۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۲دیدگاه

۷۰۱۶۴ مین ساعت ۲۴ ساعت مبارکباد

تاریخ نشر شنبه چهارم میزان ۱۳۹۴ – ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۵ هالند

               *******************************************

پیام قیوم

هفتاد هزار و یک صد و شصت و چهارمین

 ساعت ۲۴ ساعت مبارکباد

درست هشت سال قبل از امروزبتاریخ بیست و ششم سپتامبر ۲۰۰۷ پیامی گرفتم از برادر گرامی ام محمد مهدی بشیر مدیر سایت فرهنگی ۲۴ ساعت که برایم مژده از تأسیس این سایت وزین  و آدرس آن می داد.

فورآ به آدرس انترنیتی سایت ۲۴ ساعت مراجعه نموده و پس از نگرشی کوتاهی با ایشان تماس گرفته و ضمن عرض تبریک پرسیدم که چرا نام ۲۴ ساعت را برگزیدید؟

ایشان گفتند بخاطر اینکه میخواهم درطول ۲۴ ساعت فعال باشد و بمجرد رسیدن مطالب جدید آنرا به دست نشر بسپاریم  .

چنانچه دیری نگذشت که ۲۴ ساعت بعنوان یکی از پرخواننده ترین سایت های افغانها  درآمد که البته  در این راستا زحمات شبانه روزی جناب مهدی بشیر مدیر مدبر این سایت را نباید نادیده گرفت . 

آری ! با گذشت کمتر از چند ماه سایت ۲۴ ساعت بعنوان کانون فرهنگی شاعران و نویسندگان همدل کشور ما عرض وجود نمود که خوشبختانه تا به امروز کههفتاد هزار و یک صد و شصت و چهارساعت از آغاز نشرات آن میگذرد و بعباره ای هشتمین بهار نشراتی اش را آغاز نموده است همچنان ادامه دارد و هرروز به محبوبیت آن افزوده می شود.

از دیگر نکات بارزی که می توان بدان اشاره کرد بی طرف بودن و عدم وابستگی آن به احزاب و گروه های سیاسی موجود در کشور می باشد که آنرا از دیگر همقطارانش متمایز می سازد.

توجه جدی مدیر محترم ۲۴ ساعت در قسمت تشویق شاعران ونویسنده گان نوپا و بخصوص قشر جوان ونوجوان کشور و دادن فرصت برای شان جهت سهمگیری در مسایل ادبی فرهنگی وغیره باعث شده است تا ۲۴ ساعت در دل های همگان جای گیرد.

اگر به تاریخچه سایت ها ویا نشرات چاپی مختلف افغانها بخصوص در سه دهه اخیر توجه صورت گیرد بخوبی می دانیم که خیلی از سایت ها ونشرات در اندک زمان ممکن از پای ماندند و نتوانستند دراین راستا که خدمت به جامعه فرهنگی کشور رکن اساسی در بوجود آمدن آنها می باشد به پیش بروند.

جا دارد تا این مؤفقیت را به جناب مهدی بشیر و تمامی همکاران قلمی این سایت وزین ۲۴ ساعت  ) صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال مؤفقیت های مزید دست اندرکاران این سایت و بخصوص جناب مهدی بشیر مدیر محترم آن و صحتمندی کامل ایشان را نیز آرزو نموده ، امیدوارم در هشتمین سال نشراتی آن شاهد برقراری صلح وثبات در کشور عزیز ما افغانستان باشیم .

با عرض حرمت

قیوم بشیر «هروی»

ملبورن – آسترالیا

بیست وششم سپتامبر ۲۰۱۵

 

 

۲ پاسخ به “۷۰۱۶۴ مین ساعت ۲۴ ساعت مبارکباد”

 1. admin گفت:

  آمین یا رب العالمین برادر محترم و عریز القدرم آقای قیوم بشیر هروی ، جهانی سپاس از پیام زیبا و عالی تان . شما همیشه طی هشت سال گذشته مانند دیگر دوستان بخصوص همکاران قلمی سایت ۲۴ ساعت یار ها راهنمایم بودید. هروقت که به مشکلی بر میخوردم از راهنمایی ها و مشوره های تان مستفید میشدم. و هشتمین سال نشراتی سایت ۲۴ ساعت را بشما و هموطنان عزیز تبریک عرض میکنم. و به امید یک صلح قوی و پا یدار در کشور عزیز ما و جهان .موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 2. فیوم بشیر « هروی » گفت:

  برادر عزیز و نهایت گرامی ام مهدی جان بشیر ضمن عرض سلام و تبریک مجدد حضور شما لازم به یادآوری میدانم که پیشبرد یک سایت فرهنگی که بتواند جوابگوی نیازمندی های همگان باشد آنهم در شرایط ناهنجار کنونی که فرهنگ زدایی رواج یافته کاریست درخور ستایش و قدردانی که شما در حالیکه طی چند سال اخیر از مشکلات صحی کماکان رنج میبرید توانستید با تلاش شبانه روزی خویش بدون کدام وقفه آنرا به پیش ببرید و مهمتر از آن مؤفق شدید شعراء ، نویسنده گان و در مجموع چیزفهمان کشور را دراین ادبکده زیر نام (۲۴ ساعت) دور هم جمع نمایید. به وجود شما افتخار نموده و یکبار دیگر این مؤفقیت را به شما ، خانوادهء محترم تان ، همکاران قلمی ۲۴ ساعت و در مجموع همه خوانندگان عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده ، امیدوارم همچنان با درخشش همیشگی تان بیشتر از پیش بدرخشید.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر « هروی »
  ملبورن – آسترالیا

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما