۲۴ ساعت

29 دسامبر
۱۷دیدگاه

کابل عزیز ، ۲۴ ساعت در غمت شریک است

تاریخ  نشر جمعه هشتم  جدی  ۱۳۹۶ –  ۲۹  دسامبر  ۲۰۱۷–  هالند

کابل عزیز ، سایت ۲۴ ساعت در غمت شریک است

نوشتۀ : محمد مهدی بشیر

دوستان محترم و هموطنان عزیز و گرامی  با عرض سلام وادب چند سطری را خدمت شما  تقدیم میکتم ، امیدوارم که نظریات مثبت و منفی خود آزادانه ارایه نمایید و بنده هم خوش خواهم شد.

دو روز قبل به اصطلاح علمای افغانستان به دولت غنی پیشنهاد کرده بودند  که برای آغاز مذاکره، با طالبان در کابل دفتری بدهد تا این گروه آدرس مشخصی به منظور صحبت و مشوره با سیاسیون و اقشار مختلف جامعه داشته باشد.

صدها تن به اصطلاح روحانی از سراسر افغانستان به دعوت کریم خلیلی ریس به اصطلاح شورای عالی صلح افغانستان  به کابل فرا خوانده شدند تا در نشست مشورتی صلح در کابل شرکت کنند.

همچنان آنها به حکومت افغانستان پیشنهاد کرده‌ اند که در برابر گروه طالبان از صبر و حوصله کار گیرد و فضای اعتماد را برای صلح ایجاد نمایند.

اما بدبختانه دیروز پنجشنبه ۲۸ دسامبر این جانی ها و و اضع تر به عرض برسانم برادران و دوستان کرزی خاین ، غنی فاسد ، اتمر لنگ ، عبدالله تفنگسالار و گلبیدین راکت انداز و تیزاب پاش به دستور ارگنشینان و حامیان شان  در چند حمله انتحاری  در یک مرکز فرهنگی در غرب کابل  ۵۰ تن از هموطنان ما را به شهادت رساندند و  بیش از ۹۰ تن را زخمی نمودند .

بیشتر کشته شده گان  ” کارشناسان  و نخبگان فرهنگی ”  بودند که به  دعوت  مرکز فرهنگی تبیان، اشتراک نموده بودند.

دوستان عزیز شما بگویید که طالب ها ، داعش ها ، گلبیدین راکت انداز و باقی تفرقه انداز  ها و متعصبین به درد این ملت مظلوم چی میخورند که این غنی فاسد و دولت وحشت ملی بی غیرت  عاشق این جانی های وحشی شده است.

متاسفانه دیروز آنقدر این حادثه المناک سرم تاثیر کرده بود که نتوانستم حتی چند سطری در باره این جنایت نابخشودنی بنویسم ولی موفق نشدم.

در اخیر مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های عزا دار تقدیم میکنم. روح شهدا ی حوادث دیروز شاد و خلد برین جایشان . به بازمانده گان شان صبر جمیل آرزو میکنم . خداوند مغفرت کند . برای مجروحین این حادثه شفای عاجل آرزو میکنم. لعنت و نفرین به قاتلین و جانی های طالب وداعش و ارگنشینان فاسد و دولت وحشت ملی. به آرزوی یک صلح واقعی و وامنیت کامل بدون هر نوع تفرقه و تعصب در کشور .

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

 

۱۷ پاسخ به “کابل عزیز ، ۲۴ ساعت در غمت شریک است”

 1. admin گفت:

  تکرار :
  در اخیر مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های عزا دار تقدیم میکنم. روح شهدا ی حوادث دیروز شاد و خلد برین جایشان . به بازمانده گان شان صبر جمیل آرزو میکنم . خداوند مغفرت کند . برای مجروحین این حادثه شفای عاجل آرزو میکنم. لعنت و نفرین به قاتلین و جانی های طالب وداعش و ارگنشینان فاسد و دولت وحشت ملی. به آرزوی یک صلح واقعی و امنیت کامل بدون هر نوع تفرقه و تعصب در کشور .
  با عرض حرمت
  محمد مهدی بشیر

 2. عبدالله هروی گفت:

  ضمن عرض تسلیت نسبت شهادت پنجاه تن ازهموطنان عزیز ما و مجروح شدن نود تن از مردم مظلوم و بیگناه ما توسطه برادران وحشی و خاین ارگنشین به خانواده های عزا دار . تشکر از نوشته عالی و همدردی تان. لعنت و نفرین به جانی های وحشی وطنفروش .

  • admin گفت:

   ممنون برادر عزیزم و گرامی آقای عبدالله هروی و تشکر از تسلیت و همدردی تان بابت شهدای دیروز شهر کابل . لعنت ونفرین به قاتلین و حامیان آنها. زنده باشید. مهدی بشیر

 3. عصمت رسا گفت:

  منهم مراتب همدردی و تسلیت ام را به فامیل ها، أقارب و دوستان شهدا ابراز میدارم!
  نفرین بر این ادم کشان قرن ٢١!

  • admin گفت:

   تشکر ازبرادر محترم و استاد عزیز جناب آقای عصمت رسا . لعنت به این آدمکش ها و ارگنشینان بی غیرت و وطنفروش ، روحشان شاد و جنتها نصیب شان . موفق باشید . مهدی بشیر

 4. فریده کریمی گفت:

  استاد محترم و ادمین سایت وزین ۲۴ ساعت ، ضمن عرض تسلیت بشما ، هموطنان عزیز و خانواده های داغداری که عزیزان شان دیروز توسط تعدادی از جنایتکار و وطنفروش در شهر کابل کشته و زخمی شدند. خداوند این وحشی ها و حامیان دولت وحشت ملی بشمول غنی فاسد را به غضب خود گرفتار کند . از خداوند میخواهم که این خاین ها مانند آن عزیزانیکه کشته و زخمی شدند هم نابود شوند. تشکر از شما برادر گرامی که با خانواده های عزا دار با نوشته عالی تان همدردی نموده اید. لعنت به هر چه جانی و وحشی که در کشور ما اند.

  • admin گفت:

   خواهر عزیز محترمه خانم فریده کریمی ، جهان سپاس از همدردی تان نسبت بشهادت رسیدن هموطنان عزیز ما در شهر کابل . روحشان شاد و یاد شان گرامی باد. شما سلامت باشید. مهدی بشیر

 5. انا لله وانا الیه راجعون
  برادرگرامی آقای محمد مهدی بشیر، بعداز تقدیم سلام مراتب تسلیت خود را خدمت تمام فامیل های عزا دار، خدمت شما وکافّه وطنپرستان تقدیم داشته واز خداوند مهربان جای شهدای مظلوم را دربهشت برین استدعا دارم. وشفای عاجل مجروحین را خواستارم.
  تاکرزی وغنی و یزیدان به کشور است
  کشتار بی گناهان وطن ،جشن اتمر است
  خداوند این خائنین وقاتلین را هر چه زودتر به کیفر اعمال شان برساند.
  بادرود فراوان، داکتر حیدری

  • admin گفت:

   جهانی سپاس از همدردی جناب محترم پوهنوال داکتر اسد الله حیدری بابت شهادت و زخمی شدن هموطنان بی گناه ما توسط نوکران ارگنشین و حامیان آنها و تشکر از اینکه زیبا وحقیقت را بیان نموده اید :
   تاکرزی وغنی و یزیدان به کشور است
   کشتار بی گناهان وطن ،جشن اتمر است
   لعنت به این قاتلین تفرقه انداز . خداوند ایشان را از روی زمین محوه کند . آمین یا رب العالمین. زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 6. درمحمد بهادری گفت:

  ﺩﺭﻭﺩﺑﺮﺷﻤﺎ
  ﺑﺎﺗﺎﻳﻴﺪ ﺳﺨﻨﺎﻥ ﺑﺮاﺩﺭ ﺑﺰﺭﮔﻮاﺭ ﻣﺤﻤﺪ ﻣﻬﺪﻱ ﺑﺸﻴﺮ
  ﺑﻪ ﻗﻮﻝ ﺑﺰﺭﮔﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﻛﻮﺯﻩ ﮔﺮ, ﻛﻮﺯﻩ ﺧﺮ, ﻛﻮﺯﻩ ﻓﺮﻭﺵ
  اﺯ ﭼﻨﻴﻦ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﻧﺒﺎﻳﺪ اﻧﺘﻆﺎﺭﻱ ﺻﻠﺢ و ﺑﺮاﺩﺭﻱ, ﻫﻤﺪﻳﮕﺮ ﭘﺰﻳﺮﻱ ﺩاﺷﺖ
  ﭘﺎﻳﻪ ﻫﺎﻱ اﻳﻦ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺑﺮ اﺳﺎﺱ ﺗﻌﺼﺐ ﺑﻨﺎ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ.
  اﺯﺑﺎﺭﮔﺎﻩ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭ ﺑﻬﺸﺖ ﺑﺮﻳﻦ ﺑﺮاﻱ ﺷﻬﺪا و ﺷﻔﺎ ﻛﺎﻣﻞ ﺑﺮاﻱ ﺯﺧﻤﻴﺎﻥ اﻳﻦ ﺭﻭﻳﺪاﺩ ﺧﻮاﻫﺎﻧﻢ

 7. admin گفت:

  آمین یا رب العالمین .
  تشکر از برادر عزیز و گرامی آقای در محمد بهادری ، فرموده شما بجاست. خداوند این متعصبین و تفرقه انداز های دولت عین الله و غین الله وطنفروش را سرنگون کند. روح شهدای عزیز ما شاد و خداواند مجروحین را شفای عاجل عنایت فرماید. زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 8. احمد خالد عزیز گفت:

  روح شهدا شاد بهشت برین جایشان باد

 9. admin گفت:

  تشکر برادر محترم آقای خالد عزیز ، آمین یا رب العالمین. موفق باشید .
  مهدی بشیر

 10. عزیزه عنایت گفت:

  احساس پاک تان ستودنیست برادر گرامی !
  دقیق است که هموطنان مان دراین اخیر سال میلادی باز هم به خاک و خون نشستند و عزیزان خویش را از دست دادند .
  خداوند بر حال ملت شریف افغانستان رحم کند تا ازاین حالت وطن و مردم رهایی یبند .

  • admin گفت:

   ممنون خواهر نهایت عزیز خانم عنایت گرامی ، تشکر از همدردی شما بابت به شهادت رسیدن و زخمی شدن اضافه از صد تن از هموطنان مظلوم ما توسط برادران جانی و وحشی ارگنشینان خاین و دولت فاسد و حشت ملی . لعنت و نفرین به جنایتکاران و حامیان آنها . به آرزوی صلح و امنیت و خوشبختی در سال ۲.۱۸ میلادی در افغانستان و جهان . موفق و سلامت باشید . مهدی بشیر

 11. قیوم بشیر «هروی» گفت:

  با سپاس از شما مهدی جان عزیز احترامآ بعرض میرسد:
  اگر واقعآ اینها علمای دینی افغانستان میباشند از خداوند میخواهم که اول ریشه چنین علمایی را که چشمان شانرا بسته اند و حقایق عینی جامعه را نادیده فتوا صادر میکنند و با فرمایشات نا بجای خود پا روی خون هزاران هموطن ما میگذارند از بیخ وبن برکند تا حد اقل با احساسات مردم عزیز ما زیر نام دین و مذهب بازی صورت نگیرد. با این امید روح شهدای عزیز ما را شاد و خشنود می طلبم و برای مجروحین حوادث اخیر کشور شفای عاجل و بهبودی کامل ارزو داشته برای خانواده های قربانیان صبر و شکیبایی تمنا دارم.

  • admin گفت:

   درود به برادر عزیزم قیوم جان و تشکر از همدردی و کامنت تان.باید واقعیت را به عرض برسانم آنهاییکه بنام علمای دینی در اطراف غنی فاسد نشسته اند همه برادران خودش ، کرزی ، اتمر ، تفنگسالار ها و گلبیدین راکت انداز رهبر و حامی درجه اول طالب ها و داعشی ها اندکه این نقشه را طرح نمودند تا به این بهانه مردم ما توسط این وحشی ها زیاد تر به شهادت برسند . لعنت ونفرین به همه این وحشی ها .روح شهدای حوادث اخیرشاد و خلد برین جایشان. موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما