزور با گام های متین به پیش می رود وهیچگاهی برای دلخوشی ایادی استعمار ، استحمار و استثمار این مثلث شوم ضد بشری ، شانه از زیر بار مسئولیت هایش خالی ننموده و با هرگونه تعرض و بد اندیشی مقابله می کند.گاری دارد ، هنرمند خوش صدایی نیز است که سالها قبل چندین آهنگ زیبا از وی در رادیو افغانستان وقت به ثبت رسیده بود .

این هنرمند با وقار و زیبا نگار مقیم  سیدنی که همواره با متانت در مقابل ایادی زورطلب و ضد فرهنگ با قلم رنگینش ایستادگی کرده از ناهنجاری های کنونی و اوضاع نابسامان زادگاهش به ستوه آمده و همواره  در نزدیک ساختن هموطنانش بدور از هرگونه تبعیضات  وتعصبات کورکورانه زبانی ، مذهبی ، منطقوی ، نژادی و سلیقوی در تلاش بوده و معتقد است که زبان جنگی ها وتفوق طلبی  یک طرف برطرف دیگر جزء بدبختی و فلاکت چیزی به ارمغان نخواهد آورد ، او آرزومند است تا قشر تحصیل کرده و بخصوص قلم بدستان ودر مجموع چیزفهمان هموطنش برای برون رفت از بطلاق بدبختی موجود در کشور با تنویر افکار عامه سعی بخرج دهند تا روزنه ای بیابند برای فردای بهتر و همزیستی مسالمت آمیز و احترام به حقوق شهروندی توسط فرد فرد ساکن در افغانستان ، زیرا عده ای با جاه طلبی برمرکب نافهمی و جهالت سوار بوده و تلاش میورزند با ایجاد فضای اختناق ،  رعب و وحشت آب به آسیاب دشمن ریخته و یک جنگ فرسایشی دیگری را دامن بزنند و مانع همبستگی مردم شریف این سرزمین گردند.

در پایان با آرزوی همدلی ، همآهگی وانسجام تمامی اقشار ملت بدور از هرگونه تعصب امیدوارم با پایان یافتن روز های پایانی سال ۱۳۹۶ خورشیدی جنگ و بدبختی در جهان و بخصوص کشور عزیز ما خاتمه پذیرد و با صفا و صمیمیت به استقبال سال نو و بهار سبز برویم.  بدین آرزو مؤفقیت های مزید دوست گرانمایه جناب استاد ضیا ضیا را تمنا داشته و امیدوارم با  بینش و نگرش عالمانه در راه نشر هفته نامه افق با گام های استوار به پیش بروند.

انشآالله

با عرض حرمت

قیوم  بشیر « هروی »

ملبورن – آسترالیا

هفدهم مارچ  ۲۰۱۸

 

۲ پاسخ به “افق ارمغان یک دیدار”

  1. admin گفت:

    دورد به برادر گرامی قیوم جان ، تشکر از نوشته زیبا و معرفی محترم استاد ضیا ضیا ، موفقیت هر دویتان را آرزو میکنم. مهدی بشیر

  2. قیوم بشیر «هروی» گفت:

    برادرگرامی ام مهدی جان عزیز با سپاس و امتنان فراوان از زحمات قابل قدر تان مؤفقیت و سرفرازی شما را تمنا دارم. در پناه حق باشید.
    با عرض حرمت
    قیوم بشیر «هروی»

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما