۲۴ ساعت

28 فوریه
۳دیدگاه

اظهار سپاس و امتنان و گلۀ دوستانه

تاریخ نشر جمعه ۲۸  فبروری  ۲۰۱۴ هالند

اخیرآ جناب پوهنوال الحاج داکتر اسدالله حیدری لطف کردند پنج جلد کناب زیبا و خواندنی را که با قطع و صحافت زیبا نشر شده وتالیف خود شان است  تحت عناوین  :

۱ – « تعلیم قران عظیم الشان برای نو آموزان ». که دارای ۶۲ صفحه میباشد.   

۲ -«مختصری از تعلیم تجوید قرآن کریم ». که دارای ۴۰ صفحه میباشد .

۳ – «شمۀ از ولادت تا شهادت حضرت فاطمۀ زهرا سلام الله علیها »که مجموعه مقالات و مناقشات انترنتی شان میباشد

۴- مجموعه شعری « فریاد مهاجر» که دارای ۲۴۸ صفحه بوده که در آن یادداشت نویسنده ، تقریظی توسط استاد یوسف کهزاد ، نقدی از مولوی عبدالحمید حدید وردک ، تقریظ دیگری از دانشمند محترم محمد آصف نهان ، خلاصه شرح زندگی شاعر.  همچنان  اضافه از ۳۱۶  پارچه شعر در هشت بخش که عبارت اند از:

بخش اول  ، مناجاتیه.

بخش دوم  ، میراثی و مذهبی .

بخش سوم ، اشعار میهنی .

بخش چهارم ، غزل .

بخش پنجم ، مخمس.

بخش ششم ، قصاید .

بخش هفتم ، رباعیات و قطعات .

بخش هشتم ، فردیات.                                

 و کتاب  پنجم راهنمای مناسک حج است . استاد  از شهر سدنی کشور آسترالیا فرستادند و  به کتابخانه ۲۴ ساعت  اهدا نمود  ه اند و در هرکتاب  چنین نوشته اند « به کتابخانه سایت وزین ۲۴ ساعت اهدا شد . داکتر حیدری . » که از ایشان جهانی سپاس و امتنان مینمایم و برایشان صحت و طول عمر آرزو میکنم.

 باید اضافه کرد که چندی قبل دوست و دانشمند گرامی ام جناب استاد عبدالجبار توکل هروی چهار جلد کتاب زیبایشان را تحت عناوین :

۱ دیوان اشعار توکل هروی

۲ – در آستانۀ پاییز.

۳- اشکی بر ویرانه ها .

۴ – از لحظه های غربت. به کتابخانه ۲۴ ساعت اهدا نموده بودند که همانوقت از ایشان تشکر کردم.

همچنان دانشمند گرامی محترم درمحمد وفاکیش نویسنده  وژور نالیست سا بقه دار کشور مقیم هالند  لطف نموده  کتاب های ” لیسا نسه باسواد و کتاب ‘ سپیده ‘ ” که شامل داستان های عالی و جالب است به کتابخانه ۲۴ ساعت اهدا کردند  که داستان های آنرا در سایت هم نشر کردم  واز ایشان هم بار دیگر تشکر میکنم.

خانم صالحه وهاب واصل «واهب» اولین  گزینه  شعری اش را تحت عنوان « مروارید گمشده » که با قطع و صحافت خیلی زیبا نشر شده و آنرا به کتابخانه ۲۴ ساعت اهدا کردند که قبلا درسایت معرفی شد و از خواهر گرامی ام تشکر ، منتظر کتابهای دیگر شان هستم.

محترم  استاد محمد کاظمی مجموعه شعری تحت عنوان « راز دل » در دوجلد به ۲۴ ساعت فرستادند که چندین شعر شان در سایت نشر شده است . جهانی سپاس از استاد کاظمی .

« نوای غربت » مجموعه شعری شعرای شهر و نکورو کانادا که به اهتمام محترم استاد محمد اسحاق ثنا  و همچنان « کلکسیون سی شماره یی جریده قیام »ارگان نشراتی خانه فرهنگی ” مولانا  ” شهر و نکوورکانادا از طرف ژورنالیست و نویسنده آگاه محترم مجید فیام به سایت ۲۴ ساعت اهدا شد که از ایشان هم جهان تشکر.

محترم  قیوم جان بشیر شاعر و نویسنده ورزیده کشور گزینه ی شعری شان را  تحت عنوان  «  ترانه ی لالایی » که اولین مجموعه شعری اش است   به کتابخانه ۲۴ ساعت اهدا نمود. که از ایشان هم تشکر.

محترم استاد محمد زرگر پور شاعر و نویسنده مستعد کشور لطف نموده دو نسخه از مجموعه های شعری شان را که تحت عناوین :

« آوای باران و نسلهای سوخته » میباشد به کتابخانه ۲۴ ساعت اهدا نموده بودند . که بازهم تشکر میکنم.

محترم نذیر احمد ظفر لطف کردند  مجموعه اشعار شانرا تحت عنوان « شب یلدا »  به ۲۴ ساعت اهدا کردند . جهانی سپاس از ایشان.

خانم شهلا لطیفی شاعره جوان و مستعد کشور مجموعه شعری زیبا و جالبی را  تحت عنوان «  پرستو ها » به کتابخانه ۲۴ ساعت اهدا نمودند. که قبلا دوست گرامی جناب ظفر عزیز آنرا بدوستان معرفی نموده بودند. از ایشان هم یک جهان سپاس .

محتر م انجنیر حفیظ حازم گزیده اشعار شانرا تحت عنوان « غربت » به ۲۴  ساعت اهدا نموده اند که از ایشان جهانی سپاس و بعضی از اشعار شان قبلا در سایت نشر شده اشت.

محترم انجینیر عبدالقیوم نیازی مجموعه از داستانهای افغانی را تحت عنوان « هشت چکیده  از قلم  » که قبلا در سایت معرفی شده بود به ۲۴ ساعت اهدا کردند که یکبار دیگر از ایشان تشکر میکنم.

محترم سید حنیف نافذ جلد اول  مجموعه « حکایتها ، اشعار ، افکار بزرگان ، ضرب المثلها و لطیفه ها » را توسط دوست گرامی برهان الدین سعیدی  به ۲۴ ساعت فرستادند که از ایشان هم جهانی سپاس.

محترمه پروین پژواک و محترم هژبر شینواری لطف نمودن کتابهای تحت عنوان « نگینه و ستاره  شامل داستان های عالی وزیبا و فاصله بین دو انفجار »  شامل کارتون های زیبا است به سایت ۲۴ ساعت اهدا کردند که داستان شان قبلا در سایت نشر شد. که ار ایشان جهانی سپاس.

 « سرنخ » مجموعه شعری  خانم شیما موسوی  خواننده ایرانی است که به ۲۴ ساعت فرستادند و چند شعر شان وکتاب شان در سایت معرفی شد. باز هم از ایشان تشکر.

اکنون میخواهم از بعضی از دوستان که یا خود شان و یا توسط اشخاص دیگر کتابهای شانرا در سایت  معرفی کردند و حتی اعلان فروش آنرا هم در سایت نشر نمودند. وقتی در آخر مطلب و یا اعلان  از ایشان تقاضا کردم  که کتابخانه ۲۴ ساعت را فراموش نکنید ، در حالیکه اشعار و مطالب  شانراهمچنان هنوز هم برای نشر  میفرستند ولی پاسخ آن نوشته را هرگز ندادند  و اصلا نوشته ام را شاید  نخوانده باشند . امیدوارم خودشان یکبار دیکر همان اعلان و یا معرفی کتاب خود را که خودشان و یا توسط دوستان شان معرفی شده بخوانند و پاسخ نوشته بنده را بدهند.

موضوع دیگری را که باید تذکر بدهم حدود یکسال قبل از چابخانه ایی از کشور فرانسه برایم زنگ زدند و گفتند میشود با شما در باره مسایل فرهنگی صحبت کنیم ؟ گفتم بلی . طرف برایم گفت :

  شما اعلان چاپخانه ما را در سایت ۲۴ ساعت  نشر کنید تا معرفی شود  و ما هم در عوض از کتاب های که نشر کرده ایم برایت میفرستیم ، البته آدرس پستی ام را هم گرفتند و بعضی آدرس های اشخاص نویسنده و شاعر  را هم که ضرورت داشتند از من گرفتند که بعدا برایشان آماده کردم . من اعلان چاپخانه شانرا نشر کردم و همینکه اعلانشان نشرشد و آدرس ها را هم گرفتند  دیگر ازکتاب و تیلفون شان  تا امروز خبری نشد. این یک وافعیت بود که عرض کردم. در آینده هرکس که کتابش را معرفی میکند باید قبل از معرفی آن  کتابخانه ۲۴ ساعت را فراموش نکند ، چون منهم وفت خود را مصروف آن میکنم و پولی در مقابل نشر آن از ایشان نخواهستم و فقط یکجلد از کتابشان را خواهستم . از تمام عزیزانیکه ۲۴ ساعت را فراموش نکردند جهانی سپاس . برایشان صحت وسلامتی آرزو میکنم.

باید اضافه کرد که مقصد و گله ام  از  آنعده از دوستان و دانشمندانیکه قبلا با سایت ۲۴ ساعت همکاری قلمی داشتند و اکنون روی بعضی ملحوضاتی که خودم هم نمیدانم  همکاری خود را قطع کردند نیست ، خدای نا کرده اشتباه برداشت نشود. موفقیت همه را خواهانم.

باعرض حرمت

مهدی بشیر

 

۳ پاسخ به “اظهار سپاس و امتنان و گلۀ دوستانه”

 1. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  برادرعزیزوگرامی آقای محمد مهدی بشیر!
  از لطف،حسن نظروسپاس گزاری شما ممنونم. باید بعرض برسانم
  جادارد که من سپاس گزاری وشکرانهء بی پایان خودرا ازدربار خالق جهان وجهانیان وخالق قلم ابراز دارم که برایم توفیق نوشتن کتابهای
  فوق راعنایت کرده است. اگراین نوشته ها مورد قبول درگاه احدیت واقع گردیده باشد، از جملهء باقیا ت وصالحات بوده ونمی شود با هیچ
  پول وثروت ودارائی این دنیا دو روزه مقایسه گردد.
  از خوانندگان گرامی که ازاین کتاب ها استفاده می نمایند استدعا دارم
  تاوالدین عزیزم وخود بندهءعاصی را از دعای خیر شان فراموش ننمایند
  با احترام، داکتر حیدری

  • admin گفت:

   جناب داکتر صاحب حیدری ، جهانی سپاس از لطف تان . این وظیفه من بود که از دوستانی که مهربانی کردند وبه سایت ۲۴ ساعت ارزش قایل شدند تشکر کنم و همچنان از آندوستانی که اصلا به نوشته ام توجه نکردند گله نمایم. شما و دیگر عزیزان زنده وسلامت باشید. خداوند رفته گان تان را مغفرت و جنتها نصیب شان گرداند .مهدی بشیر

 2. قیوم بشیر گفت:

  برادر گرامی و دانشمند جناب مهدی جان بشیر ضمن عرض سلام و آرزوی مؤفقیت شما در امور فرهنگی و بخصوص مدیریت سایت وزین ۲۴ ساعت باید بگویم که گله نامه شما را خواندم و با شما هم نظر بوده و امیدوارم دوستان عزیز با توجه به زحمات قابل قدر تان کتابخانهء ۲۴ ساعت را نادیده نگیرند ، با عرض حرمت.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما