۲۴ ساعت

12 مارس
۳دیدگاه

غرور یعنی زوالی انسان

تاریخ نشر پنجشنبه ۲۱ حوت  ۱۳۹۳ – ۱۲مارچ ۲۰۱۵ هالند

غرور 1

محترمه سجیه الهه (احرار)

محترمه سجیه الهه (احرار)

اسلام ما قبلاً گفته است که متکبرین را دوست ندارد. پس هیچ وقت غرور نداشته باشید، زیرا که غرور انسان را زوال میکند.

خداوند (ج) انسان را بسیار زیاد ضعیف آفریده است و هرگز به یک حال باقی نمی ماند.

 اگر غریب است، روزی پولدار میشود، اگر خودش نشد، اولادش میشود. اگر امیر است، غریب میشود، اگر خودش نشد، اولادش از غفلت و نازدانگی زیاد گمراه شده و به زمین میخورد.

هیچوقتی دروغ نگوید، علی الخصوص در حضور اولاد های تان. برای اولاد هایتان اجازه دهید که مانند دیگر اطفال زنده گی کنند، با پول، ثروت و دارایی تان آنها را از دیگران متفاوت نسازید. بگذارید که زندگی نورمال داشته باشند، در عوض همان پول را درساخت شخصیت و معنویت شان مصرف کنید یعنی که در تعلیم و تربیه شان بکوشید.

 با مردمان اهل به خاطر آیندۀ خوب اولاد هایتان رفت و آمد کنید.  هر آن کسی که به توقع پول و منفعت شخصی خود میخواست با شما دوست شود، از وی کناره گزینید. 

انسان همیش خندان بوده نمی تواند، روزی هم میگرید، اگر هیچ مشکل نداشت، از بابت صحت، اولاد، خانواده و یا بسیاری موضوعات دیگر رنج میکشد. اگر در گریه است، اشک هایش خشکیده، و بلاخره راحت میشود، سپس خداوند (ج) چونکه عادل است دروازه های فضل و کرم خویش را به رویش میگشاید.

بیاد داشته باشید که هر مقام انسان در گذر است.

 گریه، خنده، غم، خوشی، ثروت و غریبی، تشویش و بی غمی، صحت و بیماری همه در حال تغیر اند.

هر چیزی از دست رفته تان را دوباره بدست آورده میتوانید، هیچ تشویش نکنید، اما متوجه باشید که خود را در هر حالت از دست ندهید. قایم و مستحکم باشید. راه غلط، فریب، دروغ، بی عزتی و بی حرمتی خود و دیگران را انتخاب نکنید، زیرا که در بی عزتی و غیبت دیگران شخصیت خود تان خورد و خمیر میشود.  

در هر مقامِ که هستید، خواه غریبی و بیچاره گی است و یا ثروت و دارایی، خود را حفظ کنید. کاری نکنید که خود تان خود را ملامت کنید. اگر تمام دنیا ندانند و کور کورانه به شما احترام کنند، اگر که خدای ناخواسته از چشمان خود افتیده باشید، و خود تان از کار های منفی خود آگاه بوده و رنج بکشید آن درد و عذاب از مرگ مشکل تر میشود، زیرا که آرامش وجدان از بین میرود.

 خداوند (ج) برای منفعت و خوبی ما چقدر بجا، زیبا و معقول گفته است که پاکان، صادقان، نیکو کاران، و توبه کننده گان را دوست دارد.

 به نظر من محبوب حق،  محبوب خلق است.

 با داشتن اطمینان نفسی بخود، اگر تمام دنیا خدای ناخواسته به شما بی عزتی کند، هیچ غم و تشویشی نمی داشته باشید، زیرا خود را میشناسید. ازاینرو،  راحت میباشید و به خود عزت و احترام میداشته باشید. همان است که در یک صلح کل زندگی را بسر میبرید.

با احترام

الهه احرار

 

۳ پاسخ به “غرور یعنی زوالی انسان”

 1. admin گفت:

  خواهر عزیز خانم سجیه الهه احرار ، نوشته زیباست. من باشما موافقم . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 2. يرويه گفت:

  خواهر گرامی محترمه سجیه ألهه احرار شما بسیار درست میگویید .
  و اما متکبر بودن شاید بد تَر از غرور باشد . غرور به عزت نفس که انسان ها کسب میکنند اما متکبر بودن به یک إنسان که از زره خاک بیش نیستیم و داشتن کبر گناه عظیم به مهربانی های خداوند متعال میباشد. استغفرالله .ممنون زحمات شما. سرویه از کالفورنیا

 3. بهبهه یک نوشته و پیام انسانی، اسلامی و اخلاقی

  قربان این قلب زیبا و چهره پر از نور تان

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما