۲۴ ساعت

03 ژوئن
۵دیدگاه

جمع ضدین

تاریخ نشر جمعه ۱۴ جوزا  ۱۳۹۵ – سوم  جون  ۲۰۱۶ هالند

جمع ضدین

محترم عصمت رسا

جمعیت اسلامی و جنبش ملی اسلامی افغانستان بمثابه متحدین سیاسی ای که حکومت ” وحدت ملی” را شکل داده اند، در صفحات شمال کشور مصروف جنگ علیه یکدیگر و در کابل مصروف توطیه و دسیسه علیه یکدیگر هستند!!!!

درین رابطه ، توجه شما را به نکات ذیل جلب می نمایم:

اقای صلاح الدین ربانی وزیر خارجه، حکومت را در تطبیق توافقات سیاسی ناکام اعلام میدارد.

آقای ربانی!

زمانیکه شما این حکومت را ناکام می دانید ، بدین معنی است که شما بمثابه وزیر این کابینه با این حکومت موافق نمی باشید! پس چرا شما در یک حکومت ناکام کار می نمایید؟؟؟
شما شخص جالبی هستید، در ناکامی های حکومت شریک نیستیید اما پیروزی آنرا افتخار خود و حزب تان میدانید.
نمی دانم که شما در مقام وزارت خارجه از جمعیت اسلامی نماینده گی میکنند و یا از حکومت آقای اشرف غنی- عبدالله؟

آقای احمد ضیا مسعود، نماینده فوق العاده رییس جمهور ، سنگ اپوزسیون را به سینه میزند و در جهت تغییر نظام مجاهدت مینماید.

اقای مسعود!

در هیچ گوشه ای از جهان نماینده رییس یک دولت، رهبر و سخنگوی اپوزسیون نبوده و نیست!!! شما ” هم خدا را میخواهید و هم خرما را” ، شما بگفته مردم ما ” هم به میخ میزنید و هم به نعل” شما را میتوان ” قهرمان امتیازگیری ” نامید!

آقای عطا محمد نور سر پرست ولایت بلخ، شورای امنیت، معاون اول رییس جمهور و حزب اسلامی را در برهم زدن امنیت شمال خصوصا بلخ متهم می نماید.
آقای عطا محمد نور!

در حالیکه شما ، شورای امنیت، معاون اول رییس جمهور و حزب اسلامی را بیک چشم میبینید و به این حاکمیت باور ندارید، پس چرا از ین حاکمیت در ولایت بلخ نمایندگی می نمایید؟؟؟ یقینا شما زیر سایه این حاکمیت مصروف سرمایگذاری هستید. واقعا، معلم هستید و در زیرکی تان جای شک نیست!

جنجال ها درین جا ختم نمیشود !!

کشمکش های قدرت طلبانه میان تیم کاری آقای رییس جمهور بر پیچیدگی وضع افزوده است.

درین جمع این کشمکش ها و ” بزکشی های سیاسی ، یقینا که جای ” برادر بزرگ” آقای حکمتیار خالی است.

این حاکمیت که با خود قهر است به هیچوجه با مخالفین سیاسی و دشمنان خویش آشتی و صلح کرده نمی تواند.

 

۵ پاسخ به “جمع ضدین”

 1. admin گفت:

  استاد محترم جناب آقای رسا ، ضمن عرض سلام من با نوشته تان صد در صد همنوا هستم ، این ها کسانی اند که قبل از اینکه از کوه ها پایین شوند باور کنید که خر لنگی هم نداشتند و ار برکت تعداد زیادی از مردم بیسواد و فریب خورده ما اکنون هر کذام صاحب قصر ها ، موتر های ضد گلوله ، دالر های باد آورده شده در بانک های خارج و داخل شده اند و یک چیزی که هنوز کاملاً ندارند عقل و منطق است و تا دیروز که دیوانه قدرت بودند و میگفتند که همۀ ما یکی هستیم و هدف ما خدمت به مرذم و کشور است .همینکه بزور تفنگ و قدرت چوکی های وزارت ، ولایت ، ریاست ، پارلمان ، و بلاخره چوکی های پر در آمد را گرفتند و اکنون همان دوست ها ، تشنه خون همدیگر اند و علتش این است که سیاست را بازیچه اطفال ساختند و براه سیاست نرفتند و فقط به فکر دالر و قدرت بودند و هستند و نامش ر ا هم مانده اند دولت وحدت ملی ،باید به این دولت وحشت ملی بگویم که بفکراین چوکی هانباشید که تا زنده هستید بشما تعلق دارد این ها بشما نمیماند بخاطریکه همان مردم بیسوادی را که فریب داده اید اکنون از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب از شما باسواد تر اند و فریب شما را نمیخورند و باهم متحد و یکپارچه شده اند وبدون تفرقه و تعصب با هم زندگی میکنند و به شما و دار ودسته تان لعنت و نفرین میفرستند و بزودی شما را روانه دوزخ مینمایند . رسای عزیز موفق وسلامت باشید مهدی بشیر

 2. al-Harati گفت:

  قابل توجه آقای عصمت رسا

  خوب آقای رسا آیا شما فقط در باره رهبر سترجنرال عطامحمد نور و اقای ربانی و احمدضیا مسعود ملومات داشتین ؟
  ار خاین های که افغانستان را مختل کرده اند شما چشم پوشی میکنید ؟
  آیا شما از خدمت هایکه جناب عطامحمد نور در مراز شریف کرده اند از یادت رفته ؟
  آیا شما از خدمت که صلاح الدین ربانی کرده اند فراموش کردید؟
  آیا احمدضیا مسعود که شب تا روز قدم بقدم همرای قهرامان ملی
  کشور جهاد کردند فراموش کردید؟

  از خیانت دالخور پاکستانی چرا حرف نمیزنید
  چرا کور خود بینایی مردم شدید ؟

  چرا حقیقت را بیان نمیکند ؟
  منو شما میخواهیم افغانستان جور شود آیا به تفرقه اندازی شما جور خواهد شد ؟ اگر بگوید تفرقه اندازی نیست چرا از خاین کرزی چرا از اشرف غنی چرا از حنیف اتمر چرا از دوستم چرا از خاین ملی راکیت یار گرچی نامش در بد ام میاد . چرا از جمعه خان همدرد یاد نمیکنید که مردم بشناسد
  بخدا شرم است افسوس صد افسوس
  تشکر

 3. al-Harati گفت:

  ما تا که خون در بدن داریم از رهبرمان عطامحمد نور حمایت خواهد کردیم و میکنیم و خواهیم کرد

 4. عصمت رسا گفت:

  برادر گرانقدر ، م. مهدی بشیر از لطف شما و از کانت پر محتوی تان یک جهان سپاس

 5. عصمت رسا گفت:

  جناب محترم Al- Harati، از تبصره تان پیرامون نوشته ام سپاسگزارم.

  من درین نوشته ام بگونه مختصر عناصر متشکله این حاکمیت را مورد ارزیابی قرار داده ام. نقش جمعیت اسلامی، جنبش ملی اسلامی و تیم کاری آقا غنی در نظام سیاسی موجود برجسته است. این حلقات که ستون فقرات این حاکمیت را تشکیل می دهند، علاوه بر اینکه در یک تفاهم سیاسی قرار ندارند، بلکه در ضدیت علیه یکدیگر قرار دارند. قیمت این کشمکش های سیاسی را مردم می پردازد. من ترکیب و عملکرد حکومت را نه از لحاظ قومی و سمتی بلکه از لحاظ سیاسی مورد بررسی ام قرار داده ام. عامل ثبات و ترقی بلخ و هرات ، شهروندان بلخ و هرات هستند.
  اگر توجه فرموده باشید تیم آقای غنی را نیز مورد انتقاد قرار دادم که هسته مرکزی آنرا آقای اتمر تشکیل میدهد. من گلبدالدین را ” برادر کلان” همه خرابکاران میدانم.
  البته آنچه را من نوشته ام نظر شخصی من است و شما کاملا حق دارید که با آن موافق نباشید. اما خیلی مهم است که یکدیگر را بشنویم و با حفظ احترام به نظر یکدیگر، بحث نماییم. یکبار دیگر تشکر از کامنت شما. موفق باشید

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما