۲۴ ساعت

04 می
۲دیدگاه

تدویر مجمع نهاد های جامعه مدنی هرات

تاریخ نشر یکشنبه  چهارم  می ۲۰۱۴ هالند

هرات

تدویر سومین مجمع شبکه نهاد های جامعه مدنی هرات

گزارش: اسد الله صفا

اسدالله صفا

اسدالله صفا

سومین مجمع عمومی شبکه نهاد های جامعه مدنی ولایت هرات با حضور جمع کثیری از مسوولین ادارات دولتی، نهاد های مدنی و سازمان های بین المللی اخیراً در سالون کنفرانس های حقوق بشر هرات تدویر یافت.

به گفته خلیل پارسا هماهنگ کننده این شبکه، آنها توانسته اند تا طی بیش از دو سال گذشته در امور مختلف مدنی منجمله دادخواهی ها و حمایت از حق اقشار مختلف جامعه پیشتاز بوده و در امر انکشاف جامعه همگام با سایر ارگان ها از طرق مختلف بکوشند.

سید فضل الله وحیدی والی هرات ضمن ارزنده برشمردن نقش نهاد های مدنی در روند تکامل جامعه و جلوگیری از انواع مفاسد در سطح جامعه، یک بار دیگر وعده حمایت و تشویق فعالیت های مدنی درین ولا را داد.

ویس احمد حکمت، رئیس گروه فرهنگیان جوان زون غرب و یکی از اعضای شبکه نهادهای جامعه مدنی هرات به گزارشگر سایت ۲۴ ساعت چنین گفت: فعالین مدنی در حرکت دادن جامعه به سوی ترقی و پیشرفت نقش عمده را ایفا می کنند و نیاز است تا نهاد های مدنی در سطح کشور و به خصوص زون غرب همگام با یکدیگر، فعالیت های مدنی خویش را همچون گذشته تطبیق نموده تا همچنان به دستاورد های محسوس دست یابیم.

مگما علوی یک تن از اعضای هیأت مدیره این شبکه به گزارشگر سایت ۲۴ ساعت چنین یادآور شد: نهاد های جامعه مدنی در یک نظام دموکراتیک در شناسایی و ریشه کن کردن بی عدالتی نقش عمده دارند. آنها در راستای توسعه مدنی انسانی و سیاسی و تسریع روند انکشاف جامعه نقش به سزای دارند. ما فعالین مدنی هرات خواهیم کوشید تا ندای هراتیان باشیم.

در اخیر این مجمع، انتخابات سالانه جهت انتخاب ۵ عضو هیأت مدیره شبکه با اشتراک نمایندگان ۱۰۰ نهاد مدنی عضو شبکه صورت گرفته که در نتیجه آقایان خلیل پارسا، عمرنصیر مجددی، علی جان فصیحی و بانوان مگما علوی و گلثوم صدیقی منحیث اعضای جدید هیأت مدیره شبکه نهاد های جامعه مدنی ولایت هرات با اکثریت آرا انتخاب گردیدند.

با آنکه جامعه مدنی در کشور نوپا بوده و یکی از دستاورد های دهه اخیر به شمار می آید، اما با دستاورد های چشمگیر مدنی همراه بوده است.

گزارش: اسدالله صفا

 

۲ پاسخ به “تدویر مجمع نهاد های جامعه مدنی هرات”

  1. admin گفت:

    تشکر آقای صفا از گزارش عالیتان . امیدوارم که اعضای مجمع عمومی شبکه نهاد های جامعه مدنی ولایت هرات با کار های که واقعآ انجام داده باشد، بازهم موفق باشد. شما زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

  2. Asad Saffa گفت:

    از شما همچنان تشکر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما