۲۴ ساعت

18 نوامبر
۱ دیدگاه

همه با هم به سوی فردای بهتر

 تاریخ نشر سه شنبه ۱۸ نوامبر ۲۰۱۴ هالند

محترمویس احمد (حکمت)

محترم ویس احمد (حکمت)

همه با هم به سوی فردای بهتر سرزمین خویش

(نویسنده: ویس احمد حکمت-مدیرمسوول مجله رفاه نوجوانان-هرات) 

افغانستان کشوریست کثیرالملکیت که از قرون قبل بدین سو، مردم آن در یک زیست باهمی به سر می برند و در طول تاریخ در همه ابعاد زندگی با حفظ منافع ملی خویش در راستای استقلال، تمامیت ارضی و ترقی خاک شان متحدانه کار نمودند.

اگر به تاریخ کشور گذر شود، در میابیم که مردم این خطه در دفع تجاوزات و شکست اشغالگران با حفظ وحدت ملی و بدون درنظرداشت تبعیض و تفاوت پیکار نمودند و این سرزمین را همواره منحیث شاهراه تجارتی در مسیر کاروان ترقی و تجلی تمدن ها قرار دادند که باعث تبارز برازندگی افغانان در بین سایر ملل نیز گردید.

در یک دهه ی گذشته بعد از تحمل تجاوز و قربانی، مردم افغانستان یک بار دیگر با تمثیل وحدت ملی و ایجاد نظام مردم سالار تحولات بزرگی را در سیر انکشاف و ترقی کشور شان به وجود آوردند که تا حدی این کشور را در روشنایی غافله ترقی و تکنالوژی جهان قرار دادند؛ آمدن نظام مردم سالار و تحکیم روابط اجتماعی قوی در بین ولایات و همه اقوام کشور بدون تبعیض و تزاد قومی برای ثبات سیاسی-اقتصادی و اجتماعی همه ساکنین این سرزمین مفید واقع شده و امروز افغانستان در عرصه ی خارجی یک کشور عضو فعال ملل جهان و شریک حفظ منافع سایر کشور ها از طریق عدم مداخله در امور داخلی سایر کشور ها و مبارزه علیه افراط گیری، تروریزم و مواد مخدر می باشد.

گرچه در افغانستان پدیده جنگ، خشونت، فساد اداری، کشت و قاچاق مواد مخدر هنوز وجود دارد، اما مردم به صورت کل در همه ابعاد ترقی خواهی و مبارزه علیه پدیده های منفی از طریق روش های دفاع از تمامیت ارضی، آموزش و حکومتداری خوب همکار نظام خویش اند.

مردم افغانستان کتله های مختلف همه ساکنین این سرزمین اند که همه با هم در راه رفاه و ترقی کشور با حفظ وحدت ملی، بدون رسانیدن زیان به همدیگر و سایر بشریت می کوشند و با حفظ قوانین اسلامی و ملی متحدانه برای فردای بهتر تلاش دارند و اگر انسانی که ضررش به دیگران برسد، مراجع قانونی کشور، آن را مانع خواهند شد.

لذا در افغانستان هیچ کس بر هیچ کس برتر و بهتر نبوده وفقط خیر و خدمت رسانی عامل پیشرفت مردم این سرزمین است و اصل شایسته گی و تعهد بر تطبیق قوانین می تواند، انسان خردمند و اهل خبره این خاک را به مقام خدمت گذاری قرار دهد.

پس توقع می رود تا بدون هر نوع قوم گرایی حکمت وحدت ملی در تقویه این روند تکاملی گام های مثبت برداشته شود تا با یاری خداوند(ج) صلح و پیشرفت نصیب ملت متحد و واحد افغانستان گردد و دست مداخله گران، زورمندان پول و قدرت مافیایی و دشمنان اتحاد همه مردم افغانستان از این سرزمین پاک قطع گردد.

امیدواریم تا هموطنان عزیز ما از رنج، خشونت، بیکاری، ظلم، استبداد، تبعیض، بی سوادی و انواع فساد دور و به سوی آبادانی وطن گام بردارند.

 

یک پاسخ به “همه با هم به سوی فردای بهتر”

  1. admin گفت:

    تشکر حکمت عزیز ، زیبا نوشته کرده اید. به امید روزی که تمام مردم افغانستان بدون تعصبات زبانی ، قومی ، مذهبی و منطقوی همه باهم زندگی خوشی داشته باشند و از رنج و خشونت خبری نباشد. موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما