۲۴ ساعت

05 آگوست
۱ دیدگاه

انجمن اجتماعی دادخواهان افغان

تاریخ نشر سه شنبه  پنجم آگست  ۲۰۱۴ هالند

اعلامیه به مناسبت هفتمین سالگرد ایجاد
«انجمن اجتماعی دادخواهان افغان»

«انجمن اجتماعی داد خواهان افغان» در ١۴ اسد ١۳٨۶ با جمعی از خانواده های قربانیان در شرایطی تاسیس شد که جنایتکاران حاکم در قدرت کوچکترین صدای عدالت خواهی را در گلو خفه میکردند.

طی بیش از سه دهه جنگ در افغانستان، رژیم های حاکم بدترین جنایات را نسبت به مردم ما انجام دادند. نوکران روس خون هزاران هموطن آزادیخواه ما را در پولیگون های پلچرخی و ولایات به زمین ریختند، چنانچه سال گذشته انتشار «لست مرگ» حاوی نام ۵۰۰۰ تن از قربانیان جنایات ‍آدمکشان خلقی و پرچمی بار دیگر مردم ما را به ماتم نشاند. بعد از به قدرت رسیدن تنظیم های جهادی و به جان هم افتیدن ‍آنان، جان هزاران انسان بی‌گناه دیگر را گرفت؛ ویران ساختن کابل، چور و چپاول دارایی‌های عامه، کشتار ۶۵۰۰۰ کابلی، تجاوز بر زنان و دختران و صد ها نوع دیگر جنایت از دستاورد های چهار ساله حاکمیت آنان بود. لشکر جهل و جنایت طالبی به کمک مالی امریکا – عربستان و کمک تخنیکی پاکستان به میدان ‍آمد تا با پیاده کردن سیاست زمین سوخته،‌ محروم کردن زنان از کوچکترین حق اجتماعی، حاکم ساختن فضای ترس و وحشت در میان مردم، آخرین داشته های مادی و معنوی ما را نابود سازند.

بعد از فروپاشی طالبان و به قدرت رسیدن کرزی بوسیله امریکا، جنایت در افغانستان نه تنها پایان نپذیرفت بلکه اشکال دیگر جنایت ظهور کرد، درین ۱۳ سال ناقضان حقوق بشر،قاچاقبران مواد مخدر، مافیایی زمین و بدنام ترین جنایتکاران سه دهه ی اخیر بر سرنوشت مردم ما حاکم شدند. آنان تحت حمایت امریکا که زیر نام «دموکراسی»،  «حقوق زنان» و «مبارزه علیه تروریزم» افغانستان را اشغال نمود، زندگی رویایی را برای خود فراهم نموده و مردم ما را در دوزخ روی زمین زندانی ساختند.

بمباردمان کور نیروهایی امریکایی و ناتو هر روز از مردم ما قربانی میگیرد، قاچاق مواد مخدر افغانستان را در صدر لست سیاه تولید کنندگان آن قرار داده است، راکت های پاکستانی بی وقفه باشندگان کنر و هلمند را نشانه میگیرد، طالبان وحشی هر روز مانند ارگون جویبار خون بی گناهان را جاری می سازند، نا امنی به اوج خود رسیده و فقر گریبان گیر همه مردم است.

 انتخابات ۱۶ حمل و ۲۴ جوزا که بوی گند و رسوایی هایش جهانگیر شده، ثابت ساخت که چه کسی رئیس جمهور را درین کشور تعیین میکند.هر دو تیم که بدنام ترین افراد و ناقضان حقوق بشر در راس و قاعده اش قرار دارند، جز با تقلب و حمایت امریکا نمیتوانستند «برنده» شوند. چنانچه خوش باورترین افراد نیز به این نتیجه رسیده‌اند که، «برنده هر کسی باشد، بازنده مردم افغانستان است!»، هر دو تیم هیچ فرق ماهوی با هم نداشته، هر کدام در تلاش اند خود را فرمانبردارترین جمع برای امریکا نشان دهند. درامه انتخابات که بیش از شش ماه به درازا کشید، مردم را کاملا خسته و گیج ساخته و آینده تاریک تر ازین را در پی خواهد داشت.

پس هموطنان عزیز،  نباید فراموش کنیم که هیچ نیروی بیرونی برای ما صلح و رفاه آورده نمیتواند و هیچ دولت وابسته و مزدور نمیتواند خدمتگار مردم ما باشد. باید از تجارب کشورهای دیگر بیاموزیم، دست به دست هم داده بر ضد استبداد داخلی و تجاوز خارجی مبارزه نماییم تا به عدالت، آزادی و دموکراسی واقعی برسیم.

«انجمن اجتماعی دادخواهان افغان» یکبار دیگر خواست­های خود را قرار ذیل بیان می‌دارد:
۱- ما خواهان برکناری فوری تمامی جنایتکاران دوران حاکمیت وطنفروشان خلق و پرچم، خرمستی های تنظیم ها، امارت وحشت قرون وسطایی طالبان ودوران بعد از آن تا امروز، از وظایف دولتی شان هستیم.
۲- ما خواهان محاکمه تمامی متهمان به جنایت و خیانت سه دهه اخیر در یک محکمه باصلاحیت و بی‌طرف ملی و بین‌المللی می‌باشیم.
۳- ما خواهان قطع فوری کشتار مردم غیر نظامی به وسیله نیروهای امریکایی و ناتو هستیم و باید جنایات جنگی این نیروها به دادگاه‌های جهانی کشانیده شود. دادن هرگونه مصونیت قضایی به آنان را خیانت به خون مردم خود می‌شماریم.
۴- ما خواهان کشف تمامی گورهای دستجمعی کشف ناشده و بررسی جدی گورهای دستجمعی کشف‌شده در هر دوره‌ای از جنایت می‌باشیم.
۵- ما نامگذاری اماکن و جاده‌ها به نام جنایتکاران را شدیداً محکوم می‌کنیم و آن را توهین و بی‌حرمتی به خون شهیدان معصوم خود می‌دانیم.
۶- ما تقاضا داریم تا بنای یادبودی به نام ناپدید‌شدگان گمنام اعمار گردد و محله‌ای به نام «مزار شهدا»‌مختص گردد تا اجساد گورهای دستجمعی با اعزاز و اکرام در آن دفن گردند.
۷- ما از تمامی وطنداران خویش در سرتاسر افغانستان که برادران و خواهران، اقارب و عزیزان وجگرگوشه‌های خود را طی بیش از سی سال اخیر از دست داده اند تقاضا می‌نماییم تا با ما تماس گیرند و چگونگی شهادت و ناپدید شدن آنان را با ما در میان گذاشته در تلاش‌های ما به خاطر محاکمه عاملان این فجایع سهیم گردند.
۸- متحد شویم تا صدای ما رسا تر و نافذتر گردد!

«انجمن اجتماعی دادخواهان افغان»
١۴ اسد ١۳٩۳ (۵ اگست ۲۰۱۴)
موبایل: ۰۷۰۷۸۰۳۵۶۰
ایمیل: victims.families@gmail.com
ویب سایت: www.saajs.com
آدرس پستی: پست بکس شماره ۹۸۰، کابل، افغانستان.

 

یک پاسخ به “انجمن اجتماعی دادخواهان افغان”

  1. admin گفت:

    دوستان محترم از همه اولتر هفتمین سالروز ایجاد انجمن اجتماعی دادخواهان افغان را بشما تبریک میگویم و با شما همنوا هستم . امیدوارم هرچه زودتر تمام جنایتکاران و و حشی های که طی سه دهه اخیر هزاران هموطن ما را به شهادت رساندند و ملیون ها افغان را مهاجر کردند از قبیل کمونیستها ، مجاهدین ، طالب ها ، و دیگر دزدانی که به قدرت هستند. در یک محکمه بیطرف محاکمه شوند و به سزای اعمال شان برسند. موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما