۲۴ ساعت

22 اکتبر
۳دیدگاه

نامرد ها

تاریخ  نشر یکشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۶ –  ۲۲  اکتوبر ۲۰۱۷–  هالند

نامردها

تابکی از غصه گوییم تا بچند از درد ها

تا کجا  از  کشتن  و از  انتحار  فرد ها

هموطن برخیز باهم چاره سازی ها کنیم

تا  بچند   باشیم   اسیرِ  دولتِ  نامردها

محترم قیوم بشیر «هروی»

بیست ودوم اکتوبر ۲۰۱۷

بازهم دست بیداد گران جنایت پیشه از آستین عده خود فروخته بی وجدان بدرآمد و تعدادی ازهموطنا  ن مظلوم ما را طی چند روز  گذشته در نقاط مختلف کشور بخاک و خون کشید.

هزاران هموطن ما با پیام های تسلیت با قربانیان این حوادث غم  شریکی نمودند ، من هم بنوبه خودم شهادت مظلومانه این هموطنان عزیزم را که چه در مساجد مختلف کشور و چه در قرارگاه های  مدافعین  وطن  توسط دشمنان انسانیت بخاک و خون غلطیدند تسلیت عرض نموده  و مراتب هم دردی وغمشریکی ام را با خانواده های قربانیان ابراز داشته  و از خداوند متعال شفای عاجل و بهبودی کامل مجروحین عزیز را آرزو می نمایم وبرای خانواده های داغدار صبر و شکیبایی تمنا دارم.

اما نکته قابل به عرض اینست که آیا تا بکی به همین تسلیت گفتن ها باید اکتفاء کرد ؟  باید بپذیریم  که  دشمنان  وطن و مردم  ما  اگر پشتوانه ای محکمی  در درون  دولت  نداشته  باشد بدون  شک  نمی توانند  اینچنین بیبا کانه هموطنان ما را  در گوشه  و کنار کشور بخاک وخون بکشند.

امروز درآشفته بازار سیاست افغانستان همه ما قربانی دسایسی می باشیم که با زد و بند های سیاسی پشت پرده برای نا بودی کشورو ایجاد اختلاف میان اقشار مختلف مردم عملی می شود.

فرستادن دعوت  نامه های به  اصطلاح  صلح  برای طالبان  که از  زمان حکومت کرزی آغاز و همچنان ادامه  دارد ، جز اینکه  با پاره  کردن  آن از سوی طالبان  و تشدید حملات شان برای  نابودی هموطنان ما  تا بحال چه دست آوردی داشته است؟ بدون شک باید گفت جزء بدبختی و فلاکت ، رنج  و مصیبت ، وحشت و دهشت ، نا بودی و قتل هیچ  ارمغان  دیگری برای ما مردم ما بدنبال نداشته است، اگرمنصفانه به حقایق عینی جامعه ببینیم ، باید بپذیریم که حتی پس ازامضای توافقنامه با صطلاح صلح با حکمتیار، کشتار و بخاک وخون کشیدن هموطنان ما نه تنها کاهش نیافته ، بلکه چندین برابر شده است.

هموطنان عزیزم ، چیزفهمان وطن ، شاعران ، نویسندگان و قلم  بدستان با درک سرزمینم !  بیایید برای رهایی از این  پدیده  وحشت  که  امروزه دامنگیر وطن ما شده است دست در دست هم  داده  و  برای  تنویر افکار عامه اقدام عملی نموده و چهره های منحوسی را که در داخل دولت جای گرفته اند معرفی و دین خویش را درین راستا اداء نماییم و برای انسجام و همآهنگی هموطنان مظلوم خویش از هیچ تلاشی دریغ نورزیم . بامید استقرار صلح و ثبات دایمی در کشور.

با عرض حرمت

قیوم بشیر «هروی»

بیست ودوم اکتوبر ۲۰۱۷

 

۳ پاسخ به “نامرد ها”

 1. admin گفت:

  درود به برادر عزیز و گرامی ام قیوم جان تشکر از مقاله عالی و مملو از احساس تان. لعنت به دولت وحشت ملی عین الله و غین الله و حامیان وبرادران گلبیدین فلاکتبار ، اتمر لنگ وطنفروش ، طالبان و داعش های وحشی و قاتل هزاران هموطن عزیز ما. این جنایات و حملات انتحاری همه بدستور گلبیدین راکت انداز و ارگنشینان فاسد صورت میگیرد. این وظیفه فرهنگیان عزیز ما و قلم بدستان گرامی هم از شاعران و نویسنده گان است که با نوشته ها واشعار شان جلو تفرقه ، تعصب و خونریزی را گرفته و به مردم عزیز ما که فریب این خاین ها و جانی ها را خورده اند بگویند که قاتل مردم ما همین ها اند. تا خود مردم این خاین ها را نابود کنند. موفق وسلامت باشید به آرزوی یک صلح دایمی در کشور و بازهم مراتب تسلیت و همدردی خود را بخاطر شهادت صد ها تن از مردم بیگناه و سربازان قهرمان ما که در این چند روز اخیر توسط افراد گلبیدین و ارگنشینان فاسد صورت گرفته تقدیم میکنم. روحشان شاد و خلد برین جایشان. مهدی بشیر

 2. قیوم بشیر «هروی» گفت:

  برادر عزیزالقدرم مهدی جان گرامی ! از محبت و لطف همیشگی تان جهانی سپاس ، امیدوارم هرچه زودتر ریشه جنایتکاران بیگانه پرست از بیخ و بن کنده شود و شاهد استقرار یک صلح پایدار در کشور عزیز خود باشیم ، انشآالله.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر هروی

 3. برادر گرامی قیوم جان بشیر!

  تا که ملت به خواب خرگوش است
  حال مردم خرابتر می بینم
  تاکه کرزی نرفته است به دار
  تیغ طالب برنده تر می بینم
  خداونداین نامردهای وطنفروش را به یدقدرت خود نیست ونابود گرداند.
  کرزی نامرد وسایر ارگ نشینان نامردمی بینندکه هر روزاین برادران جانی ودور از اسلام،انسان وانسانیت،شان مردمان بی گناه خصوصاً عساکر جوان وپولیس های حافظ امنیت را قتل عام میدارند. مگر این نامرد ها خم به ابرو نمی آورند.
  نامردی هم جهانی دارد
  همچو اینها خرانی دارد
  بادرود فراوان داکتر حیدری

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما