۲۴ ساعت

15 جولای
۳۰دیدگاه

بیایید عوض تفرقه و تعصب کشور را آباد کنیم

تاریخ نشر شنبه  ۲۴ سرطان  ۱۳۹۶ – ۱۵  جولای ۲۰۱۷–  هالند

بیایید عوض تفرقه و تعصب کشور را آباد کنیم

لطفا تا آخر مطالعه کنید و نظر یات  مثبت خود را ارایه نمایید.

نوشتۀ : محمد مهدی بشیر

************

هموطنان عزیز ، فرهنگیان ، قلم بدستان ، شاعران ، نویسنده گان ، و دوستان محترم سایت ۲۴ ساعت وفیسبوک های آن !

ضمن عرض عرض سلام و ادب میخواهم موضوعی را با شما در میان بگذارم ، امیدوارم که کسانیکه مخالف آن اند لطفا دوستی خود را با سایت و فیسبوک های آن قطع نمایند و کسانیکه طرفدار آن  اند و تا کنون ۲۴ ساعت در بخش پسند های صفحه شان نیست یا ۲۴ ساعت را پسند نموده  ولی در بخش پسند های صفحه خود انتقال نداده اند . ما دوستی خود را با  ایشان  اتومات لغو خواهیم کرد  و آنوقت گله نداشته باشند.

 از مدتی به این طرف یک تعداد عناصر فاسد ، خایین  و نوکران جانی ها ، وحشی ها و راکت انداز ها خوده در لباس دوست  جا  زده اند و در بین دوستان فیسبوک های ما و طرفداران  سایت ۲۴ ساعت بودند و هستند  که بنده متوجه این خایین ها و تفرقه انداز ها شدم و گاهی هم  با ایمیل های زشت شان و بدون مراعات کردن عفت قلم مرا تهدید میکردند که چرا علیه غنی ، کرزی ، عبدالله ، گلبیدین ، اتمر لنگ و برادران وحشی آنها در پایان نوشته های نشر شده شان تبصره میکنید و یا مقالاتی مینویسید  ؟ . بنده  اکثر آنها را که شناختم فورا  خانه تکانی نموده از سایت و فیسبوک های ۲۴ ساعت  به آشغال دانی ها انداختم و بقیه را هم در حال دور انداختن هستم.

باید گفت که :

۲۴ساعت نشریه انترنتی مستقل بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، مذهبی ، قومی ، منطقوی و نژادی، در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت.

بنده از هیچ گروهی ، تنظیمی ، تفنگسالاری ، تفرقه انداز و متعصبی ترس ندارم و کار های  خوب شان را تحسین ، تایید وتمجید  مینمایم و کار های زشت و نا پسند شانرا محکوم و تقبیع میکنم و برایشان لعنت ونفرین میفرستم . بمن فرق نمیکند که مربوط به کدام قوم و طایفه و منطقته و گروه اند. از هر جا که باشند و مربوط به هر حزب وگروه ، کار های خوب شان نزدم محترم وخوب اند و زشت شان نزدم ناپسند و آنها  خایین و جاسوس اند .

همین اکنون اضافه از دوصد  وسی تن در صف تاییدی دوستی شان با ما اند. آنها اول   سایت ۲۴ ساعت را پسند نموده و آنرا به بحش پسند های صفحه شان انتقال بدهند و بعدآ ما سری به صفحه هایشان میزنیم  و اگر لازم دیدیم دوستی شانرا تایید میکنیم و در غیر آن پسند شانرا هم لغو میکنیم.

کسانیکه با ما همنوا اند و میخواهند ۲۴ ساعت را پسند نمایند و در بخش پسند های شا ن باشد ، لطفا در قسمت چپ  این صفحه که اضافه از ۱۷۵۰ تن آنرا پسند نموده اند کلیک کنند و ۲۴ ساعت اتومات به بخش پسند های صفحه شان خواهد رفت .این هم آدرس ما میتوانند بالایش کلیک نمایند  :

https://www.facebook.com/24Sahat/

در اخیر به تمام جنایتکاران ، وحشی ها ، جاسوس ها ، وطفروش ها ، فاسد ها ، تفرقه انداز ها و متعصبین میگویم که عوض چور ، چپاول ، دزدی ، همدستی با تروریست ها و و طنفروشها ونوکری کشور های به اصطلاح همسایه و فرستادن ایمیل های تقلبی  همه دست بدست هم دهند و کشور را که خودشان ویران و دارایی آنرا به باداران خود بردند ، آباد و همه در فضای صلح و امنیت زندگی نمایند و در غیر آن منتظر روزی باشند که با هزاران  گناه روانه دوزخ خواهند شد.

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

 

۳۰ پاسخ به “بیایید عوض تفرقه و تعصب کشور را آباد کنیم”

 1. Nariman Nevin Khattak گفت:

  إستاد محترم، من با شما موافقم، موفق و سعادتمند باشید.

  • admin گفت:

   خواهر عزیز محترمه خانم نریمان نوین ، جهانی سپاس از حسن نظر تان . شما به سلامت باشید. مهدی بشیر

 2. عاشور ناطقی گفت:

  درود بر شما، درست فرموده اید.

 3. admin گفت:

  تشکر از برادر محترم آقای عاشور ناطقی . موفق باشید. مهدی بشیر

 4. احمد خالد عزیز گفت:

  نظرتان دقیق واقعیت ها و حقایق را بیان داشته اید بسیارعالی .

  • admin گفت:

   دوست وبرادر محترم آقای احمد خالد عزیز ، تشکر از لطف تان . خداوند شما را سلامت داشته باشد. مهدی بشیر

 5. احمد عزیز پنهان گفت:

  بسیارعالی ، باشما همنوا هستم .

 6. در محمد بهادری گفت:

  ﺩﺭﻭﺩﺑﺮﺷﻤﺎ ،
  ﺳﭙﺎﺱ ﺑﻴﻜﺮاﻥ ﺁﻗﺎﻱ ﻣﺤﻤﺪﻣﻬﺪﻱ ﺑﺸﻴﺮ ﺯﺣﻤﺎﺕ ﺷﻤﺎ ﻗﺎﺑﻞ ﻗﺪﺭ اﺳﺖ .

  • admin گفت:

   ممنون از حسن نظر برادر محترم آقای در محمد بهادری ، شما زنده باشید.
   مهدی بشیر

 7. عصمت رسا گفت:

  فرهنگی فرهیخته کشور، جناب محترم محمد مهدی بشیر، خدمات شما بمثابه مؤسس و گرداننده سایت وزین ٢۴ ساعت قابل قدر و ستایش است!
  موضعگیری شما روشن است:منافع ملی کشور!
  سایت شما عاری از تعصب است و افغانهای نیک اندیش را بأهم پیوند میدهد.
  جناب اقای بشیر ، باور دارم که شما از محبوبیت خاص در میان روشنفکران ملی اندیش برخوردار هستید.

  • admin گفت:

   درود به استاد محترم آقای رسا عزیز ، ممنون حسن نظر و کامنت زیبا و عالی ، شما همیشه لطف و مهربانی داشتید. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 8. عبدالله هروی گفت:

  برادر محترم و گرامی آقای محمد مهدی بشیر ، درود به شیری که خورده اید. چی خوب دشمنان فرهنگ و مردم افغانستان را شناخته اید و آنها را به اشغالی انداختید و واقغیت ها را عالی بیان نموده اید . لعنت به دشمنان مردم افغانستان این نوکران ایران ، پاکستان ، سعودی ، امریکا و دیگر تاجران سلاح. به امید موفقیت های بیشترت.

  • admin گفت:

   ممنون برادر بزرگوارم آقای عبدالله هروی ، جهانی سپاس از حسن نظر و تبصره زیبا تان. موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 9. تهمینه دانشجو گفت:

  درود خدمت شما جناب محترم مهدی بشیر گرامی گفته های تان قابل قدر است . خداوند شما را بسلامت داشته باشد

 10. سخی رضایی مسافر گفت:

  موفقیت و کامیابی تان را در اهداف بلند فرهنگی ، اجتماعی تان از خداوند یکتا خواستارم همیشه سلامت و سربلند باشید جناب بشیر عزیز.

 11. سید جلال علی یار گفت:

  جناب دوست نهایت محترم فرهیخته و ادیب آقای بشیر عرض کنم که سایت ۲۴ ساعت شما در خدمت همه هموطنان با فرهنگ بوده و میباشد شما شخصیت وطن پرست و مردم دوست حتی الامکان کوشش نموده اید تا اشخاص و افراد فریب خورده را دعوت به صلح ،اخوت و همبستگی نموده از سایت وزین ۲۴ ساعت که به سعی و تلاش شما بزرگ مرد مانند آفتاب درخشان است استفاده های مزید نموده ایم سلامتی و سعادت شما آرزوی ماست.

  • admin گفت:

   تشکر ازحسن نظر و کامنت زیبا استاد محترم آقای سید جلال عالی یار ، موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 12. برادر فرهنگی وبسیار گرامی اقای محمد مهدی بشیر!
  بنده که در ده الی پانزده سال اخیر بایک تعداد وبسایت های
  افغانی ما ارتباط فرهنگی دارم واز جانب یک تعداد قابل ملاحظه فیس بُکها به رفیق شدن دعوت گردیده ام.متأسفانه نظر به شرایط صحی خود تا امروز با هیچ فیس بُک دوست وفرند نشده ام. مگر تا جائیکه شرایط صحی اجازه میدهد با وبسایت های که قلباً دوست دارم ، بطور مداوم همکار بوده وخواهم بود، که یکی ازآنها سایتها، سایت وزین ۲۴ ساعت میباشد.دوست داشتن ویا دوست نداشتن ظاهری واز روی غرض وفتنه انگیزی معنی نداشته ومغرضین بلاخره معلوم ورسوا وخجالت خواهند شد.بادرود فراوان

  • admin گفت:

   برادر بزرگوار جناب آقای حیدری عزیز ، جهانی سپاس از لطف و کامنت عالی تان. فرموده شما بجاست. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 13. نذیر ظفر گفت:

  عالی و مردانه.

 14. سید محمد میرزایی گفت:

  بسیار کار شایسته است . همنظر و همصدا و هم گفتارم با شما برادرم استاد محترم

 15. admin گفت:

  تشکر از برادر محترم میرزایی عزیز ، از اینکه بامن هم نظر هستید جهانی سپاس. مهدی بشیر

 16. فریده کریمی گفت:

  سلام وادب به برادر محترم آقای محمد مهدی بشیر ادمین سایت وزین ۲۴ ساعت. نوشته زیبا تانرا خواندم شما واقعیت ها را بیان نموده اید و بنده بحیث خواهر کوچک تان باشما همنوا هستم . امیدوارم فریب این گرگ ها را که در لباس بره می آیند وتقاضا دوستی میکنند نخورید . موفقیت وسلامتی بیشتر شما را در پیش برد این وظیفه خطیر آرزو میکنم.

  • admin گفت:

   جهانی سپاس از خواهر گرامی خانم کریمی عزیز ، شما خاطر جمع باشید که من این گرگ های درنده را از مدتی است که زیر نظر گرفته بودم و اضافه از سی تن شانرا از سایت پاک کردم و به اصطلاح خانه تکانی ادامه دارد. زنده باشید. مهدی بشیر

 17. عزیزه عنایت گفت:

  فعالیت های فرهنگی شما برادر گرامی به همۀ هموطنان معلوم است که بدون تعصبات قومی ، زبانی مذهبی ووووو همیشه در خدمت مردم تان بوده اید که قدر زحمات شباروزی شما را همه میدانند وا فراد که مزاحمت میکنند ضرر به خود میرسانند . به خوبیهای سایت ۲۴ ساعت افزوده میشود و کم نی .

 18. admin گفت:

  ممنون خواهر عزیز و گرامی محترمه خانم عنایت شاعره زیبا کلام . تشکر از کامنت عالی تان. امیدوارم که بتوانم بکمک شما شاعران عزیز و نویسنده گان محترم تفرقه و تعصبات زبانی و قومی را از کشور دور بسازم . سلامت باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما