۲۴ ساعت

28 ژانویه
۱ دیدگاه

با تداوی تب صرف گرما وجود را میتوان پایین

تاریخ  نشر یکشنبه هشتم  دلو  ۱۳۹۶ –  ۲۸ جنوری   ۲۰۱۸–  هالند

با تداوی تب صرف گرما وجود را میتوان پایین آورد

در طول بیش از یک دهه اخیر ما داریم شب وروز دنبال مبارزه با انتحاری هستیم

نویسنده محترم  دکتور شهیر نثاری

تب بلند یک علامه و یا عرض است نه مرض و با تداوی آن صرف گرما وجود را میتوان پایین آورد

در طب و یا از دیدگاه و اصول صحت وسلامتی تب علامه و یا عرض موجودیت یک بیماری مکروبی و یا التهابی در بدن است. و بجای تداوی آن باید معاینه خون و سایر معاینات تشخیصیه را انجام داد تا منبع اصلی مکروب و التهاب را تشخیص کنیم.

بلی ! صرف  با تشخیص و تداوی منبع اصلی مکروب و التهاب میتوان مرض را تداوی کرد . ورنه با تداوی تب ما صرف وقت خود را ضایع و با حیات بیمار بازی کرده ایم و بس !

بلی ! در طول بیش از یک دهه اخیر ما داریم شب وروز دنبال مبارزه با انتحاری هستیم و تمام وقت و انرژی خود را بالای مبارزه با انتحاری میکنیم . به امید اینکه شاید جلو انتحاری را گرفته باشیم در ده سال گذشته ده  ها وزیر داخله و دفاع و والی و بلاخره  افسران ارشد امنیتی را تعویض کرده ایم تا شاید با آمدن وزیر و یا افسر بعدی دنیا گل و گلزار شود.

ولی با تاسف با گذشت هر روز دشمن خونخوار تر شده ودر قرن معاصر و دنیا مدرن امروزی ما را  با شیوه ها به مراتب وحشیانه تر میکشد..
نه ! طراح و مسول این همه بدبختی همان کشور های همسایه و قدرت های بزرگ حامی شان اند.
جلوگیری ازحملات انتحاری مانند سرینا ، چهارصد بستر ، بوهنتون آمریکایی ، کانتیننتال ، ننگرهار و بلاخره دیروز در چهارراهی صدارت در نزدیکی ساختمان سابق وزارت داخله افغانستان در هیچ  عنوان قابل جلوگیری نیست. وقتی انتحاری یی به ارگان مورد هدف نرسید خود اش را میکفاند وسط شهر و در میان مردم.
کلید جنگ و آرامش کشور ما در دست قدرت های بزرگ و همسایگان ما است.
تا روزی که افغانستان حیثیت حیاط خلوت کشور های همسایه را دارد و تا زمانیکه افغانستان پایگاه استراتیژیک قدرت های بزرگ جهانی و منطقه است ما روزانه شاهد حملات ازین نوع بوده و امیدواری به صلح و آرامش خیال بیش نخواهد بود
قدرت های مذکور برای تطبیق پلان های استراتیژیک شان در منطقه ، برای آزمایش سلاح ها و تجهیزات شان و بلاخره برای تمرین قتل انسان ها در هیچ گوشه دنیا کشوری به این سادگی و ارزانی نمی یابند.

مردم افغانستان سال هاست که درد وحشت تروریزم را با گوشت ٫ پوست و استخوان شان حس میکنند

سال ها است که مردم ما هر روزی از زندگی خود را در چنین وحشت سپری کرده و هی کشته میشوند.

تروریست ها روزانه به اشکال مختلف٫ شیوه های جدید کشتار مردم بیگناه را مشق و تمرین کرده ویدیو های شانرا برای نشر پخش به شبکه های نشراتی معتبر دنیا میفرستند

آری! مردم دنیا در عصر کنونی٫ شاهد کشتار مردم بیگناهی استند که روزانه به بیرحمانه ترین شیوه های دیده شده در تاریخ بشریت صورت میگیرد
و از طرفی این قضیه نشاندهنده دست بسیار بلند دشمنان کشور در سوق و اداره تروریزم منطقه بویژه در کشور ما است.
جا دارد که مسولین کشور ما به جای این همه ضیاع وقت شان در مبارزه با انتحاری وقت شان را صرف شناخت و تشخیص عوامل داخلی و خارجی آن نمایند. با قدرت های جهانی و منطقه یی با برنامه های ملی و عملی بالای یک استراتیژی مشترک کار نمایند . با برنامه های بسیار روشن و جامع راهکاری را بیش گیرند که منافع ما و آنها در آن نهفته باشد. تا باشد که آن ها به بازی دوگانه شان در کشور ما پایان دهند.

در چند ماه گذشته ملت در خون غرق است و مسولین نظام با کیش و مات یکدیگر مصروف چیدن دانه ها دلخواه شان در مقام های دولتی روی تخته شطرنج حکومت هستند.

امروز کشور ما از هربیشتر از هر روز دیگر نیاز به همدیگر پذیری دارد.
بسیار به جا خواهد بود که که رهبران کشوربه جای صرف وقت گرانبهایشان درین وضعیت بحرانی به رقابت های سمتی و تنظیمی  ، تمرکز کاری خود را در طرح راهکار های موٍثر مدیریت بحران ، نزدیک ساختن دید و تعریف شان از دشمن و بلاخره شناحت ستون پنجم در داخل نظام که مثل ماری در آستین حکومت و ملت با بسیار بیشرمی و نامردی برای بیگانگان کار و پیکارمیکنند ، نموده با این منافقین تصفیه حساب نمایند.

بلی ! بلاخره امروز باید ایمان داشته باشیم که  وقت آن رسیده است که نظام با راهکار های روشن با مفکوره طالب و طالبانی مبارزه جدی نماید.

دکتور شهیر نثاری

 

یک پاسخ به “با تداوی تب صرف گرما وجود را میتوان پایین”

  1. admin گفت:

    درود به جناب دکتور شهیر نثاری ، تشکر مقاله عالی تان .من باید اضافه کنم که : « آب در کوزه است و ما تشنه لبان میگردیم. » تمام ارگنشینان و دولت و حشت ملی و باقی وطنفروش های تفرقه انداز خوب میدانند که رهبر و دستور دهنده طالبان و داعشی ها از سالها به این طرف گلبیدین راکت انداز ارگنشینان تفرقه انداز بودند. از روزیکه این جنایتکار وارد افغانستان و بخصوص شهر کابل شد دهها حمله انتحاری در سراسر کشور صورت گرفت و بعد از آزادی تعدادی جانی مربوط گلبیدین به امر غنی فاسد از زندان های کشور این حملات انتحاری به اوج خود رسید و کسی هم جرات نمیکند که بگوید این جنایات کار این وطنفروش و دار ودسته اش است. روح شهدای حوادث اخیر شاد و خلد برین جایشان. لعنت و نفرین به قاتلین و حامیان فاسد آن . موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما