۲۴ ساعت

04 نوامبر
۲۱دیدگاه

باید قاتلین شهید رخشانه مانند قاتلین شهید

تاریخ نشر چهار شنبه ۱۳ عقرب ۱۳۹۴ – چهارم  نوامبر ۲۰۱۵ هالند

حتما این مطلب را تا آخر بخوانید و نظریات تانرا در باره اش ابراز نمایید .

دولت وحشت ملی، باید قاتلین شهید رخشانه مانند قاتلین

شهید فرخنده به فراموشی سپرده نشود

نوشتۀ محمد مهدی بشیر

****************

دوستان محترم و خواننده گان عزیز و گرامی سایت  ۲۴ ساعت !

طوریکه اطلاع دارید  درهفته گذشته درولایت غور در یک محکمه صحرایی دختر جوان ۱۹ سالۀ بنام  رخشانه  به اتهام زنا از سوی مخالفان مسلح ، طالبان ، داعشی ها ، رهبران مذهبی لا مذهب های  محلی و جنگ سالاران و تفنگسالاران  مسلح ”  سنگسار شد.

همین ملا ها و یا پیش نماز ها  در مساجد یعنی خانه خدا  ، همین رهبران مذهبی ویا بگویم لامذهب  ها ، زنان ، دختران  و کودکان خورد سال را در خانه های خود و  بعضی جا های دیگر  ، همین طالبان وحشی و داعشی های جانی در پیش روی فامیل ها ی شان و  همچنان همین جنگسالاران و تفنگسالاران  به زنان ، دختران  و  اطفال کوچک تجاوز کردند و بعدا آنها را با شوهر و بچه های خورد شان به شهادت رساندند واز طی چندین  سال این جنایات ادامه داشته ودارد و کسی از این نامردان به جزا اعمال شان نرسیده است .  اکنون رخشانه  دخترک جوانی که ۱۹ سال دارد  و  حق دارد با هر کس که دوست دارد ازدواج کند و کسی  نمیتواند  مانع آن شود  این وحشی ها اورا سنګسار میکنند و به شهادت میرسانند و میگویند او با یک پسر جوان روابط داشته .

فرار گفته خبرنگار  بی بی سی  رخشانه و جوان ۲۳ ساله همراهش ظاهرا  برای ازدواج از خانه‌ های خود گریخته بودند. جوانی که  همراه رخشانه بود  شلاق خورده است. و رخشانه دخترک جوان توسط این و حشی ها و نوکراان سعودی آدمحور و هابی و چتاستان  به اثر سنگسار به شهادت رسیده است.

همچنان  ویدئویی که  از سنگسار رخشانه  گرفته شده  بود  روز سه شنبه  ۱۲ عقرب  در رسانه‌ ها پخش شد. در این اواخر دولت بی کفایت وحشت ملی به رهبری عبدالله و غنی و دارودسته شان  کشور را به تباهی کشیدند و قدرت آنرا هم ندارند تا جلو این وحشگیری  ها را بگیرند .

جالب این است که اشرف غنی بی کفایت  رئیس جمهوری افغانستان ، سنگسار  رخشانه  جوان را در ولایت مرکزی غور جنایت خواند. باید از آقای غنی پرسید که برایت شرم است که قدرت کار را ندارید و نه هم راست میگویید . مگر تو وعبدالله تفنگسالار نبودید که بخانه پدر شهید فرخنده رفتید و برای آنها و رسانه های دولتی  گفتید که ما نمیگذاریم که خون فرخنده پایمال شود . و عاملین و قاتلین او به اشد مجازات خواهند رسید.

کجا شد ند قاتلین شهید فرخنده  یعنی شرف بی شرف بغلانی و  دیگر جنایتکاران و تفنگسالاران وی و همۀ  حامیان آن مانند ملا نیازی خایین و ملا های بیسواد مسجد شاه دوشمشیره و دهها جانی دیگر و پولیسان خایین محل حادثه ؟  همه آزادانه چکر میزنند و شاید قاتل اصلی وی را هم به خارج فرستاده باشید  زیرا اکثر این جنایتکاران از طرفداران تفنگسالاران و یا از جمله برادران تو و  کرزی خایین بودند که تاکنون از محاکمه قاتلین  شهید فرختتده خبری نیست و اکنون میگویید که :

به نهادهای امنیتی و عدلی این کشور دستور داده ام که عاملان این عمل غیرقانونی را به قانون سپرده و قضیه را با جدیت پیگیری کنند. واقعا به شما ودولت شما شرم است که نه امنیت مرکز و نه هم امنیت ولایات را میتوانید بگیرید و نه هم نهاد های امنیتی و عدلی شما بفکر کار اند و همه بفکر دالر میباشند که بلند منزل ها را بسازند ، در حالیکه ۹۰ فیصد از مردم ما بی خانه و آواره اند و شما و دار ودسته تان مالک ملیون ها دالر و دهها خانه و اپارتمان شده اید .

خیلی جالب است که غنی  از شهروندان افغانستان خواسته است  که در برابر همچو “ اعمال غیراسلامی و غیرانسانی” بی تفاوت نمانند. شما آقای مغز متفکر جهان  که توپ ، تفنگ ، تانک ، طیاره ، سر باز ، قوماندان ، والی ، وزیر ، مشاور ، قاضی صد ها بادیگارد  دارید نمیتوانید چند تا خایین ، جنایتکار ، نوکران اجنبی و حامیان آنها را بگیرید ، مردم مظلوم ما با دست خالی چه کرده میتوانند. ؟

باز توجه کنید که نورالحق علومی، وزیر داخله افغانستان به پلیس ولایت غور دستور داده که هر چه سریعتر عاملان این رویداد را بازداشت کند. باید از آقای علومی پرسید که عاملان شهید فرخنده که در دو کیلو متری ارگ غنی وو زارت تو قرار داشت ، نه تو ونه هم پولیس تو  توانست  کسی را بازداشت کند  و اگر هم کرده باشد اشخاص  بیگناه ها را که اصلا خبر نداشتند که چرا گرفتار شده اند.

شما به همکاری غنی ، عبدالله و دیگر وزرای دولت وحشت ملی  قاتلین اصلی را آزاد نمودید  و مردم را هم فریب دادید . حالا خودت میتوانید به ولایت غور بروید همه چیز در اختیارت است. شما اعضای دولت وحشت ملی از ریس جمهور و رییس اجراییه و دیگر وزرا از رشید دوستم  چی کم دارید که او  چند بار به جنگ برادران غنی و کرزی یعنی طالبان و داعشی ها ی وحشی  که نوکران سعودی آدمخور و چتلستان جنایتکار اند رفت و موفق هم شد .

طوریکه خبر نگار بی بی  سی میگوید : مقام‌های محلی ولایت غور یک هفته پیش از این حادثه خبر داده بودند و شما چرا خاموش بودید و صدای تانرا بلند نکردید. لعنت و نفرین به چنین دولت فاسد و بی کفایت .

به گفته عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور: این دادگاه صحرایی در ۴۵ کیلومتری فیروزکوه، مرکز غور، برگزار شده بود که رخشانه را سنگسار کردند و رفیقش را که هر دو مجرد بودند و میخواهستند باهم رسما ازدواج کنند شلاق زدند. و چرا والی بی کفایت غور در مورد اقدامی نکرد و فاصله آن هم ۴۵ کیلو متر بود .

برای دولت بی کفایت وحشت ملی شرم است که ۴۵ کیلومتری ولایت غور بدست برادران وحشی غنی و کرزی است ُ در حالیکه در این ولایت تفنګسالاران و به اصطلاح مجاهدین زیاد اند و قدرت کرفتن این منطقه را ندارند و کشور را چطور میتوانند  حفظ کنند . ؟

طی یک سال دولت وحشت ملی و یا دولت تقلبی ع و غ ،  صد ها تن از زنان و دختران کشور ما ما توسط  ملا های بیسواد لت و کوب و سنگسار شدند و یا شلاق خوردند که شما در تلویزیون ها و فیسبوک ها حتما دیده باشید که این  ملا های جنایتکار بارریش های دراز خود  و قاضی های وحشی در سراسر کشور آنها را به  شهادت رساندند و یا زخمی کردند. 

  اکثر این وحشی ها برادران کرزی خایین و غنی کله پوچ و عبدالله تفنگسالار و به اصطلاح مجاهد نما  و باقی جهادی ها اند .

دولت وحشت ملی و وزرای بی کفایت دفاع ، داخله ، عددلیه ،  امنیت ملی و کلای پارلمان همه باهم در کشور تفرقه ، تعصبات مذهبی ، زبانی ، قومی ، منطقوی ، نژادی و سلیقوی می اندازند تا مردم مصروف شوند واین ها دست به دزدی ، چور و چپاول زند . باید به این خاینین بگویم که مردم افغانستان مردم دیروز نیستند و حالا همه شما را شناخته اند و در سر تا سر کشور باهم برادروار و متحدانه زندگی میکنند و دیگر فریب شما را نمیخورند و بشما لعنت و نفرین میفرستند. به امید یک افغانستان آزاد ، آباد .بدون هر نوع تعصبات در فضای صلح و امنیت کامل.

آمین یارب العالمین 

با عرض حرمت

مهدی بشیر

 

 

۲۱ پاسخ به “باید قاتلین شهید رخشانه مانند قاتلین شهید”

 1. admin گفت:

  دوستان محترم ، فرهنگیان عزیز و قلم بدستان گرامی ، ضمن عرض سلام و احترامات باید به عرض برسانم که قلم تان برنده ترین سلاح بوده و شما با آن میتوانید در مقابل هرنوع بی عدالتی ، جنایت طالبان ، داعشی ها ، رهبران مذهبی لا مذهب های محلی و جنگ سالاران و تفنگسالاران مسلح مردانه وار ایستاده گی کنید و نگذارید که دیگر در کشور ما در مقابل هموطنان عزیز ما بخصوص زنان ودختران ظلم و جنایت صورت بگیرد. ومردم سراسر کشور ما در سرتا سر افغانستان بدون هر نوع تفرقه و تعصبات مذهبی و زبانی باهم متحدانه وبرادرانه در یک فضای کاملا صلح و صفا زندگی کنند و دولت فاسد و بی کفایت وحشت ملی را از خواب عمیق بیدار کنند و نگذارند که دیکر در کشور ما جنگ و خونریزی صورت بگیرد . وتمام هموطنان ما در سراسر افغانستان باهم خوش وارام زندگی کنند و فریب دروغگوها و تقلب کار ها را نخورند و جلو فساد اداری را بگیرند . موفق وسلامت باشید.مهدی بشیر

 2. اﺷﻌﺎﺭمرحوم اﺳﺘﺎﺩ ﺻﺎﺑﺮ ﻫﺮﻭﻱ گفت:

  ارج بر برادر بأدرک و صاحب سخنم محترم آقای مهدی بشیر
  هزاران افسوس جای تاسف است که ( فرخنده ) های دیگری پی در پی چنین نابخردانه و نامردانه به اتهام های مختلف بشهادت میرسند .کجاست گوش شنوا ؟ انگار ریس جمهور در خواب سمور فرورفته .

 3. admin گفت:

  درود به شاد روان استاد صابر هروی و تشکر از خواهر عزیزم خانم زهره جان صابر هروی !
  تا این دولت بی کفایت وحشت ملی و ملا های بیسواد متعصب و برادران کرزی خایین و غنی دروغگو و متقلب با عبدالله تفنگسالار باشند وضع از این هم بدتر است. امیدوارم که هموطنان ما دیگر فریب این متقلبین را نخورند و در سرتا سر کشور باهم زندگی آرامی داشته باشند. و وظیفه شما قلم بدستان است که از این زنان شهید ما دفاع نمایید. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 4. Alaha Ahrar گفت:

  در این رابطه از شدد اندوه، افکار، قلب و قلمم کاملاً سکوت را اختیار نموده اند. تا چه وقت بنالیم و به این حال و وضیعت میهن و وطنداران مان بگرییم؟ چندین عمر برای اصلاح جامعه ما ضرورت است. جامعه ما فاقد عدالت اجتماعی، شریعتی و مدنی است. frown emoticon ایجاد این همه ها به بیدار سازی وجدان های خفته، اموختن دین به شکل مفصلش و احترام گذاشتن به حقوق حقه همه و مراعات کردن نزاکت های اجتماعیی نیاز دارد!

  • admin گفت:

   تشکر خواهر گرامی خانم الهه احرار و جهانی سپاس از احساس پاک تان. مسؤول بدبختی و به شهادت رساندن فرخنده ها و رخشانه ها و آزار واذیت خواهران و مادران کشور ما در قدم اول بی کفایتی دولت افغانستان است که فقط به فکر قدرت و دالر اند . نانیا بی تفاوتی قوای امنیتی وعدلی است که جلو چنین اوباش های وحشی بخصوص ملا های بیسواد و نادان را نمیگیرند و اگر یکی دوتا از این وحشی های جنایتکار را که به زنان و کودکان کشور ما ظلم میکنند و بعدا به شهادت میرسانند ، همچنان قاتلین فرخننده را اگر در محضر عام محاکمه و اعدام میکردند دیگر هیچ وحشی پیدانمیشد که محکمه صحرایی تشکیل بدهد و رخشانه جوان را سنگسار و به شهادت برسانند. لعنت ونفرین به جنایتکاران و ملاهای بیسواد و دولت بی کفایت . شما زنده وسلامت باشید . مهدی بشیر

 5. Zafar Khan Ehtimam گفت:

  مرګ ونفرین به جنایت کاران بې فرهنګ!

  • admin گفت:

   اهتمام عزیز ، تشکر از شما . منهم میگویم لعنت و نفرین به چنین حیوان های درنده و جانی . موفق باشید. مهدی بشیر

 6. Wahid Helaman گفت:

  همه وحشتها ، ذهنیت های پست ، افراط درمذاهب ، عقب مانده ګیها ، جاسوسی ، خرګری ها ، جهالت ، انواع ترورها ازدست ملا های کثیف افغانستان بمیان امده اند . مرګ بر ملا های افغانستان

  • admin گفت:

   دوست عزیز آقای واحد جان ، جهانی سپاس از شما من با شما هم عقیده هستم . واقعا عامل بدبختی مردم افغانستان همین ملا های بیسواد و وحشی اند .مرک به این جانی ها و نفرین به دولت وحشت ملی که بفکر مردم مظلوم ما بخصوض خواهران ومادران مانیست و فقط بفکر قدرت و پول اند. شما زنده باشید. مهدی بشیر

 7. همایون عالمی گفت:

  درود بر شما دوست فرهنگی جناب مهدی بشیر!
  گوسفندی برد این گرگ مزور همه روز
  گوسفندان دگر خیره در او می نگرند.

  آنانیکه این همه سایت ها و نوشته ها و عنواین و مطالب را میخوانند، نسبتاً مسائل را میدانند و آنانیکه بی سواد و جاهل و بی هرزه اند نه چیزی میخوانند و نه میخواهند بدانند. متأسفانه جامعه عقب افتادۀ ما توسط چند تا ملای نادان چرخانیده میشود، حتی این دولت نا دولت نیز متشکل از همین ملا های نافهم و بی درک و بی احساس است.
  مردم نیز به حیرت اند و هرگز نمیتوانند بفهمند که این چه نوع حالتی است، یکطرف آن وحشیان ظلم می کنند و ازیک طرف این بی کفایت ها با خیانت و بی کفایتی امور را نمیتوانند بدرستی اجراء نموده و ملت را از شرّ این همه فساد نجات دهند. ذهنیت این ملت هم که دو هزار سال به عقب رانده شده است. سرچشمه اصلی و عامل همچون واقعات که بر رخشانه مظلوم و فرخنده بیجاره عملی شد به درجه اول جهل مردم و به درجه دوم بی کفایتی دولت وحدت دو کفتار است که یکی از دیگرش بی کفایت تر بوده و هیچ مار مثبتی را در طی همین ده ما انجام نداده اند. وای بر این مردم و زینهار که بزرگان و صاحب نظران و صائب دیدگان ما یا کشته شدند و یا به ممالک دیگر متواری شدند، بازگشت آن فرهنگ قدیمی ما که بر روی پایه های عزت نفس و اعتماد و صله ی رحمی و انسانیت بود تقریباً نا ممکن گردیده است. بنام دین همه بی دینان اند و بنام اسلام همه طاغوطیان اند و خدای این مشت کله پوک فقط خود ابلیس لعین است و حکومت اهریمن بسیار قوی گردیده است.

  • admin گفت:

   دوست عزیز و گرامی جناب آقای عالمی عزیز ، جهانی سپاس از کامنت زیبا و همدردی تان بابت سنگسار کردن شهید رخشانه و سوختاندن شهید فرخنده توسط یک تعداد وحشی ها و جنایتکار ها و بخصوس ملا های نادان و احمق که خودشان در داخل مسجد جای که مسلمانان نماز میخوانند و این ملا ها نامرد وبی غیرت به زنها و کودکان کار های زشت مینمایند. لعنت خدا به این ملا ها و هم چنان لعنت و نفرین به دولت بی کفایت ع و غ که اولی با یک تعداد درد ها و تفنکسالار ها سر و کار دارد که مردم را اذیت میکنند و دومی که غ خایین است که بابرادران وحشی خود وکرزی خایین تعداد جانی را از زندان ها ازاد کردند و آنها هم علاوه از کشتن مردم بیگناه به زنان و دختران هموطن ما بی احترامی میکنند . خداوند هر جه زودتر این دولت بی غیرت و بی کفایت وحشت ملی را با دارودسته اش و حامیان جانی آنها سعودی آدمخور و چتلستان جنایتکار که ملا های انگلیسی را تربیه میکند وبه نام ملا امام یا پیش نماز به افغانستان میفرستد و این بیسواد ها هم دست به جرم وجنایت میزنند. خداوند تمام این خایین ها را روانه دوزخ نزد جانی های دیکر شان کند. من بانوشته تان موافقم وبرای تان صحت وسلامتی میخواهم . موفق باشید. مهدی بشیر

 8. قیوم بشیر « هروی » گفت:

  برادر عزیزم مهدی جان با سپاس و امتنان از اینکه احساس مسئولیت نموده و در مقابل جنایتکاران سکوت نمی نمایید.
  باید بعرض برسانم که متأسفانه پس از آغاز حکومت وحشت ملی دامه جنایات بحدی گسترش یافته که بیان همه آنها چندین کتاب قطور را در بر میگیرد ، سالهاست که مردم افغانستان و جهان شاهد انواع جنایت در سرزمین افغانستان میباشد ، اما پس از روی کار آمدن حکومت سهامدارن وحشت ملی می بینیم که هر سهام دار در منطقه سکونت خودش قانونی جداگانه ای را تطبیق نموده و بهر نحوی که میخواهد حکومت میراند ، یادم است روزگاری را که در شهر پشاور پاکستان ساکن بودم و بفاصله ۵ کیلومتر که از مرکز شهر دور میشدیم منطقه ای بود بنام علاقه غیر که حکومت مرکزی پاکستان در آنجا هیچ نوع قدرتی نداشت و عده ای هم آنرا منقطه آزاد میخواندند ، امروزه می بینیم که این میراث شوم پاکستانی ها چنان سراتاسر افغانستان را فرا گرفته است که در تمام ولایات آن مناطقی بنام علاقه غیر و یا سرحد آزاد موجود است که هرکس هرکاری که خواست در منطقه تحت تسلط خود انجام میدهد بدون خوف از دولت مرکزی . این نهایت ضعف دولت به اصطلاح مرکزی افغانستان را به اثبات میرساند که جز تباهی و درد چیزی برای مردم افغانستان به ارمغان نیاوردند. نه ا زامنیت خبری است و نه حقوق شهروندی کسی بهرمند میگردد و اگر از حق نگذریم تاریخ افغانستان در پنجاه سال گذشته حکومت بی کفایت تر از دولت کنونی سراغ ندارد . چنانچه دیدیم قضیه فرخنده شهید را چگونه ماست مالی کردند و به فراموشی سپردند و حالا هم نوبت رخشانه است و بدون شک این سلسله همچنان ادامه خواهد داشت ، با نفرین بر مسببین این جنایت بیشرمانه که دختر معصومی را بی حجاب نموده و با سنگدلی و وحشت سنگسار کردند از همه قلم بدستان عزیز میخواهم که برای تنویر افکار عامه دست بدست هم داده و با انسجام و همآهنگی دراین راستا گام بردارند و نگذارند این جنایتکاران ازین بیشتر به اقدامات شوم شان ادامه دهند.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر « هروی »

  • admin گفت:

   برادر عزیز و گرامی قیوم جان ، جهانی سپاس از کامنت عالی و واقعی تان . من باشما همچنان همنوا هستم . مسؤول این همه جنایت در قدم اول کرزی خایین و عنی بی کفایت بودند که تعدادبرادران دزد وجانی خود را از زندان ها آزاد کردند و توسط آنها هزاران هموطن ما را به شهادت رساندند و در قدم بعدی دولت بی کفایت و متقلب وحشت ملی عبدالله تفنگسالار ویا به گفته خودشان مجاهد و همچنان همین غنی خایین و بی غیرت و بی سواد که حضرت امام حسین را از روی کاغذ میخواند پسر خدا گفت . این مغز متفکر جهان ونوکر سعودی وهابی وچتلستان با عبدالله طی یکسال گذشته هیج نوع خدمتی به مردم افغانستان نکردند و امنیت کشور را نتوانستند حفط کنند . جلو ملا های بیسواد انگلیسی را که همه روزه در اگثر نقاط کشور علاوه از بی شرمی مقابل زنان و دختران و حتی کودکان تعدادی را که خواهش شان را قبول نمیکنند سنگسار مینمایند و مانند فرخننده شهید.غنی ؛ عبدالله ، و وزرای بی کفایت عدلیه ، داخله ، دفاع ، امنیت ملی و والی ها بی کفایت و فو ماندانان بی غیرت نمیتوانیستند در۴۵ کیلومتری ولایت غور که این ملا های خایین و جانی رخشانه معصوم را سگسار کردند و مانع آن شوند . لعنت به این بی کفایت های وحشت ملی . بهتر است که کنار بروند بی کفایتی و بی غیرتی تاکی ؟ خداوند همۀ این ها را با حامیان شان و ملا های وحشی نیست و نابود کند. شما زنده وسلامت باشید . تشکر. مهدی بشیر

 9. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  برادرگرامی آقای مهدی بشیر!
  تشکراز نوشته زیبا وافشا نمودن این خائنین وجانیان دولت وحشت
  ملی . آنچه را تذکرداده اید هیچ چیز اضافی وخود ساخته وخود بافته شما نبوده،همه حقیقت داشته وبنده کاملاً باشما هم عقیده می باشم. مگر جای صد افسوس است که یاسین خواندن بر سر
  اینها تأثیری ندارد. اینها نه درفکر وطن ونه درفکر مردم مظلوم وستم
  دیده افغانستان عزیز میباشند. جلو اینها به دست باداران سعودی وچتلستانی وسربادران غربی بوده وباگرفتن میلیونها دالر از ایشان
  بنده وار اطاعت میدارند.
  به هرصورت طوریکه گفته اند: هرکی را چهار روز نوبت اوست.
  انشأالله این چهار روزه نوبت نیز به پایان رسیده ومثل خائنی گذشته شان به جهنم واصل گردیه وآن وقتی است که نه اندوخته های دالری ونه بادران شان ازعذاب محکمه عدل الهی نجات داده میتوانند. بادرود فراوان داکتر حیدری

  • admin گفت:

   استاد محترم جناب پوهنوال داکتر اسدالله حیدری ، ضمن عرض سلام و ادب و تشکر از کامنت زیبا و عالی تان . فرموده شما درست است که به کوش ….یاسین خواندن فایده ندارد. من بار ها به خواننده گان عزیز به عرض زساندم که دولتی که خود ساخته باشد و با نیرنگ و فریب و تقلب روی کار آماده باشد از او جی گله باید کرد زیرا این ها که نام دولت خود را وحدت ملی گذاشتند اشتباه شده است و باید وحدت دزد ها ، جنایتکار ها ، ملا پرست ها و وحشت ملی گفت . کرزی لعنتی با غنی خایین برادران جنایتکار خود و نوکران سعودی و چتلستان را از زندان ها آزاد کرد تا مردم را به شهادت برسانند و بعدا این مغز متفکر جهان بایک تفنگسالار دیگر بنام عبدالله که به اصطلاح خود را مجاهد میگوید یکجا شد . بدبختانه وزرای که این ها بدور خود جمع کردند همه بی کفایت ها و بی غیرت ها اند و باوجود چند صد هزار سرباز ، طیاره ، توپ و تفنگ قدرت و جرات آنرا ندارند تا چند تا ملای وحشی که باعث اذیت زنان ، دختران و کودکان میشوند که تمام اعضای دولت بی کفایت وحشت ملی خبر دارد و همه راهم میشناسد ولی این بی شرم ها فقط به فکر قدرت و تفرقه انداختن اند وطی یکسال گذ شته دهها بار رنان و دختران مطلوم ما سنگسار و توسط همین ملا ها و تفنگسالار ها به شهادت رسیدند. فرخنده در زیر ریش این دولت بی کفایت توسط ملا ها و تفنگسالار ها سنگسار ، سوختانده و زیر موتر شد و این لعنتی ها مردم را بخضوص خانواده فرخننده را فریب دادند که خون فرخننده پایمال نمیشود و اکنون این بی غیرت ها همان حرف را در باره رحشانه شهید میگویند. فقط از خدا میخواهیم که این دولت بی کفایت را با تفنگسالاران و برادران کرزی و غنی و باداران شان سعودی آدمخور و جتلستان را سرنگون و نیست و نابود کند تا مردم عزیز کشور ما از زن و مرد در سراسر کشور افغانستان باهم متحدانه در فضای صلح و امنیت کامل بدون هر نوع تعصب زندگی کنند. شما زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 10. Atiqullah Mowlawi گفت:

  این صدا ، روحم را می فشارد ، خودم را به عنوان انسانی که این جنایت هولناک را می بینم وناله های مظلو مانه این انسان را میشنوم ،واز جا یم نمی جنبم ، نفرین مبکنم ، حالا می فهمم که من دیگر انسان نیستم. زیرا ابن چنین نالهای را در عالم حیوانات نشنیده ام ، آیا سگ ها خود شان را چنین میکنند ، تا کنون چنین پستی بین سگها دیده نشده است ، شاید بگو اید برای اینکه دین ندارند ولی من میگویم ، ایکاش ما هم جنین دینی نمی داشتیم ، نا چنین جنا بتی را مر تکب نمی شدیم، باشنیدن این ناله ها خودم را پست تر از سگها ودرندگان احسا س میکنم ، ولی نمیدا نم که خودم را بعد از این چه بخوانم …..

  • admin گفت:

   برادر عزیز و گرامی عتیق الله جان ، تشکر از احساس پاک تان . خدا نکند که بخود چنین حرف ها میزنید. شما یک انسان بادرد و با احساس و پاک هستید. این ملا های وحشی از جمله حیوانات درنده هستند . حیف نام سگ که بالای این کثیف ها بگذارید . سگ هزار بار سر این ملا ها شرف دارد. لعنت ونفرین به این دولت بی کفایت و بی غیرت وحشت ملی که در زیر ریش شان روزانه صد ها جنایت صورت میگیرد. از غنی بی کفایت که خود را مغز متفکر جهان میگوید تا پایین ترین این بی کفایت ها که والی ها وروسا اند همه به فکر قدرت ،دالر و دردی وجنایت اند. شما انسان شریفی هستید و لعنت و نفرین به تمام این جنایتکار ها و ملا های مردار ووحشی که نام اسلام را بد کردند زنان و دختران را سنگسار میکنند و در داخل مسجد به زن ها ، دختر ها و حتی به کودکان تجاوز مینمایند که تمام اعضای بی کفایت دولت وحشت ملی خبر دارند و کاری نمی کنند. لعنت به همۀ شان. شما زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 11. محمد علی فرحتیار گفت:

  جناب مهدى جان بشیر ، سلام برشما ، این عمل قبیح و وحشیانه را خیلى خوب مطرح نمودید ، به ادامه ى صحبت شما باید گفت در کشورى که هیچگونه قانونى در هیچ یک از ارگانهاى دولت مرعى الا جرا نمیباشد ودولتمردان روسیاه و برده ى اجنبى حتى اب خوردن بدون اجازه براى شان مقدور نیست ، اوضاع امنیتى باید بر همین منوال باشد ، بخصوص عدم دانش اسلامى شرعى و فقهى که واقعاً در افغانستان نبود ان مصیبت بار است ، نمیتوان توقع بیشترى داشت ، در کشور ما از اصول و فروع دین صرف چند کلمه ى بجا مانده که بوسیله ى انها صرف خویش خورى میشود مثل قصاص عاملان قتل فرخنده که بریش همه میخندند و یا همین کلمه ى سنگسار که اصلاً توجیه ان دقت خیلى زیادى را میطلبد و صرف در مورد زناى محصن ومحصنه یعنى زن و مرد متاءهل و انهم به شهادت چهار شاهد که عادل باشند و عمل زنا را با چشم خود دقیقاً دیده باشند که چنین چیزى بسادگى میسر نیست ، در غیر ان عمل سنگسار خلاف شریعت مقدس اسلامست ، خداوند بندگانش را دوست دارد و براى پیاده کردن احکام شرعى هم دلایل وشهود معتبرى را در نظر گرفته تا بندگانش از شر فتوا هاى بى اساس و وحشیانه در امان بمانند. خوب در کشورى که همه روزه فتوا هاى غیر اسلامى طا لب وداعش عملى میگردد و مردم در زیر شلاق. ستم. وهابیت کور جان میدهند ، چنین جنایاتى اتفاق افتادن بعید نیست. من بار ها در سروده هایم یاد اور شده ام که ملت خود باید سر نوشت خود را رقم بزند قیام کند و غاصبین را بیرون کند و طر حى نو بیفکند. درود برشما.

  • admin گفت:

   استاد گرامی چناب آقای فرحتیار سلام بشما ،تشکر از کامنت عالی تان . من با نوشته تان همنوا هستم و باید عرض کنم که در افغانستان فعلا قانون جنگل حکمفرماست و دولتمندان آن هم درنده ها هستند که کار شان به شهادت رساندن انسان ها است . این دولت از ملا های وحشی ، کثیف ، بی شرم فرقی ندارد. این نوکرهای سعودی ،انگلیس و جتلستان با بی شرمی رخشانه دختر جوان ۱۹ ساله را سنگسار کردند و به شهادت رساندند. همین ملا های بی حیا به همکاری تفنگسالاران چپاولگر چندی قبل فرخننده دختر جوان دیگری را سنگسار کردند زیر موتر نمودند و بعدا سوختاندند. اما این کار در دوکیلو متری ارک و وزارت داخله و قوماندانی امنیه کابل صورت گرفت ،اما این بی کفایت ها به دروغ کفتند که ما نمیگذاریم که خون فرخننده پایمال شود و حالا هم همان حرف را در مورد رحشانه گفتند . این دروغگو ها یا میترسند ، یا وحشی ها از فامیل شان هستند و یا دالر میگیرند. لعنت ونفرین به تمام اعضای فاسد و بی کفایت دولت وحشت ملی و ملا های نامرد ، بی غیرت ، بی شرف و نوکران خارجی ها . خداوند هر جه زودتر همۀ این ها را نیست و نابود کند تا مردم افغانستان لقمۀ نانی به آرامی بخورند و با خوشی زندگی کنند. موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 12. Walia Aryan گفت:

  نظریات شما را ارج مى گذارم و خودم شخصا ارزشى به غنى و عبدالله ندارم خیلى اندک باقیست که بگویم زیستن در استعمار انگلیسى روس و امریکا را ترجیع میدهم نظر به این سرزمین که استقلال دارد اما در زیر درفش استبداد و بى عدالتى اش نمى ایستم به همه اعضاى این دولت بى کفایت ننگ است باید کنار بروند انگلیسى و امریکا و یا روس را دعوت کنیم این سرزمین در تاریخش هرگز اینقدر ناارامى و استبداد و بى کفایتى نداشته که حالا دارد با تاسف

  • admin گفت:

   خواهر گرامی خانم آرین عزیز ، تشکر ازکامنت عالی تان . واقعآ فرموده شما به جاست . دولت وحشت ملی از جمله بی کفایت ترین دولت ها در تاریخ جهان و افغانستان است. و امنیت کشور روز بروز بدتر میشود و هرکس بخود حکومت میکند ، یکی با تفنگ میکشد ، دیگری سنگسار میکند و دیگر چور و چپاول ودزدی. لعنت و نفرین به ملا های افغانستان و دولت بی کفایت ان . زنده باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما