۲۴ ساعت

06 آگوست
۱ دیدگاه

هرات باستان قربانی جنایت تروریستی

تاریخ  نشر یکشنبه  ۱۵ اسد  ۱۳۹۶ – ششم  آگست ۲۰۱۷–  هالند

هرات باستان قربانی جنایت تروریستی و ضد بشری

انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

*****************

دشمنان فاقد ایمان اسلامی و وجدان انسانی ، یکبار دیگر ملت به خون نشسته ما را ،در ادامه جنایات ضد بشری شان، در ماتم عزیزان نشاندند.

اینبار مردم ولایت هرات مان در اثریک جنایت ضد بشری بیگانه گان و بیگانه پرستان در سوگ و ماتم نشستند و قلب های شان با از دست دادن عزیزان دلبند شان داغدار گردیدند.

این جنایت ننگین مزدوران مربوط به دول شرارت پیشه منطقه و حامیان پشت پرده آنها ، ادامه همان جنایات است که با گسترش جنگ اعلام ناشده پاکستان در مناطق مختلف افغانستان هر روز و به تعقیب رمضان خونین ، در بدخشان ، فاریاب ، غور ، قندهار ، هلمند  ، شهر کابل ،  و … بر اوراق سیاه جنایات ضد انسانی  بخاطراثبات نا مسلمان بودن شان ، افزودند، بیان  خون و آتش و تداوم جنایات علیه بشریت در افغانستان میباشد. 

پلان انتحاری در مسجد جوادیه شهر هرات که باعث شهادت و مجروحیت بیشتر از نود تن  از هموطنان ملکی  و بی دفاع ما گردید، گواه این واقعیت است که افغانستان مرکز تقاطع منافع و جنگ استخباراتی دول و سازمانهای جهنمی منطقوی و بین المللی میباشد.

این خونخواران ددمنش  روز تا روز طرح های خلاف عاطفه و وجدان انسانی شان را با بی سابقه ترین جرایم شدید جنگی در عمل پیاده میکنند و گستاخانه و با پر روئی  دولت و دولتمداران نا بکار و ” در عمق بحران فرورفته افغانستان” را در چنگال های اسارت خوش فلج و دهان بسته نگهداشته و میدارند.

 کشتار ددمنشانه ناشی از جنگ های استخباراتی که با روپوش طالبی و داعشی مکتوم گذاشته شده است،  مطابق به تمام معیار های حقوق بین المللی درتحت عنوان « جنایات جنگی ، ضد بشری و علیه بشریت » مسجل و تعریف گردیده است .

در همچو موارد که وقوع « جنایت علیه بشریت و جرایم جنگی و ضد بشری اظهرمن الشمس است ، موارد الزام بر مجرم ، سازمان عامل و دولت حامی تروریستان ، از طرف مراجع مسئول وارد شده میتواند. دولت افغانستان باید با شجاعت و حد اقل احساس ملی و مردم دوستی باید به خواست ملت به خون نشسته افغانستان سر اطاعت فرو آورد و خود را از آن چنگالهای خفاشان حامی ترور و تروریزم رهائی بخشند. باید با اشکها اشک ریخت و با ملت همصدا شد.

تداوم روزمره جنایات هولناک  وراه اندازی «  کربلا » ها  در سرتا سرکشور ،  که در یک بازی بسیار پیچیده استخبارات بیرونی انجام میآبد ، حوادث خونبار را به پروسه های خونین مبدل ساخته است . جنگ های نیابتی وتغیروضع الجیش داعش ، بعد از شکست در عراق و سوریه ،  افغانستان را به سوریه ثانی مبدل و با تشدید اختلافات مذهبی و قومی بطرف یوگوسلاویا شدن میبرند .

انجمن حقوقدانان افغان در اروپا که با نگرانی و تاثر عمیق حوادث افغانستان را تعقیب مینمآید ، خود را در غم و اشک و ماتم خانواده های قربانی این جنایت شریک دانسته روح شهدان وطن را شاد میخواهد  و از تمام نهاد های مدافع مردم ووطن صمیمانه متقاضی است تا بخاطر جان آغشته بخون مادر وطن ،  با چنگ زدن به مصالح علیای کشور  در دفاع از حق حیات افغانان و حق گذار افغانستان به صلح ، ثبات صدای شانرا رساتر سازند .

با حرمت

هیات اجرائیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

 

یک پاسخ به “هرات باستان قربانی جنایت تروریستی”

  1. admin گفت:

    درود به هیات اجرائیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا ، تشکر از پیام عالی تان بابت حادثه تروریستی وحشی ها و برادران ارگ نشینان فاسد در هرات . روح شهدای این حادثه المناک شاد و جنتها نصیب شان . به بازمانده گان این حادثه صبر جمیل آرزو میکنم. خداوند مجروحین این حادثه را شفای عاجل عنایت فرماید. به آرزوی نابودی دشمنان و صلح و امنیت در کشور . موفق باشید . مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما