۲۴ ساعت

13 دسامبر
۲دیدگاه

بیت المقدس و ترامپ

تاریخ  نشر چهار شنبه ۲۲  قوس  ۱۳۹۶ –  ۱۳  دسامبر  ۲۰۱۷–  هالند

بیت المقدس و ترامپ

محترم امین الدین « سعیدی –  سعید افغانی »

سیاست آخیر هفتهء قبل اعلان شدهء رئیس جمهور آیالات متحدهء امریکا دونالت ترامپ  مبنی برانتقال سفارت آنکشور از تل ابیب به  یورشلیم – بین المقدس  یک سیاست است که از لحاظ تاریخی، سیاسی، حقوقی، قانونی و انسانی خطاء، نادرست که به نفع امریکا، جهان، امر صلح و خیر نیست و جز تباهی و خرابکاری و خجالت و پشیمانی به مجریان این سیاست به چیزی دیګری نه خواهد انجامید.

بیت المقدس که درآن آثار تاریخی بزرګترین مراکز عبادت و تاریخی ادیان بزرګ ابراهیمی جهان چون یهودیت، مسیحیت واسلام قرار دارد، متعلق به همهء بشریت و این ادیان میباشد. بین المقدس اولین قبلهء مسلمانان بوده وفلسطین از لحاظ تاریخی  نام این سرزمین بود.

سازمان ملل متحد با نقش بزرګ انګلستان و بعدا ایالات متحدهء امریکا  و میلیونران یهودی جهان به ایجاد  دولت فعلی اسرائیل پرداختن که فیصلهء اولی سازمان ملل متحد فیصلهء ایجاد دو دولت مستقل فلسطین و اسرائیل درین منطقهء جهان بود. دولت اسرائیل ایجاد شد ولی اسرائیل نه ګذاشت و نمی ګذارد دولت مستقل راستین فلسطین درین منطقه  ایجاد شود. مردم فلسطین از سرزمین یعنی خشکه،  از آب، بحر، هواء سالهای طولانی مورد محاصرهء ظالمانه قرار دارند و تمام مبادی زیر بنایی زندګی مردم خراب و از کمک های جهان به این مناطق ممانعت شده و مردم این مناطق به کوچ کردن های اجباری و غصب زمین های شان پرداخته میشوند. ساکنان اصلی این سرزمین ها که بنا بر هر علت به خارج سفر کرده، و اپس میخواستند و یا بخواهند به سرزمین های أبایی شان باز ګردند،  در خلاف تمام قوانین انسانی وجهانی از جانب  حاکمیت اسرئیل ممانعت شده و از حقوق حقهء شان محروم نګه داشته شده اند و سیاست های  حاکمیت امریکا همیشه در قبال موضع ناحق و غیر انسانی و خلاف حقوق بین الدول حاکمیت افراطی اسرائیل عمل کرده اند که این اعلام اخیر مبنی بر به رسمیت شناسی قدس از جانب امریکا مانند پایتخت حاکمیت دولت اسرائیل آخرین میخ بود که از جانب حاکمیت امریکا بر تابوت صلح  درمنطقه زده شد.
ترامپ با این سیاست جهان را به یک بحران قتل و غارت جدید مواجه کرد که در آخر امر به یقین و انشاء جز خجلت و ناکامی دیګر نتیجهء نه خواهد داشت.
این سیاست آقای ترامپ حقوق حقهء مردم فلسطین، مسلمانان جهان وانسانیت را سلب کرد.  این سیاست در نهایت امر به ضد مردم یهود و مردم امریکا است.

بر تمام بشریت و در مقام اول برمبلغین  و پیشتازان ادیان ابراهیمی، یهودیت، مسیحیت و اسلام است تا مانع این شر وفساد در کرهء زمین شده و نه ګذارند سیاست های استکبار ترامت و متحدین اسرائیلی اش روی دست ګرفته شود. این پایان کار است، خط سرخ غیر قابل قبول و غیر قابل عبور برای مسلمانان است و امریکا و حاکمیت اسرائیل نباشد چنین تخلف و تخطی را مرتکب شوند. قلب میلونها میلون انسان عدالت خواه و مسلمان جهان را جریحه دار کرد و این برای امریکا عواقب بد خواهد داشت.

قدس شریف قبلهء اول مسلمانان جهان پایتخت کشور فلسطین بودن و است و انشاء الله تعالی سیاست های ترامپ و متحدین اسرائیلی آن ناکام خواهد شد و است.

به صورت صریح جهان و حکام اکثریت مطلق جهان این سیاست را رد و جواب منفی ګفتند و امریکا نه خواهد توانست دیګر هم خود را تجرید و تجرید تر کند و ملت امریکا را به قهر جهانیان مواجه سازد.

حسبنا الله نعم المولی و نعم الوکیل

 

۲ پاسخ به “بیت المقدس و ترامپ”

  1. admin گفت:

    تشکر از دانشمند محترم جناب امین الدین « سعیدی – سعید افغانی » و مقاله عالی شان. امیدوارم روزی برسد که تمام مردم جهان و کشور ما بدون هرنوع تعصبات مذهبی ، قومی ، زیانی و منطقوی به همه ادیان و اماکن متبرکه شان احترام داشته باشند و علیه مذاهب مختلف تفرقه و تعصب نداشته باشند و با هم جنگ و جدال نکنند و متحدانه زندگی نمایند و فریب اشخاص قدرتمند ، خود خواه و حامی جانی ها ی تروریست را نخورند . آمین یا رب العالمین .موفق باشید. مهدی بشیر

  2. امین الدین سعیدی گفت:

    جناب استاد مهدی بشیر از تبصره علمی شما واز تشویق دایمی شما جهان سپاس شما صحتمند باشید سعیدی

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما