۲۴ ساعت

17 فوریه
۱ دیدگاه

افتتاح کمپاین نهال شانی معارف هرات

تاریخ نشر دوشنبه ۱۷ فبروری  ۲۰۱۴ هالند

افتتاح کمپاین نهال شانی معارف هرات

با اهدای بیش از ۲۰۰ اصله نهال توسط اعضای گروه فرهنگیان جوان زون غرب افغانستان

گزارش از: اسدالله صفا

با غرس بیش از ۲۰۰ اصله نهال زینتی اهدا شده توسط اعضای گروه فرهنگیان جوان زون غرب افغانستان، کمپاین نهال شانی در صحن لیسه سلطان غیاث الدین غوری با اشتراک ده ها تن از جوانان، اهل معارف و دوستداران محیط زیست در سطح مکاتب ولایت هرات و با شعار (بیائید فضای سبز را در مکاتب توسعه دهیم) امروز آغاز گردید.


در محفلی که به همین مناسبت تدویر یافته بود، ابتدا ویس احمد حکمت بنیانگذار و مسوول گروه فرهنگیان جوان زون غرب افغانستان نقش جوانان را در سرسبزی شهر و حفظ فضای سبز ارزنده دانسته، خواهان سهم گیری همه اقشار جامعه به خصوص جوانان در کمپاین نهال شانی سال ۱۳۹۲ شد.
سپس نصیر احمد فضلی رئیس حفاظت محیط زیست ولایت هرات پیرامون اهمیت نهال شانی در حفظ فضای سبز و تامین محیط زیست سالم جامعه صحبت نمود.
حفیظ الله هروی آمر لیسه سلطان غیاث الدین غوری با ابراز سپاس از اهدای بیش از ۲۰۰ اصله نهال توسط اعضای گروه فرهنگیان جوان زون غرب، نقش نهاد های مدنی و سازمان های اجتماعی را در پروسه سرسبزی شهر مهم و قابل اهمیت دانست.
در این کمپاین قرار است تا بر اساس پلان کمیسیون فضای سبز ولایت هرات در حدود ۳۰ هزار اصله نهال از طریق جلب کمک های دوستداران معارف و محیط زیست در صحن مکاتب غرس گردد.

به گفته انجنیر وکیل احمد بارک کارشناس محیط زیست مقام ولایت هرات، قرار است تا در کمپاین نهال شانی ولایت هرات، امسال بیش از ۴۰۰ هزار اصله نهال از طریق ارگان های دولتی و نهاد های اجتماعی در محلات تفریحی، کمربند سبز شهر هرات، صحن آبدات تاریخی و اماکن مقدسه، مراکز خدمات عامه و کنار پیاده رو های عمومی با همکاری ریاست های شاروالی، زراعت و نهاد های اجتماعی غرس گردد که آبیاری و حفاظت نهال های غرس شده به دوش غرس کننده می باشد.

گزارش از: اسدالله صفا

 

 

یک پاسخ به “افتتاح کمپاین نهال شانی معارف هرات”

  1. admin گفت:

    صفا عزیز ، تشکر از گزارش زیبایت . امیدوارم هموطنان ما در سرتا سر افغانستان در سرسبزی کشور سهم بگیرند. موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما