۲۴ ساعت

18 مارس
۳دیدگاه

در مورد مجموعه داستانی مرد اسیر

تاریخ نشر چهار شنبه  ۲۷ حوت  ۱۳۹۳ – ۱۸مارچ ۲۰۱۵ هالند

مرد-اسیر
نوشته مختصر در مورد مجموعه داستانی مرد اسیر
نویسنده بانو عزیزه عنایت .
محمد اسحاق ثنا 
چهارشنبه  ۱۸ / ۳ / ۲۰۱۵
ونکوور کانادا
محترم محمد اسحاق " ثنا "

محترم محمد اسحاق ” ثنا “

 در این هفته خواهر انجمن نویسنده و شاعر گرامی محترمه عزیزه عنایت که در کشور هالند زندگی دارند . یک جلد از گزیده مجموعه داستان های خود را که تحت عنوان (مرد اسیر) با قطع و صحافت زیبا در زمستان ۱۳۹۳ در چاپخانه شهمامه کشور هالند اقبال چاپ یافته به من ارسال نموده اند . بدینوسیله از ایشان قلبآ سپاسگذارم .

این مجموعه داستانی دربر گیرنده چهار داستان بنام های پرده داران شب ، گدیگک ها ، مرد اسیر و ده سال انتظار است و مجموعآ ۱۰۲ صفحه را احتوا میکند میباشد . 
علاوه بر این در این مجموعه نوشته تحت عنوان سخن در باره کتاب ( مرد اسیر) به قلم شاعر و نویسنده مطرح کشور جناب دستگیر نایل هکذا نوشته به جای مقدمه از بانو عنایت که در صفحات این مجموعه به چاپ رسیده است دیده میشود .
جناب مایل در مورد مجموعه داستانی مرد اسیر و علاقمندی این بانو به شعر و شاعری خصوصآ به حضرت ابولمعانی بیدل (رح) سخن میزنه میگوید. 
(بانو عنایت از دوستداران و پیروان مکتب ابولمعانی و شاگردان خاص حلاقه ای بیدل به رهبری مرحوم استاد عبدالحمید اسیر مشهور به قندی آغا است .
بانو عنایت اینسال ها افزون به سرودن شعر و نوشتن مقالات در زمینه های فرهنگی و هنری و اجتماعی در سایت های انترنتی بیرون مرزی دست به نوشتن داستان های کوتاه نیز زده است ). 
اما من میگویم محتوا و مشخصه نوشته های بانو عنایت همیشه حالات تراژیک جامعه ما را احتوا میکند . واژه ها و ترتیتبات اش افشا کننده و تصویرگر مصایب و درد های کشور ماست . او در نوشته های خود با پیوند که با جامعه و مردم خود دارد تمام نوشته های او خواننده اثرش را چی در شعر باشد چی در نثر و چی هم در داستان به عمق درد جامعه میکشاند در انجام با این نوشته کوتاه نشر این مجموعه داستانی را که برگ سبز به چمنستان فرهنگ و ادب کشور ما می افزاید به همشیره عزیزم بانو عزیزه عنایت شاعر نویسنده و داستان نویس و بلاخره معلم و مربی مرکباد گفته  میگویم عمرش طویل و آرزوهایش بر آورده باد .
 
محمد اسحاق ثنا 
چهارشنبه 
۱۸.۰۳.۲۰۱۵
ونکوور کانادا 
 
 

۳ پاسخ به “در مورد مجموعه داستانی مرد اسیر”

 1. admin گفت:

  تشکر از استاد محترم آقای ثنا ، بازهم نشر این کتاب زیبا و جالب را به محترمه خانم عنایت عزیز و کتابدوستان گرامی تبریک میگویم و موفقیت بیشتر خواهر عزیزم را خواهانم . با عرض حرمت . مهدی بشیر

 2. تهمینه دانشجو گفت:

  موفقیت های بشمار را به بانو عنایت عزیز آرزومندم

 3. عزیزه عنایت گفت:

  سلام خدمت شاعر گرامی محترم آقای ثنا تقدیم میدارم .
  ازایشان سپاس گزارم که کتاب مرد اسیر که تازه از چاپ برآمده به معرفی گرفته اند . صحت و سلامت با طول عمر برایشان خواهانم و همچنان از برادر ارجمند جناب مهدی یبشیرمدیر مسئول سایت وزین ۲۴ساعت و تهمینه جان دانشجوی مهربان نیز تشکر میکنم که با نوشته های زیبای خویش باعث نشاط خاطر شده اند از خداوند برای شان خوشبختی هر دو جهان را خواهانم . موفق باشید .

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما