۲۴ ساعت

17 آوریل
۱ دیدگاه

در دفاع از خون قربانیان بدخشان و مزار

تاریخ نشر جمعه ۲۸ حمل ۱۳۹۴ – ۱۷ اپریل  ۲۰۱۵ هالند

گردهمایی 1

گزارش تجمع اعتراضی حزب همبستگی

در دفاع از خون قربانیان بدخشان و مزار و رهایی ۳۱ هموطن گروگان

۲۷ حمل ۱۳۹۴: اعضا و  هواداران «حزب همبستگی افغانستان» در دفاع از خون قربانیان بدخشان و مزار و رهایی ۳۱ هموطن مظلوم ما به دست طالبان درنده، تجمع اعتراضی را در پارک شهرنو کابل برگزار نمودند.

در نخست قرار بر این بود که این تجمع به‌شکل راهپیمایی از سینمای پامیر تا سپاهی گمنام به راه انداخته شود، ولی بنابر طرزالعمل جدید تصویب‌شده دولت، نهادهای ترتیب‌دهنده اعتصابات و تظاهرات حق راهپیمایی را ندارند و فقط در چند پارک محدود شهر که از جانب دولت تعیین گردیده، تجمع کرده می‌توانند. ظاهرا این تصمیم جهت حفظ امنیت معترضان از حملات تروریستی اتخاذ شده‌است، ولی بر همگان روشن است که در این آواخر شاهد چندین تظاهرات وسیع بودیم و حکومت ع و غ که روز به روز بوی تعفن‌اش بیشتر می‌شود و از ترس این که مبادا «بهار افغانستان» رونما گردد، دست به این عمل ضد آزادی بیان زده‌است.

گردهمایی 6

معترضان پلاکارت‌های حاوی نوشته‌هایی همچون «ارگ‌نشینان، ننگ ‌بر شما که با چانه‌زنی و معامله‌‌های ننگین تان مردم ‌ما را غرق خون و ماتم کردید!»، «ع و غ و چتلی‌خواران پلید شان عاملان اصلی قتل‌عام‌های اخیر مزار، غزنی، بدخشان و… اند!»، «قاتلان اصلی این سربازان، ع و غ و اطرافیان شان اند که با باجدهی و «عذرخواهی» از طالبان، این جاهلان را تشویق به جنایت می‌کنند!»، «به‌خاطر حمام ‌خون مزار و بدخشان و پکتیا و غزنی و… در کنار طالبان وحشی، سران حکومت ع و غ نیز باید محاکمه شوند!»، «مادران افغانستان خواهان رهایی ۳۱ جگرگوشه‌ی گروگان‌شده شان هستند!»، «اگر درمیان ۳۱ گروگان، پسر ع و غ  شامل می‌بود، آیا بازهم با همین بیشرمی در قبال سرنوشت شان بی‌تفاوت می‌ماندند؟»، «هموطنان! اگر در برابر وحشت و بربریت طالبان، جنگسالاران و خاینان ارگ‌نشین خاموش بمانیم، فردا نوبت سربریدن جگرگوشه‌های ما خواهد رسید!» و «همبستگی، مبارزه، خیزش: جز این راهی برای نجات از فاجعه ‌جاری وجود ندارد!» را برافراشته‌ بودند.

گردهمایی 7

آقای حفیظ راسخ، نماینده حزب همبستگی، در جریان سخنانش گفت: «جوانان سرباز ما به دفاع از وطن جان می‌دهند، ولی سران خاین دولت خون این مظلومان را به معامله می‌گیرند.» وی علاوه نمود که ۳۱ هموطن زجرکشیده‌ی ما که سال‌ها رنج و مشقت بی‌خانمانی را می‌کشیدند، امروز در دم تیغ قرار گرفته‌اند و ما خواهان رهایی عاجل شان هستیم، و اگر مردم سرنوشت شان را به دست خویش نگیرند، هزاران انسان بی‌گناه این مرز و بوم به‌مثل گذشته و وضعیت فعلی به کام مرگ خواهند رفت.

برای تماشای گزارش ویدیویی این تجمع به پیوند پایین سر بزنید:

https://www.youtube.com/watch?v=KKJXFPMzWxc

 

یک پاسخ به “در دفاع از خون قربانیان بدخشان و مزار”

  1. admin گفت:

    تشکر از دوستان حزب همبستگی بخاطر گردهمایی با شکوه شان که در دفاع از خون قربانیان بدخشان و مزار و رهایی ۳۱ هموطن هزاره ما که گروگان گرفته شده اند سازماندهی کرده بودند ودولت خواب رفته « ع » و « غ » را خواهستند که از خواب زمستانی بیدار کنند و بگویند بهار شده به خود حرکت دهید و خواب بس است و اکنون کشور در خطر است . دوستان و برادران تان از فبیل عربستان آدمخور ، برادران طالب تان و کادو های داعشی تان کشور را ویران و مردم مطلوم بخصوص سربازان مارا ناجوان مردانه سربریدند و اضافه از دوماه میشود که ۳۱ تن از برادران هزاره مارا ربوده اند و فامیل هایشان چشم براه شان هستند . شما با این دولت وحشت ملی تان چی میکنید ؟. اگر نمیتوانید کشور را اداره کنید بهتر است که مردانه استعفا دهید تاهم خودتان آرام شوید و هم مردم ما. لعنت به تمام جانی ها و حامیان آنها. موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما