۲۴ ساعت

31 اکتبر
۱ دیدگاه

مادردوستت دارم!!!

 تاریخ نشر پنجشنبه  ۳۱ اکتوبر ۲۰۱۳ هالند

imagesص

مادردوستت دارم!!!

ارسالی هاشمی

***

وقتی که تو ۱ ساله بودی،  (مادرت) بِرای تو غذا میداد و تورا تر و خشک می کرد تو هم با گریه کردن در تمام شب از اون تشکر می کردی!
وقتی که تو  دوساله بودی، مادرت ، برایت یاد داد تا چه طور راه بری. تو هم این طوری ازش تشکر می کردی، که وقتی صدات می زد، فرار می کردی!

وقتی که ۳ ساله بودی، مادرت ، با عشق، تمام غذایت را آماده می کرد. تو هم با ریختن ظرف غذایت به کف اتاق ازش تشکر می کردی !
وقتی ۴ ساله بودی، مادرت  برات قلم  رنگی خرید. تو هم، با رنگ کردن میز اتاق عذا خوری، ازش تشکر می کردی!
وقتی که ۵ ساله بودی، مادرت ، لباس شیک به تنت کرد تا به کودکستان  بری. تو هم، با انداختن (به عمد) خودت تو گِل، ازش تشکر کردی !
وقتی که ۶ ساله بودی، مادرت ، تو را تا مدرسه ات همراهی می کرد. تو هم، با فریاد زدنِ : من نمی خوام برم!، ازش تشکر می کردی …!
وقتی که ۷ ساله بودی، مادرت ، برایت یک توپ فوتبال خرید. تو هم، با شکستن پنجره همسایه کناری، ازش تشکر کردی!!!
وقتی که ۸ ساله بودی، مادرت ، برات بستنی خرید. تو هم، با چکاندن (بستنی) به تمام لباست، ازش تشکر کردی!
وقتی که ۹ ساله بودی، مادرت  هزینه صنف پیانوی تو را پرداخت. تو هم، بدون زحمت دادن به خودت برای یاد گیری پیانو، ازش تشکر کردی!
وقتی که ۱۰ ساله بودی، مادرت  تمام روز رانندگی کرد تا تو را از تمرین فوتبال به صنف جیمناستیک و از اونجا به جشن تولد دوستانت، ببره…. تو هم با بیرون پریدن از ماشین، بدون اینکه حتی پشت سرت رو هم نگاه کنی ازش تشکر کردی !
وقتی که ۱۱ ساله بودی، مادرت تو و دوستت را برای دیدن فیلم به سینما برد. تو هم، ازش تشکر کردی: ازش خواستی که در یک ردیف دیگه بشینه !
وقتی که ۱۲ ساله بودی،مادرت دلسوزانه تو را از تماشای بعضی برنامه های تلوزِیِونی بر حذر داشت. تو هم، ازش تشکر کردی: صبر کردی تا از خانه بیرون بره و بعد 
وقتی که ۱۳ ساله بودی، مادرت برایت پیشنهاد داد که موهایته اصلاح کنی. تو هم، ازش تشکر کردی، با گفتن این جمله: تو اصلاً سلیقه ای نداری!
وقتی که ۱۴ ساله بودی، مادرت ، هزینه اردو یک ماهه تابستانی تو را پرداخت کرد. تو هم،ازش تشکر کردی: با فراموش کردن نوشتن یک نامه ساده !!!
وقتی که ۱۵ ساله بودی، مادرت از سرِ کار برمی گشت و می خواست که تو را در آغوش بگیره و ابراز محبت کنه تو هم، ازش تشکر کردی: با قفل کردن درب اتاقت!
وقتی که ۱۶ ساله بودی،مادرت  برایت رانندگی یاد داد تو هم ،هر وقت که می تونستی ماشین را بر می داشتی و می رفتی ؛ اینطوری ازش تشکر کردی! 

وقتی که ۱۷ ساله بودی،و وقتیکه مادرت  منتظر یه تماس مهم بود :  تمام شب رو با تلفن صحبت کردی و، اینطوری ازش تشکر کردی

وقتی که ۱۸ ساله بودی،مادرت ، در جشن فارغ التحصیلی مکتبت ، از خوشحالی گریه می کرد.. تو هم، ازش تشکر کردی،اینطوری که تا تمام شدن جشن، پیش مادرت نیامدی!
وقتی که 
۱۹ ساله بودی، مادرت  مصرف دانشگاهت را پرداخت، همچنین، تو را تا دانشگاه رساند و وسائلت را هم حمل کرد. تو هم، ازش تشکر کردی،:با گفتن خداحافظِ خشک و خالی، بیرون خوبگاه، به خاطر اینکه نمی خواستی جلوی دوستات خودتو دست و پا چلفتی و بچه ننه نشون بدی!!!
وقتی که ۲۰ ساله بودی، مادرت ، ازت پرسید که، آیا شخص خاصی به عنوان همسر مد نظرت هست؟ تو هم، ازش تشکر کردی با گفتنِ: به تو ربطی نداره !
وقتی که 
۲۱ ساله بودی، مادرت ، بهت پیشنهاد خط مشی برای آینده ات داد. تو هم، با گفتن این جمله ازش تشکر کردی: من نمی خوام مثل تو باشم!!!
وقتی که ۲۲ ساله بودی، مادرت  تو را، در جشن فارغ التحصیلی دانشگاهت در آغوش گرفت. تو هم،ازش تشکر کردی،ازش پرسیدی که: می توانی هزینه سفر به اروپا را برایم تهیه کنی؟!
وقتی که 
۲۳ ساله بودی، مادرت ، برای اولین آپارتمانت، برایت اثاثیه داد. تو هم، ازش تشکر کردی،با گفتن این جمله، پیش دوستایت،:اون اثاثیه ها زشت و قدیمی هستن!
وقتی که 
۲۴ ساله بودی، مادرت  دارایی های تو را دید و در مورد اینکه، در آینده می خوای با اون ها چی کار کنی، ازت سئوال کرد.. تو هم با دریدگی و صدایی (که ناشی از خشم بود) فریاد زدی:مــادررر، لطفا تو در کارام دخالت نکن !
وقتی که ۲۵ ساله بودی، مادرت ، کمکت کرد تا هزینه های عروسی را پرداخت کنی، و در حالی که گریه می کرد برایت گفت که: دلم خیلی برات تنگ می شه… تو هم ازش تشکر کردی، اینطوری که، یه جای دور رو برای زندگیت انتخاب کردی!!!
وقتی که 
۳۰ ساله بودی، مادرت ، از طریق شخص دیگه ای فهمید که تو بچه دار شدی و به تو زنگ زد.ئتو هم با گفتن این جمله ،ازش تشکر کردی، همه چیز دیگه تغییر کرده !!!
وقتی که 
۴۰ ساله بودی، مادرت، برایت زنگ زد تا روز تولد یکی از اقوام را یادآوری کنه. تو هم با گفتن”من الان خیلی گرفتارم” ازش تشکرکردی!
وقتی که 
۵۰ ساله بودی، مادرت ، مریض شد و به مراقبت و کمک تو احتیاج داشت. تو هم با سخنرانی کردن در مورد اینکه والدین، سربار فرزندانشان می شن، ازش تشکر کردی!!!

و سپس، یک روز، مادرت، به آرامی از دنیا میره و تمام کارهایی که در حق مادرت انجام ندادی، مثل تندر بر قلبت فرود میاد …

———— ——— —— ——— ——— ——— ——-

اگه مادرت،هنوز زنده هست، فراموش نکن که بیشتر از همیشه برایش محبت کنی : با کوچکی یک بوسه تا بزرگی گفتن  مادر دوستت دارم …

ارسالی هاشمی

 

یک پاسخ به “مادردوستت دارم!!!”

  1. admin گفت:

    تشکر جناب هاشمی عزیز ، مطلب زیبا و عالی را انتخاب کردید . از عزیزانم تقاضا میکنم که قدر مادر هایشان را بدانند ، چون آنها میوه کمییاب اند . امروز هستند و فردا شاید نباشند. به مادر هایتان احترام کنید ، چون آنها بودند که جوانی خود را وقف ما و شما کردند . به مادرانیکه در کنار ما نیستند و از پیش ما رفته اند دعا کنید و روحشان را شاد کنید . رنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما